Francuska alpina

Jedni misle onako a drugi ovako :
सर्वे मानवाः स्वतन्त्राः समुत्पन्नाः वर्तन्ते अपि च, गौरवदृशा अधिकारदृशा च समानाः एव वर्तन्ते। एते सर्वे चेतना-तर्क-शक्तिभ्यां सुसम्पन्नाः सन्ति। अपि च, सर्वेऽपि बन्धुत्व-भावनया परस्परं व्यवहरन्तु।

Ovo niko od nas ne moze da se ospori! 100%! :haha:
 
ja da vam kazem iskreno platijo sam ga 100 eura 12 kila jare da bude orginal francuska alpina ama i ovaj ima menduse pa mi izgleda sumjiva stvar izgleda su me zajebali ali to je to videcemo uprolet stace da iskoci od nega
 
Nista ti prijatelju ne brini mindjuse ili resice su normalna stvar kod alpina koza. To je iskljucivo ukras i nista vise iako postoje uvjearavanja da su koze sa mindjusama ili resicama plodnije i mlijecnije od onih bez. Mene vise brine to dal su tom jarcu rogovi odstranjeni ili ih uopce nema. Bit ce ti problem ako ih uopce nema. E u proslom postu sam zaboravio pitati momce makedonce dali su mu koze u stali stalno ili ih vodi na pasu. To je onaj post o termokauterizaciji(spaljivanju rogova) :ppozdrav:
 
ja ih cuvam na pasu od sabajle 3 sati i posle rucak samo kad je posusan perijod na rucak pojacujem hrano zasto je mane mleka a za jarac je sa rogovima i da ti kazem iskreno sad vise pocina i da mi smeta i moram u stalu da ga vezem mnogo se bije
 
@Goce
Imas krasno pocetno stado. Omjer koza i jarceva ti je optimalan.
Stariji jarac ti je poceo da se bije jer je dobio konkurenciju. Bilo bi najbolje da svakome das 12 koza i miran si.
Ako ikako mozes drzi jarceve odvojeno od koza. Napravi im posebna 2 boxa u stali. Da se mogu vidit ali da su dovoljno daleko da se ne biju. Inace ako imas dovoljno pasnjaka bilo bi dobro da su ti koze na pasi od ujutro do uvecer. A uvecer im dades malo sijena da imaju sta jesti po noci. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ovde kod nas ne bi mogao da ih pasem celi dan zasto letno vreme na rucak je jaka vrucina i doteravam kuci i kad je jaka susa drobim lubenica sa tricom i zadrzavam konstatno isto da davaju mleka celo leto da se ne oseti susa
 
Bravo Goce tako se radi. A sta se tice vrucine nije ni u mene bolje ove godine ubila susa. Nego di si ti u Makedoniji?
 
zivim u skopje u naselba sam radisani i zivim na kraj na naselba od mene daje je sve pole i imam dobra pasa samo letno vreme kad je susa je malko proble ali ja to resavam sadim niva sa lubenica i imama voknak sa jabuka i se sto padaju jabuka drobim i mesam sa trice i susa se ne oseca celo leto ima konsttno mleka ista kolicina POZDRAV.
 
E tako treba Goce. ja san neki dan u Mljekarskom listu vidio sliku iz hrvatskog zagorja. Frajer zivi kraj rijeke i naucio je koze da se kupaju. Pokusat cu skenirat sliku i objavit je na forumu. Inace koliko je ono Krivolak daleko od tebe? :ppozdrav:
 
brundalo zelim da te pitam ima li ove koze nesto sa francusku alpinu ili ako znas koja je ova rasa pozdrav
 
GOCE-MK je napisao(la):
brundalo zelim da te pitam ima li ove koze nesto sa francusku alpinu ili ako znas koja je ova rasa pozdrav
Ima decko ima veze sa alpinom, ali nije cistokrvno blago. Ne znan tocno dali je alpina ili njemacka sarena plemenita koza(njemacki tip alpine) Ali jedno je sigurno ima krvi balkanske bijele ili cak sarene koze. Sad koliki je procenat te krvi neznam. To ces najbolje znati po tome sto ima dugu dlaku za razliku od alpine koja ima kratku dlaku. Ako je krizanac sa bijelom domacom kozom onda vjerovatno ima upliva i malo sanske krvi........
 
hucu da ih ukrstim sa francuska alpina pa mslim da necu da zgresim od ovih sa zadovojan od kolicine i kvaliteta mleka
 
GOCE-MK je napisao(la):
hucu da ih ukrstim sa francuska alpina pa mslim da necu da zgresim od ovih sa zadovojan od kolicine i kvaliteta mleka
Mozes bez straha. Neces pogrijesit :ppozdrav: :ppozdrav:
Nego jesi li pronasa stroj za paljenje rogova?
 
imao sam neka posla i ni sam bijo do institu da pitam ofih dana sam malo poslobadan icicu da pitam a ako ne najdem da znas da cu tebi da zaduzim POZDRAV
 
Pa ja mislim da taj spaljivac rogova moze neki majstor i da napravi npr. od neke let-lampe ili slicno.
 
ma to je obicna jaca el. lemilica samo treba napraviti mesingani vrh sa pravim promerom.
 
Koja temperatura treba da bude, baš da probam da napravim preko zime za sledeću sezonu i koliko se dugo drži i tretira li se mesto paljenja posle sa nečim. Mislim da smo/ste negde pisali o ovome, ali ko će to sad naći, ovaj podforum je ogroman.
 
Nigde nisam nasao temp. u °C vec opisno, "dobro usijan", a to se kontrolise pritiskom na komad camovine u kome odmah mora da ostane spaljen zljeb? Potrazicu pa cu postaviti temu . Inace ima raznih podataka o tome koliko pritisak treba da traje u sekundama.
 
Nazad
Vrh