Zatvaranje zimske brazde

Nisam slikao danas sam išao da popravljam burazerovu njivu što je on zatvorio sa drljačom na brzinu zbog kiše da zatrpa djubre, jesenas je uzorano kurzovinište i malo se plazalo, za dljačom su ostali krateri od neravnina i rupa, a o tragu točkova da negovorim još on na sedmici ima široke gume. Ja sam za oba prolaza setvospremačem, rekoh prvi drugom a drugi trećom brzinom i ravna kao tepsija, ima ljudi koji rade i tri prolaza pre setve dve dijagonale i pravac. :cao:
 
grunt je napisao(la):
Ok tako vec pasira ali kad ga pustis dublje treba mu mnogo vise od pola gasa,mislim da je to velik spremac za taj traktor,u redu povo sto si ti radio sa djubretom je ko :D

Traktoru sa slike je veliki hendikep sto nema standardne tockove 18.4x30 za setvospremiranje. Ja imam takve traktore sa obe 'fele' tockova i znam kakva je razlika...
 
Probao sam popodne setvospremač.Jako je mokro tj. izbacuje previše mokre zemlje.Možda sam išao malo dublje i na lošijoj zemlji ali ipak nije za rad.Slabo je izmrzlo i trebaće negde i više od dva prohoda da se odradi kako treba.
 
Nije mi problem da to zamenim za pola sata ali mislim da se ne radi o tome.Svi se žale da su pripreme veoma loše zbog nabijenosti zemljišta i što nije izmrzlo.
 
Ja sam danas prošao oko 2ha trokrilnom drljačom sa po jednim od oko 30-ak kg na svakom krilu. Jedan prolaz prvom brzom (ŠTORE 504). Odlično izgleda.
 
Ja sam juce posle podne izasao na njive koje sam krajem januara uzorao,isao sam sa drljacom s rotorima i fino je odradio posao usitnio gornji sloj zemlje jedino tragovi ostali iza rusa,ali jos dva prohoda sa setvospremacem i bice dobro :kisa: :udri:
 
Ja mislim da taj prvi prohod drljacom netreba.Bolje spremac jer neostavlja tragove .Ja sam isto pre neki dan spremio 16kj ,Kristal sa 3.3m spremac sa duplim rotorom jako lepo ucinio zemlju.Pred setvu jos jedared i to je to .Sa drljacom sam praktikovao u te godine kad prolece pre stize ,pa da se ne isusi zemlja prodjem jednom a posle spremac.
 
Kod nas se isto prvi put ide setvospremačom, daska poravna i dobro se se pokriju tragovi guma. :cao:
 
I ja radim i prvu i drugu pripremu iskljucivo sa setvospremacem.Prvi prohod skratim topling i vise radi daska da poravna zemljiste a drugi prohod topling produzim i vise rade valjci :ppozdrav:
 
Takva je godina i moramo se prilagoditi.Iznikle trave nema tako da će i koplja odraditi korektno.Inače kad ima iznikle trave tu su pačije šape i tata i mama.
 
evo mi juče malo radili...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1UIv-7Ym6i8[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6vn217KuMig[/youtube]
 
Nazad
Vrh