Zatvaranje zimske brazde

e ja sam danas drljao ugar
ddp3yc.jpg

iojktk.jpg
 
@Shale
Ko tebi da traktor u ruke , taj je gori od tebe.
Lose oranje loseslozena brazda i sad nemozes da lepo spremis , a vozac ima uzitak ko ameri na rodeu ka jasu divlje bikove ::lose::
 
Ja se divim mojima iz sela danas u ataru opsta euforija rit,siget,breg ludnica u selu drljace setvospremaci svi se naoruzali dvojica se u ritu zaglavila kao da cem im zemlja pobeci negde oko sela nam je zemlja peskovita jedan drndao sa rusom i setvospremacem 2,90 bio u prolazu a iza njega se crni od vlage + je zemlja hladna pre deset dana je snega ponegde po razorima bilo sad im bas o glavu da to rade
 
Ja presao sa branom jednom,bacio djubre,i pred setvu setvospremac i sejanje,tako radim svake godine...
 
i ja sam poceo danas.nije ono exra ali dobro je.jos je malo vlazno ali ja nemam sta da cekam, ima puno tako da i sutra gas :D
 
Bas sam zvao caleta da cujem stanje na terenu kaze u njive niko ne ide samo je basce predrljao,spremac je spreman samo da zabeli pa krece i on.
 
Kod nas je bio danas pun atar ali u delu gde se stvarno može lepo raditi.Svaki momenat se mora uhvatiti jer ko zna kakvo nas vreme u narednom periodu očekuje.
 
Ja sam danas pustio Claasa u pogon sa IMT-FOP germinatorom od 3 metra. Nisam ga forsirao jer ima tek oko 25 radnih sati iako mi serviseri kazu da moze odmah pod punim opterecenjem. Spremao sam drugaru njivu za setvu crnog luka i paprike iz semena. Zemlja je malo peskovita pa se ocedila. Kod nas sam probao na cistoj crnici i jako je mokro. Ako Bog da, sutra nastavljamo. Inace, video sam njih par sto spremaju za kukuruz i soju-posteno se crni iza njih! Evo i snimaka:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mqwBSwAMrOw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-Jpj5wYdI80[/youtube]
 
KishRobert je napisao(la):
Vi iz Gospodjinaca i okoline,sta slusate,sta ne,al' se sa radio Sajkas ne skidate! :D

Hahahahha ovo nije radio muzika sa USB-a... :haha: :haha: :haha:
Muziku slusam spram raspolozenja a kad sam u traktoru onda obicno narodnjaci. Kad sam u autu onda slusam svasta...u poslednje vreme AS i radio S.. :D
 
Ja sam popodne izašao da probam drljati januarsko oranje i lepo se radi, uopšte nije jako mokro.

Kad sam došao kući komšija dobacuje kako ne mogu da dočekam da počne posao i kako on misli da je još mokro. Pretpostavljam da je ono lepo jesenje oranje zaista još mokro čim mi to kaže, a i video sam svega nekoliko traktora u ataru. Ali moje njive su na lošijoj srbobranskoj zemlji (višljoj) i još je ono najgore neizmrzlo potpuno oranje, pa se već prosušilo sasvim dovoljno.
 
Svi se žale da nije izmrzlo ali opet i nije to tako loše.Spremiće se kao će se spremiti ali je bar pšenica lepa dočekala proleće. :D
 
@francuz

Imas objasnjenje negde samo treba da potrazis da ne pisem 2 puta da ne zasmeta urednicima. Recimo da je to nesto poput setvospremaca ali malo masivnije i malo vise zahtevnije sto se snage traktora tice.
 
Nazad
Vrh