Zatvaranje zimske brazde

~Kiki~ je napisao(la):
Šandor se baš zaukao ! :haha: :haha: Pa šta ćeš raditi tih 100dana ima da umreš od dosade .

Pošto sam zatvorio brazdu u Novembru sad sređivam forum :D
 
Pa sta ovde ima da se sredi
Post je spojen: [time]1267894727[/time]
_________________________________________________
Nisi jedin u tome eto ja sutra krecem sa upotrebom ureje za kukuruz
 
Ja sam ureu dosad uvek bacao par dana pre setve... Radili smo i bacanje sredinom matra(kad smo prihranjivali pšenicu, pa je njiva bila usput... ali moje lično iskustvo kaže da je kukuruz bolje podnosio avgustovske vrućine i sušu kad je urea bačena u aprilu nego u martu!
 
OK je misljenje ali se ja baziram uglavnom na rane hibride kukuruza dkc 5143 dkc 5783 .
Ja sam licno uspeo da proizvedem 6800kg po kj sa 11 vlage sa zetvom od 25 avgusta do 10 septembra i to vec tri godine za redom.Mada su kod mene u kraju pojedini prebacivali 7400 kg po kj sa 14vlage

Ove godine cu pokusati da dam sve od sebe .
ureju kao sto rekoh hocu sutra i prekosutra da primenim po mrazu da izbegnem gazenje i sabijanje . Posto sam zimsku brazdu ztvorio jesenas po suvom . planiram jednu pripremu spremacem .prosle zime npravio teske rotore duple za spremac jako dobro tabaju i sto raniju setvu vec posle 25 marta cim vreme dozvoli
 
ne razumijem zašto zatvarate brazdu na jesen jer bit je da ona ostane otvorena preko zime da se što bolje izmrzne i da "popije" što više vode i onda na proljeće zatvoriš vlagu u zemlji od isušivanaj u tome je trik :sta:

neki dan sam završio zatvaranje brazde sad su mi ostali kanali od oranja koje sam danas zatrpavao i pred sjetvu ću još jednom proći sa sjetvospremačem i to je to

SDC12038.jpg


SDC12039.jpg
 
Zrine jel to dijagonalno?

a to je rau drljaca 4 krila? koliko brzo ju vuces kad zakace se rotori, iza?
 
da tako je,dijagonalno piči.Da to je rau combi.A kad ima valjkove iza najbrže sam terao oko 12-14 km/h...a sada imam nove klinove pa neznam dali bi mogao postiči tu brzinu.Idu dva reda valjkova.
Širina drljače je 4,60.
 
kreso je napisao(la):
ne razumijem zašto zatvarate brazdu na jesen jer bit je da ona ostane otvorena preko zime da se što bolje izmrzne i da "popije" što više vode i onda na proljeće zatvoriš vlagu u zemlji od isušivanaj u tome je trik :sta:

neki dan sam završio zatvaranje brazde sad su mi ostali kanali od oranja koje sam danas zatrpavao i pred sjetvu ću još jednom proći sa sjetvospremačem i to je to

SDC12038.jpg


SDC12039.jpg
kreso sto nisi zatrpao razor kada si orao,sada si napravio skoro proletnje oranje,ako zasusi :sta:
 
NO COMENT !!!
ddfk92.jpg

Levo parcela sa zatvorenom brazdom u jesen, desno parcela samo uzorana u jesen.
 
Šta bre da zatvaram-vodu.Samo neka se suši i isparava što više.Svaka godina kao i zemlja je za sebe posebna i tako se treba prilagoditi.
 
zatvorio brazdu na 9 kj danas. uzorano je pre desetak dana, tako da se dalo raditi, bez neke vece muke. sutra jos 3 na redu. posle toga ostaje 12 kj, koja su uzorana ranije, to je u planu do kraja nedelje, ako ostane ovako lepo vreme.
 
Nazad
Vrh