Zatvaranje zimske brazde

ja zatvorio oranje za repu tanjiracom i vukao sinom iza uradilo se exstra
 
Danas sam obisao njive, jos se crni malo, a i neka kisica je popodne padala, tako da nista za sada od posla....
@saleso, ajd daj neku sliku tanjirace sa sinom. Poznata mi je "masina" sa faxa (tamo su me ucili da se to zove vlača), ali nisam nikad video zemljiste uradjeno sa tim orudjem
 
DusanA
Naravno da moze,ja je i koristim u pripremi,sad zatvorim oranja u prolece vestak,jos jednom predjem i kraj.Pod uslovom da ima obavezno dasku(to vazi za sve pripremne masine) i duple rotore.
problem je gde ima mnogo zetvenih ostataka,tu je spremac majka.
 
Danas izmedju Indjije i Golubinaca MK ravna sa nekim lemken spremacem oranje koje je vec radjeno sa paker valjkom,isto tako prema BGD delta isto ravna oranje to sam malopre video
 
Kod mene su velike gazde ona rana letnja oranja zatvorile sa velikim kembridž valjcima.Jako lepo izgleda.
 
Evo jednog zanimljivog clanka iz "Gospodarskog lista". Nadam se da ce se netko prepoznati ovdje, a kako mi se cini da ce i autor ovog teksta vidjeti ovu sliku ;)


Klikni na sliku da se prikaze u pravoj velicini. Da sam ju stavio 800x600 ne bi vidjeli nista procitati. "original" slika se nalazi na 9. stranici ove teme...

 
@bobo
ajde molim te reci mi koje su to novine? i ajde pogledaj bolje sliku onog yto traktora, mislim da je to moj ali otkud im slika, jer se vidi broj tablice?

---------- Poruka napisana u 12:13 ---------- Prethodna poruka je at 12:11 ----------

e prepoznao sam se uspeo sam sliku uvecati, sliku sigurno sa foruma skunuli,
jer zna neko da li se te novine mogu kupiti kod nas?
 
Izgleda da sam ja u prednosti, pošto još nisam "otvorio" oranje,tako da ne moram da mislim o zatvaranju :osmeh:.
Malopre sam stigao sa njive . "Probušio" sam jednu parcelu i počeo drugu ali otkravilo je pa šlajfuje.
 
@bobo
ajde molim te reci mi koje su to novine? i ajde pogledaj bolje sliku onog yto traktora, mislim da je to moj ali otkud im slika, jer se vidi broj tablice?

---------- Poruka napisana u 12:13 ---------- Prethodna poruka je at 12:11 ----------

e prepoznao sam se uspeo sam sliku uvecati, sliku sigurno sa foruma skunuli,
jer zna neko da li se te novine mogu kupiti kod nas?

Miroslave, tu sliku si postavio na 9. stranicu ove teme ;) I moje slike su krali par puta i moj 549 je zavrsio u jednim novinama, nit me itko pitao nit ista ;)

Novine u kojima se nalazi tvoj traktor se zovu "Gospodarski list" i koliko mi je poznato da ga ima samo u pretplati, da se ne moze naci u slobodnoj prodaji.
 
'el, probo neko ovih dana?Sa cim je trenutmo pametnije premestati te televizore po njivi, spremac ili drljaca?
 
Nije pametno uopšte ići na njivu.Nije ni vreme niti su uslovi da se sad bakćeš sa ne izmrzlim i ne nakislim gurdvama.
 
kod nas je bilo svega 2-3 dana u decembru pogodno za taj poso, posle prve 2-3 kise, neki su terali tanjirace, neki setvospremace, posle toga se okisalo
 
Nazad
Vrh