Zatvaranje zimske brazde

steve73 je napisao(la):
ja sutra idem da platim odvodnjavanje pa za par dana dok voda nestane, posle cu moci da planiram "zatvaranje brazde"......... :haha: :haha: :haha: :haha:..... mokro toliko da jedva moze u cizmama kamoli sa traktorom u njivu i to na 80% parceli od svih

Pa sta ce biti tek kad jos ova kisa nadoda
 
pa jeste uzan ali ne mogu sve da kupim ipak sam ja mali poljoprrivrednik,a sto se tice oranja regent lepo slozi i izdrobi zemlju :ppozdrav:
 
kish taman toliko 2.90 rau kombi sa duplim frezama.Mislim da bi mu 3.7 bilo idealno ipak je to traktor od 105 ks,ali imam u planu da napravim nesto za prednju hidrauliku tako da ce mu i ovaj biti dovoljan.
Post je spojen: [time]1300310255[/time]
_________________________________________________
bas sam racunao izlazi 4.12 litara po lancu
 
Ja cekam da zaprasi.Kad lepo prosusi ice lepo sve mi se cini da ce se ponoviti prolece od prosle godine kad je preseklo hladno vreme pa su neki i presevali koji su sejali od 1 do 5 aprila netreba zuriti jedino ko seje repu.
 
Evo i ja sam bacio 200kg uree i zatvorio prvi put, fotka od juče, imt 577 i lansberg 2,9m potrošnja 4l po jutru
25jfuo5.jpg


Post je spojen: [time]1300311021[/time]
_________________________________________________
Bas se lepo radilo
 
Nazalost o ovoj operaciji ja samo mogu da mastam u ovom periodu . Glavna operacija tj. agroteh. mera je odvod vode iz parcela a o nekoj predsetvenoj pripremi ce mo razmisljati oko 25 og. aprila..[youtube].http://www.youtube.com/watch?v=bCDEsrVxxJM&feature=related[/youtube]
Post je spojen: [time]1300268443[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bCDEsrVxxJM[/youtube]
Post je spojen: [time]1300290090[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uxwyfbepGJg&feature=related[/youtube]
Post je spojen: [time]1300311719[/time]
_________________________________________________
Evo kako to izgleda
 
extra svar nije mi palo na pamet da se moze koristiti i za odvodnjavanje, a ja budala ostavio ruke na asovu :udri: umesto da zovem komsu odradimo poso,popijemo koje :ppozdrav: dok voda ne istece
 
Pa pošto se sada pipa suzbija hemijom ovi kopači super dođu za ovakve stvari.Bilo ih je po licitacijama za DŽ ali ko je znao da će doći ovakvo vreme.
 
Raca je napisao(la):
Evo i ja sam bacio 200kg uree i zatvorio prvi put, fotka od juče, imt 577 i lansberg 2,9m potrošnja 4l po jutru
25jfuo5.jpg


Post je spojen: [time]1300289421[/time]
_________________________________________________
Bas se lepo radilo
Ovaj 577 kad spustis spremac malo dublje cvili jeli kolega ?kojom ga teras i kako se ponasa al budi iskren jel sam ga i je vozio jedno vrteme :cao:
 
Nema cvilenja, dubina je i bila koliko moze da ide to su male s opruge, vozio sam ga 2 brzom na pola gasa bez problema, trecom probao al jok ni vau ali drugom bez problema igra se. :cao:
 
Ja nisam probao da vučem sa sedmicom ni manji ni veci, odkad znam za sebe imamo 577 ovaj ili onaj al uvek je bio 577 i imt 2,9 prvo sa jednim rotorom pa sa dva, a ovaj lansbergov sporemač sam uzeo od drugara da probam i zamalo da ga neuzmem, svideo mi se jako lepo radi već u jednom prolazu je spremno za setvu, mana nemoze dublje da radi i razore moram po tri četri puta da predjem da bih ih poravnao. Tako da sam ostao na imt dupli rotori ipak. :cao:
 
Nazad
Vrh