Zatvaranje zimske brazde

Zatvaram setvospremačem ali mu prethodno skinem rotore i vozim bez njih.
 
Kod nas svi rade tanjiračom , verovatno jer sa drljačom nebi puno uradili zbog teže zemlje ili ?
 
Po meni zatvaranje [brazde] zavisi od toga kakva je zemlja,kakvo je oranje sta ce se sejati,kakvo je prolece i koliko je bilo padavina u zimu.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Kod nas svi rade tanjiračom , verovatno jer sa drljačom nebi puno uradili zbog teže zemlje ili ?
Zavisi od "kvaliteta" oranja, u ritovima uglavnom ide tanjiraca jer je tamo grublje oranje, a gde je lepse oranje(gde se bolje rasipala zemlja) tamo drljaca zna da uradi bolji posao od tanjirace... Pogotovo ako je malko vlaznije....
 
@sandor
znam da si prosle godine radio sa germinatorom.
a kako je pocelo,sumnjam da ce se stici uraditi do proleca,taman se prosusi,nova kisa padne.
 
Kod mene može da se radi ovde nije palo kiše već par dana zemlja se prosušila sutra već krećem sa zatvaranjem brazde . Da išao sam sa germinatorom a sad ću da idem sa drljačom jer germinator zetor ne može da vuče a rus više troši nafte.
 
do proleca ne diram njive,na prolec bacim vestaka jedan ili dva prolaza spremacem i sejalica,neka se odmara zemlja,celu godinu ju je gazio traktor :haha: :haha: :haha:
 
Posle podne sam isao da zatvaram oranje sa spremacem na onim parcelama gde cu sejati rano u prolece/arpadzik,industrijsdka paprika/.Nije idealno ali nije ni lose.
 
Danas sam sa spremacem uradio jos jednu parcelu za papriku a probao sam jos jednu gde sam zaoravao stajnjak pa nemoze ,zato sto se jako cepalo oranje.Sutra ako bude lepo vreme idem da je istanjiram.
 
samo za papriku!
nemoj da cujem da si is'o jos nesto...
ne volem kad neko pre mene krene da prcka po ataru... ::namigivanje::
sandora jos mogu da istrpim, on je daleko...
 
Ja sa spremacem radim za papriku i arpadzik a mladji kiraj drljačom ostalo.Ako ti je za utehu radi deo prema N.Beceju te ga neceš videti. :D
 
Šandor se baš zaukao ! :haha: :haha: Pa šta ćeš raditi tih 100dana ima da umreš od dosade .
 
Komsija Tarana ,evo ja prekidam zatvaranje brazde da te ne živciram bar ja.Šalim se uradili smo sto je ranije orano .Ono sto smo zadnje orali (18 kj) je meko i ostaju duboki tragovi pa ostavljamo za prolece.
 
Po zavrsetku prihrane psenice, ovi vetrovi nam donose novu temu.
Za koji dan mislim da mozemo krenuti sa zatvaranjem brazde.
Ko,kako,kada i sa cime? :sta:
Ja sa drljacom radim, brze je i lakse od spremaca.
Kada razbacite ureu za kukuruz (pre zatvaranja brazde ili pre same setve)?
 
drobi je napisao(la):
Po zavrsetku prihrane psenice, ovi vetrovi nam donose novu temu.
Za koji dan mislim da mozemo krenuti sa zatvaranjem brazde.
Ko,kako,kada i sa cime? :sta:
Ja sa drljacom radim, brze je i lakse od spremaca.
Kada razbacite ureu za kukuruz (pre zatvaranja brazde ili pre same setve)?


ureju obavezno pre zatvaranja brazde,
 
Kod nas ne moze jos ni psenica da se prihranjuje, a kamoli da se zatvara brazda. Jos malo pa cemo moci da se vozamo u camcu na njivama.
 
Nazad
Vrh