Zatvaranje zimske brazde

ja sam danas zavrsio zatvaranje zimske brazde i sve sam opeglao sada ostaje samo setvospremacem pred setvu :ppozdrav:
evo slike kako se zetor 5211 igra sa 4 krilnom drljacom...ide i 4tom brzinom bez problema po ravnom :D
 
I kod mene su fabricki ali drljaca je jako slaba nesmem da je vozim brzo sva puca i onako je preradjena ali svake god se nesto vari na njoj. Vozim je 9.5-10.5 na sat.
 
šandor je napisao(la):
počeo sam važnu agrotehničku meru zatvaranje brazde da sačuvamo ovu malu vlagu


pre i posle jednog prohoda :

Bobo je napisao(la):
Mislim da sad prije snjega nema smisla zatvarat brazdu, ili se varam?
kloki je napisao(la):
i ja mislim da je ovo bespotrebno
Malo ste me kritikovali za ovo, ali na mojim parcelama ima samo 2 cm suve zemlje a kod drugih koji nisu ništa radili sa zemljom ili su uradili kasnije krajem Marta ima 15 cm suve zemlje. Da napominjem da skoro 50 dana nije bilo kiše. Napraviću koji dan slike da vidite kako mi izgledaju usevi :D
 
Ako pogledate malo po internetu(prema zapadu), videcete da sve vise forsiraju kasno jesensko(zimsko) zatvaranje brazde.Narocito ako se ocekuje malo zimskih padavina.
I ja sam zatvorio krajem novembra, kad sam zavrsio oranje.Siguran sam da nismo pogresili.
 
Neznam kako se vidi na slici ali je vlaga na 1-2 cm i prezadovoljan sam što sam zatvorio brazdu u decembru
 
Sandore hoces li i ove godine zatvarati brazdu u decembru? :D
Ako to radis u decembru kad bacas NPK?
 
jhona DERU je napisao(la):
3x15 200kg po jutru zaorao i na svim njivama prešao po jednom sa drljačom :D
Da li si razmisljao o zatvaranju brazde odma prilikom oranja da se ne gazi njiva.Vidi temu plug spertberg helti. Ne znam kako bi to radilo?
 
bewisa je napisao(la):
Sandore hoces li i ove godine zatvarati brazdu u decembru? :D
Ako to radis u decembru kad bacas NPK?

Da obavezno ! NPK bacam pre oranja. Gde ide repa tu sam zaorao 300 - 350 kg 8x16x24 na kj. Gde ide kukuruz tu sam zaorao 150 - 200 kg MAP-a . Gde ide soja tu sam zaorao 100 kg MAP-a ( ovo ispod soje radim prvi put , ne znam kolko će da ima efekta ? ) Plus na proleće ide urea ili an . I da padne kiša i biće ::novac:: ::novac:: nadam se .
 
rile jesam al neznam kako bi moja "zver" od traktora (539)
27xjv5d.jpg

podnela još i to , ma ja ovako lagano odradim sve bez problema a i nije on nešto težak sad da gazi zemlju i nabija nešto puno , a sa druge strane odgovara mi zato što mogu sa njim da ulazim u plastenik i odradim posao lagano i nabrzaka u plasteniku :ppozdrav:

Edited by Dragan18:prepiska o NPK prebacena u temu Vestak
 
Sutra završavam oranje i posle sledi ZATVARANJE brazde Ići ću prvo da zatvorim brazdu na sredini i krajeve sa tanjiračom i posle toga sa drljačom na celu površinu. :cool:
 
I kodnas se prvi prohod iza pluga radi najcesce drljacom! Moj tast ima obicaj da kaze:"Ako je grudvasto onda zato a ako nije onda zato!"
 
Nazad
Vrh