Zatvaranje zimske brazde

Ja necu da diram nista jos
Post je spojen: [time]1297536349[/time]
_________________________________________________
Lepo se uzoralo jesenas sitno tako da nema potreba da zurim
 
sejacemo repu, pa želimo da imamo kvalitetno pripremljeno zemljište pred setvu. ići ćemo još dva puta setvospremačem, jednom posle predsetvenog đubrenja, nadam se da ćemo to obaviti početkom marta i neposredno pred setvu da inkorporiramo insekticid. sve ovo će ipak najviše zavisiti od daljih vremenskih uslova.
 
ima, ima. kukuruz ne volemo, previse. soja nece roditi ko lane, tako da je repa najsigurnija i ako zasusi. 6 vagona bi trebalo da bude bez vece muke.
suncokret, korovcina najgora. jos ga nismo istrebili sa njive, a sejan je pre nekih 6-7 godina.
 
ZvonaHR je napisao(la):
Picture272.jpg

Picture275.jpg

Picture276.jpg

Picture277.jpg

Picture278.jpg

Picture279.jpg

Picture280.jpg

Picture281.jpg



zvona, kako seliš cestom tu mašinu? jel se dasklopit i šta sa gredama....
 
@steiger
Nije bilo potrebe za citiranjem slika kako bi postavili pitanje. Pomislite kakve probleme imaju ljudi sa nešto lošijom konekcijom.
Zar Vam ne deluje logično da se i te grede podižu i sklapaju zajedno sa ostalom "skalamerijom"? :cao:
 
Danas sam probao da radim,ide odlično za nepoverovati negde i praši,tako da sutra počinjem da zatvaram oranja.
 
Juce sam poceo drljanje oranja a danas planiram i spremanje parcele gde ce ici lucerka. Dobro je svuda jedino u doljama ima blata.
 
Raca je napisao(la):
NO COMENT !!!
ddfk92.jpg

Levo parcela sa zatvorenom brazdom u jesen, desno parcela samo uzorana u jesen.

Morao sam da citiram i sliku, moderatori neka ne zamere
naime, ne razumem da li treba uraditi onako kako je na levoj parceli ili desno?
Pretpostavljam kao levo, manje isparava, je li? ::sramota::
 
Pa naravno da treba zatvoriti vlagu kao na levoj slici gde je to primereno zemljištu.Gde je zemljište prenavlaženo sa time se treba sačekati da što više prosuši.
 
miroslav k je napisao(la):
sto zurite toliko sa drljanjem i setviranjem, mislim da je jos rano za to jer vlage zasad ima previše, ja planiram ovih dana da spremam pod repu

za repu nema nikad previse vlage, samo premalo. ako traktor moze u njivu, nevredi cekati
 
Nazad
Vrh