Zatvaranje zimske brazde

branko je napisao(la):
Zato u prvu pomoć stavi i najlon čarape. :haha:
Gde ces naci zensku u ataru, pa jos da joj skidas carape, pa jos da mi zena zatekne carape u traktoru, stoput je bolje da se peske vracam iz atara. Malo smo se udaljili od teme, al bas je simpaticno.
 
sanbo4 je napisao(la):
branko je napisao(la):
Zato u prvu pomoć stavi i najlon čarape. :haha:
Gde ces naci zensku u ataru, pa jos da joj skidas carape, pa jos da mi zena zatekne carape u traktoru, stoput je bolje da se peske vracam iz atara. Malo smo se udaljili od teme, al bas je simpaticno.
Ovo je najopasnije! :haha: :haha:
 
Meni se cini da necu ni zatvarati oranje, necu moci da udjem u njivu sigurno do kraja nedelje.
 
Blago vama, ja ne mogu da udjem u njivu i opet pocinje neka kisa
 
I ovde kod mene ide posao fino.
Danas opšta gužva u ataru. :D

Ali do sada posejano tek nekih 30 jutara repe - ne mogu sejalice normalno da rade, zemlja se stalno lepi.
 
šandor je napisao(la):
ŠTA ? Već ste počeli sa setvom repe ? Nije hladna zemlja ? A i sneg dolazi :udri:

Pa uvek ima takvih koji se istrčavaju.
Nikada nisam sejao repu pre 25.marta...
 
i kod nas je jos vlazno zemljiste i nemoze da se dobro osusi pa sada nije pravo vreme za zatvaranje zimske brazde sa setvospremacem treba jos malo sacekati bar do pocetka aprila,ja sam zatvarao zimske brazde sa drljacom u dva prolaza u februaru a pre neki dan na tim parcelama sam probao sa spremacem pa sam imao 100kg nalepljene zemje na valjicima i na setvospremacu posto u zemlji ima jos dosta vlage a setvospremac je nov i farba jos nije skinuta pa se lepila vlazna zemlja na s opruge dasku i valjke i najbolje je jos malo sacekati i onda poceti sa setvospremiranjem....jao ja nemogu da izdrzim ocu da radim sa spremacem al ovo vlazno i hladno vreme smara sve poljoprivrednike,mi ocemo ved da radimo jel tako :ppozdrav:
 
Kod nas je vec posejano u ataru oko 50ha a inace smo uvek sejali oko 15 marta ako je moglo zbog vlage! Sad cemo verovatno kasniti zbog pivskog jecma....Koji nije posejan na vreme! :udri: :udri:
 
gde si nabavio te valjke za drljacu jel si sam pravio ili negde kupio posto i ja zelim na moju da ugradim valjke pa zato pitam
 
Evo dve slike zatvaranja oranja. Mozda sam mogao jos malo sacekati
 
To su slike od cetvrtka. Bilo je malo vlaznije, zato mislim da sam mozda mogao sacekati
 
boki dobar ti je ovaj posao,koliko kilometara ides kada ti ne ostaju tragovi za drljacom
 
Nazad
Vrh