Zatvaranje zimske brazde

Danas isao setvospremac za lucerku, sutra prskanje i drljanje pa zatvaranje brazda na ostalim njivama.
 
Eto šta je zemlja,a ne kao kod mene.Morale se kupiti ribarske čizme do grudi da bi se ispuštala voda ::lose::
 
Danas ispeglao 40kj,ko bi rekao da je ovako suvo
2zpqvfc.jpg

qzkc39.jpg

2lcbcdd.jpg

23wl6k0.jpg
 
Kod mene je dekavo.Probao sam večeras u bašti sa drljačom i to nije to.Sutra ću ići na njivu da probam jednu parcelu gde hoću detelinu da posejem.
 
To ste upravu,bolje nedirati ko nemože,ovo je visoka zemlja prošle godine plivalo a vid sad,na staklima prašina,istresao sam iz nosa po kubika zemlje,ima i kod nas mokrog gde je nisko,videću sutra kako će ići.
Kuruzoviništa kao beton,obična drljača lupa kao po asfaltu,a trava kreće.
 
ode da probam da zatvorim zimsku brazdu :D
Post je spojen: [time]1300210781[/time]
_________________________________________________
i da znate odlicno je islo :ppozdrav: sutra nastavljam :udri:
 
Danas malo zatvarao brazdu za kukuruze. Za repu je zatvorena. Cekamo da vidimo koliko ce kise pasti ovih dana i kakve ce posle biti prilike pa da sejemo. Djubrivo, seme, sve je spremno.
 
miroslav k je napisao(la):
zatvorio zimsku brazdu setvospremacem ali samo gde treba da se seje repa, mogu reci da bas i ne ide lako jer je zemlja jako nabijena

I kod mene je tako. Danas sam išao da obiđem njive, pogotovo džombišta koja sam orao oko Nove godine. I ne sviđa mi se uopšte, jako je slabo izmrzlo a oranje je bilo katastrofa (za razliku od sojišta koje je uzorano na vreme, jesenas). Dosta je tvrdo i ostaviću ga još sutra da se još malo prosuši i onda mora ići drljača da se koliko toliko to malo poravna jer će se ovako brzo isušiti. Sojišta mogu čekati još nekoliko dana da se bolje prosuši, jer ne valja ni da ga sad sabijem mokrog.

U stvari, sve zavisi koliko će i kad biti kiše koja se najavljuje.
 
I ja danas ravnao, ali samo ono najgore oranje i gde nisam stigao jesenas da potanjiram :D eo par snimaka :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fCuXe-mHIlU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kvu6ps1oXsY[/youtube]
 
Evo upravo sam pričao sa ćaletom i kaze mi da su otišli danas on i burazer da probaju da spremiraju i da ide odlično, tako da su nastavili da rade... Kad sve završimo, bacanje veštaka i spremiranje drugi put i setva (agregartirani su 577 i spremač 2.9).- prvi put idemo 1 brzom, drugi put ćemo drugom...
 
@Shale

Ako vam je u prvom prohodu brzo 2. brzom 'pun gas' bolje vozite tom brzinom na 1400-1500 o/min nego 1; Ja sam to probao par puta kad je bilo kasno i slabo izmrzlo oranje i islo je tako.
 
Baš sam oko 5 sati pričao s burazerom (oterala ga kiša sa njive) i pitam ga kojom radi, kaze mi drugom, gde može pun gas, a gde nemože ide s pola možda malo jače (odprilike, pošto nam neradi obrtomer) i kaže da se dobro radi... E sad pošto ćemo ići još jedno spremiranje (pred setvu jer moramo da bacimo veštak), bitno je samo da ga sad koliko toliko poravna... Prva je jako nezgodna kod 577 za spemiranje, jer je relativno spor, a upada tj. pravi tragove kao kad seješ... bar je tako kod nas...
 
Danas zatvaranje brazde setvospremačem.Lepo se radilo,tek oko 15.30 počela kiša da balavi pa napustio.Uradjeno 10 kj.
ml6mon.jpg
 
ja sutra idem da platim odvodnjavanje pa za par dana dok voda nestane, posle cu moci da planiram "zatvaranje brazde"......... :haha: :haha: :haha: :haha:..... mokro toliko da jedva moze u cizmama kamoli sa traktorom u njivu i to na 80% parceli od svih
 
Nazad
Vrh