Zatvaranje zimske brazde

Rale 83 je napisao(la):
@Shale
Ko tebi da traktor u ruke , taj je gori od tebe.
Lose oranje loseslozena brazda i sad nemozes da lepo spremis , a vozac ima uzitak ko ameri na rodeu ka jasu divlje bikove ::lose::

Prvo: dobro oranje jeste lošije ali ko tebi kaže da nemože da se spremi dobro:haha: Drugo:a traktor neskače toliko mnogo koliko se vidi na snimku (i ja sam se baš začudio koliko skače), sobzirom da je brzina rada 10km/h. Treće: to nevozim ja nego moj burazer.... A kad si ti tako dobar orač, mogao bi doći da nam pokažeš kako Imt-ov plug 757.2 agregatiran sa Imt-om 577 može lepo da složi kukuruzovište koje je košeno Zmaj kombajom(i tako kukuruzovina zaoravan) a kroz njivu se kombaj pratio:haha:

Matić je napisao(la):
Shale vaša zemlja je pepeo.

Ako si to pomislio zbog drugog snimka, to baš i nije merodavno jer je tu bila repa, koja je izvađena 15 septembra, a 16 je uzorano duboko, i jako lepo se složilo a i ove godine je zemlja jako lepo izmrzla... tako da je prvi prohod spremačom od te njive napravio leju...
 
Evo na ljetno oranje koje sam jesenas samo tanjuro udario mi korov tako da sam išo to danas oprskat i kada ga totalac ubije icu to tanjurat, pa ću napravit edit, ako nije dobra tema neka admini prebace gdje treba :ppozdrav:
4jtbbt.jpg
 
Ne mogu pronaći neku adekvatniju temu pa ću ovdje staviti sliku.

Kolega me zamolio da mu pretanjuram zimsku brazdu da može zob posijati.
2 traga tanjuračom i to izgleda ovako, šta reći ...

DSC04799.jpg
 
e ove slike sam snimio krajem marta ali nisam imao vremena da ih postavim ali u zivotu sam video svakakvo oranje i ravno i neravno ali neuzarano hahahaha
25aulnb.jpg

r0b9xy.jpg
 
S obzirom na tolike grudve u ovogodisnjem oranju, mislim da ce ova tema ponovo postati aktuelna. Evo kako komsije sredjuju grudve.

...mada bi po snimku rekao da je zemljiste nesto lakseg tipa, ipak je ovo vrlo zanimljiva masina.
 
Ok, to je tvoj rejon, pa sigurno znas, a mozda si i vidjao ovakve masine, pa nam mozes preneti utiske ? To sam reko s obzirom da na snimku nema velikih grudvi, ko sto je bilo kod nas u toku oranja, moj rekord je grudva velicine televizora
 
Grudve kao televizor ili pola televizora a tvrde kao kamen se zaglave izmedju diskova od tanjirače.Traktor od 5-6 tona ne može da je svojom tešinom razbije .Tu jedino kiša i mraz pomažu.
 
Ja lično nisam ,ralekiraj je tanjirao jedan deo za setvu luka za seme i on zna kako je išlo .Ta parcela se nije grudvala priloikom oranja.
Šurak je tanjirao jedan prohod pa mi je pričao.Nije mogao ni 100 metara da ide a da se tanjirača ne zaustavi ,proba u rikverc da odguši ali ne uspe mu .Tada mora da digne tanjiraču ,čekić od 2-3 kg i udri.
 
Ok, to je tvoj rejon, pa sigurno znas, a mozda si i vidjao ovakve masine, pa nam mozes preneti utiske ? To sam reko s obzirom da na snimku nema velikih grudvi, ko sto je bilo kod nas u toku oranja, moj rekord je grudva velicine televizora

Ove godine je jedan ratar iz tog kraja imao i veće buse il bolje reć gromade u doslovnom smislu. Bilo je to (par kadrova) na TV-u u emisiji Plodovi zemlje. Taj stroj RAU Multitiler veći ratari kod nas koriste za prašenje strnjaka, sojišta, repišta, za uređivanje parcela di se javlja problem sa tvrdim busama tj. di je priprema tla sa ostalim priključcima teško izvediva. To je koristan stroj koji ima dobar učinak u takvim "teškim uvjetima". Raspored oradnih organa se može kombinirati ovisno o stanju tla koje se obrađuje (tvrdo-"meko", vlažno-suho, velike-male buse...) i vašim "željama". Za rad zahtjeva dosta snage po metru zahvata da bi mogo radit kako treba. Viđao sam strojeve zahvata 3 i 4 m. 3 m stroj traži recimo 150 ks (+), premda sam gledao di traktor od 98 ks radi sa njim no drži ga lagano na točkovima i pripremo je po predhodno "usitnjenom" oranju. Zanimljivo je da je i naš OLT radio kopiju tog RAU Multitilera.
 
Nazad
Vrh