Kompaktori, germinatori

Slazem se sa tobom u sustini su drugaciji od setvospremaca ali rade poso u pi.ku materinu sam zahtevaju malo vise ks po metru radnog zahvata i naravno mesta za okretanje zato sto su vecinom vucene masine ali dobro vecinom se koriste na vecim parcelama pa tako da su opravdane.Ja znam za Lemken,Gaspardo(GRANCHIO),Kongskilde,Kvenerland,Dante-Mashinen... :D
2nl9rmq.jpg

2lbm25x.jpg

vsc6zn.jpg

16icg88.jpg

68x0no.jpg

63t1q9.jpg

73pkdw.jpg

34ijqqw.jpg

2hqb5s1.jpg
 
Evo par slika o FraKomb germinatoru,prezentiran u Subotici od strane AgroTech:
23r1xrt.jpg

2yo371x.jpg
 
Sta mislite o ovom germinatoru? Izgleda masivno napravlje, sad dali je i kvalitet dobar?! Cena za 4 metra je 6230 E... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssvtcl8kJ-A&feature=player_embedded#![/youtube]
 
dobar je, a i nije ni skup u odnosu na druge germinatore, a i lepo radi. samo kolko konja treba za tog od 4m kolki je ovo zetor sto ga vuce?
 
Pa nije bas ni jeftin. Ne znam posto su Lemken i ostali zapadnjaci.
Mislim da ovo bez 130 konja ne ide :nono:
 
acA cS prO je napisao(la):
dobar je, a i nije ni skup u odnosu na druge germinatore, a i lepo radi. samo kolko konja treba za tog od 4m kolki je ovo zetor sto ga vuce?
Dobar je naravno koliko para toliko i muzike , na primer onaj sa slika gore Granchio kosta oko 30000 evra , znaci da je ovaj naspram svom kvalitetu sasvim opravdavajuce toliko vredan , a ovo ti je Zetor ja mislim Forterra 12441 ali odprilike neki od 115-120 konja pa najmanje toliko i treba da bi se agregatirala kvalitetno.... :ppozdrav:
 
pa jeste u pravu ste.... kolko para tolko muzike. ali kad se malo razmisli u srbiji ce pre uzeti taj za manje para, pa neka radi dok radi, pa cemo da skarabudzimo nes, nego da uzmemo taj od 30000 i kazemo ako crkne jeb*ga....

da i za traktor sam pomislio da je te snage, ali ae da ne lupetam gluposti, bolje da pitam :D
 
Lepo radi samo mi se cini da je to slab traktor za taj germinator, ali kad ga tom brzinom vuce i odradjuje posao, onda je valjda dovoljno... :D
 
Peter je napisao(la):
Lepo radi samo mi se cini da je to slab traktor za taj germinator, ali kad ga tom brzinom vuce i odradjuje posao, onda je valjda dovoljno... :D
Pa mozda je slab ali ja bih rekao da je tu mislim na toj parceli pre njega prosao bar setvospremac jedared a i vidi se da je zemlja lako tako reci peskovita i onda malo "Marketing" radi posao kao Zetor od 120 vidi kako brzo ide itd ali sta ces ........ :cao:
 
IMT-550 je napisao(la):
Peter je napisao(la):
Lepo radi samo mi se cini da je to slab traktor za taj germinator, ali kad ga tom brzinom vuce i odradjuje posao, onda je valjda dovoljno... :D
Pa mozda je slab ali ja bih rekao da je tu mislim na toj parceli pre njega prosao bar setvospremac jedared a i vidi se da je zemlja lako tako reci peskovita i onda malo "Marketing" radi posao kao Zetor od 120 vidi kako brzo ide itd ali sta ces ........ :cao:

da IMT-550 to je uvek marketing, ali mozda kad bi ga doveo u prave uslove ne bi uradio tako

izvinjavam se ako sam otisao u :off_topic: :off_topic:
 
Ovaj zetor bezi kao zec sa tim germinatorom! Prijatelj moj ima class-a od 150 ks i vuce imt-ov germinator od 5m brzinom od 10-11km/h po zemljistu koje je vec prosao setvospremacem znaci drugi prohod.Ovaj Zeka ide preko 12km/h sigurno! :ppozdrav:
 
acA cS prO je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Peter je napisao(la):
Lepo radi samo mi se cini da je to slab traktor za taj germinator, ali kad ga tom brzinom vuce i odradjuje posao, onda je valjda dovoljno... :D
Pa mozda je slab ali ja bih rekao da je tu mislim na toj parceli pre njega prosao bar setvospremac jedared a i vidi se da je zemlja lako tako reci peskovita i onda malo "Marketing" radi posao kao Zetor od 120 vidi kako brzo ide itd ali sta ces ........ :cao:

da IMT-550 to je uvek marketing, ali mozda kad bi ga doveo u prave uslove ne bi uradio tako

izvinjavam se ako sam otisao u :off_topic: :off_topic:
Nebi sigurno pa evo ovaj Claas sa slika dole ima 250 konja a Granchio 6 metara ali on ima zato udvojene zadnje tockove i radi direktno , mislim u prolece cim se razbaca djubre odmah ide on nema ispred njega nista niti drljaca,spremac ili sta ti ja znam,znaci on odprilike ima 41 ks po metru zahvata i ide brzinom od 10-11 km/h a onda bi zetor trebao da bude jedno 160 ks da ide tako kao sto su oni pokazali....treba se detaljno raspitati i informisati pre kupovine bilo cega , najbolje je..... :ppozdrav: :cao:
nxuc79.jpg

imjl88.jpg

262sbk1.jpg

334orbp.jpg
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Peter je napisao(la):
Sta mislite o ovom germinatoru? Izgleda masivno napravlje, sad dali je i kvalitet dobar?! Cena za 4 metra je 6230 E... [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssvtcl8kJ-A&feature=player_embedded#![/youtube]


To proizvodi agromerkur iz ade......
 
@ IMT-550 da mozda niko nije prosao ispred njega u prolece ali vidi se da je radjeno ujesen odmah posle oranja, tako da je opet jednom predjeno necim, da nije, sigurno ne bi bilo ovako ravno :D
 
Nazad
Vrh