Malina razno

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
13 Feb 2015
Poruka
1.350
Lokacija
Beograd
Svaki forum na kome sam clan ima jedan mali deo gde forumasi mogu o svemu da pisu bez ogranicenja. Posto nam je tema Plasman i tema maline 2017 zakljucana smatram da jedna tema moze da bude i malo neobaveznog karaktera... Nadam se da ce moderatori po ugledu na puno vece i poznatije forume dozvoliti jednu ovakvu temu.
 
Da li je smisao foruma da se promovise sloboda govora ili je smisao foruma da se isti suzbije... Forumi su mesta gde ljudi razmenjuju ideje, misljenja, gde se upoznaju, druze, imaju suprostavljenje stavove itd itd. To sto neko napise nesto sto se ne svidja meni ili vama ne znaci da takav stav ili misljenje treba odbaciti. Svako je dobrodosao da pise dok tim pisanjem ne vredja druge ucesnike na forumu. I o meni su pisali svasta, moderatori to nekad jesu a nekad nisu sankcionisali i sta sad? Sta treba da uradim...? Idemo dalje, neki podrzavaju i razumeju moje stavove a neki ne ali to je zivot, realnost, nikada ne mozes a i ne treba da udovoljavas drugima.... Sta god napisao ili uradio uvek ce se naci neko ko ce to da kritikuje, to je u prirodi coveka jednostavno....
 
Poslednja izmena:
e sad udji prelistaj tradovi u malinjaku,polka,polana,djubrerenje u malinjaku,prksanje maline i pogledaj da li je neko nekad vodio raspravu sa nekim na nacin koji ti mislis da postoji i da treba da bude na forumu,kakva crna sloboda govora i molim te vise da ne zaludjujes nas i da pravis atmosferu kao da smo u skupstini ,ako znas nesto o malini dokazi nam to,nemoj blebetati kao neka zena.Tebi treba paznja a nama znanje i iskustvo,NI JEDAN JEDINI TVOJ KOMENTAR NISAM PROCITAO DA SAM NAUCIO NESTO.Ako si u brasni izvoza i cene maline ne ulazi u teme koje sam naveo,ne mogu da se nerviram sto se stari malinari ne diskutuju sa nama zbog vas svastopricaca
 
Ja ne razumem zasto neko moze da prisvoji forum zasto pojedini proizvodjaci (uglavnom ovi novi "biznis malinari " koji misle da su im mali i srednji hladnjacari protivnici)mislle da je ovo samo njihovo mesto... I gde samo oni mogu da pisu....zasto nakupci maline ne mogu pisati o malini i sto da ne i da hladnjacari takodje pisu ovde.... bilo bi dobro da ima izvoznika na forumu jos bolje kada bi i strani kupci diskutovali ( na engleskom naprimer) medjutim iz meni nepoznatih razloga par zapaljenih novih proizvodjaca maline prisvajaju ovaj forum i ruznim recima teraju sa njega ....sve one koji se ne uklapaju u njihovu mrznju prema preprodavcima nakupcima kao i malim i srednjim hladnjacama... Ovaj cenjeni forum zbog takvog ponasanja pojedinaca postace mesto za tapsanje po ramenu izmedju nekolicine ....smatram da je otvaranje ove opste teme odlicna stvar ....iskusni proizvodjaci malinari znaju koliko su bitni svi u lancu ovog posla ali njih je sve manje na ovom forumu ....prostakluk i ruzne reci su zakljucali neke vazne teme .... Kome smeta ne otvara ovu temu i cita druge teme ...Protiv svakog jednoumlju sam pa i u malinarstvu
 
Poslednja izmena:
e sad udji prelistaj tradovi u malinjaku,polka,polana,djubrerenje u malinjaku,prksanje maline i pogledaj da li je neko nekad vodio raspravu sa nekim na nacin koji ti mislis da postoji i da treba da bude na forumu,kakva crna sloboda govora i molim te vise da ne zaludjujes nas i da pravis atmosferu kao da smo u skupstini ,ako znas nesto o malini dokazi nam to,nemoj blebetati kao neka zena.Tebi treba paznja a nama znanje i iskustvo,NI JEDAN JEDINI TVOJ KOMENTAR NISAM PROCITAO DA SAM NAUCIO NESTO.Ako si u brasni izvoza i cene maline ne ulazi u teme koje sam naveo,ne mogu da se nerviram sto se stari malinari ne diskutuju sa nama zbog vas svastopricaca


Dugo godina sam clan raznih foruma i tu postoje neka nepisana pravila kojih se ljudi pridrzavaju. Npr AKO PISEM SVE VELIKIM SLOVIMA U IT SVETU I FORUMIMA se smatra nepristojno, vikanje i niko ne pise tako bez razloga.. E tako sve ovo sto sam napisao spada u neka "nepisana pravila" samo je pitanje koliko se neko toga pridrzava i koliko ista poznaje... Ja ne pravim skupstinu samo postujem odredjena pravila lepog ponasanja.

A to da li ste nesto naucili od mojih postova ili ne uopste nije relevantno, ako vam moji postovi ne prijaju ne morate ih jednostavno citati... Ja i nisam u obavezi nikoga da bilo sta da naucim a ko zeli i razume svakako je iz mojih postova mogao puno da nauci i da prosiri svoje vidike.

Svako dobro!
 
Forum jeste dostupan svima (ukoliko forumaš poštuje pravila foruma) ali ovdje imamo forumaše koji to jesu za šta se prestavljaju, mislim na proizvođace i oni igraju otvorenih karata, i one koji to nisu i nikako da otvore karte. Tu spadaju raznorazni muljatori koji bi da se okoriste tuđim znojem.
 
Ako cemo posteno ima ovde puno onih koji ne otvaraju karte, ali to svakako nije razlog da bilo koga iskljucimo iz diskusije i prava da iznese svoje misljenje.
 
Pa ajd da otvorimo karte. Kako se zoves? Jel imas malinjak? Jel imas hladnjacu?
Mogu odmah i da ti odgovorim, zoves se hladnjacarski smrad i zagovaras pricu da je proizvodna cena maline 30 centi i da ti nebi trebo da je platis vise od 50 centi. To si ti, i ovo ti je vec drugi ili treci "nik" posto te na kraju blokiraju pa otvoris novi profil. Pratim ovaj forum vec 5 godina i dobro sam te upamtio posto se pojavljujes samo u temama o cenama...
 
Dragi Vladimire,

Vas recnik najbolje oslikava vas karakter. Drugo nikada nisam rekao da je proizvodna cena maline 30 centi, proizvodna cena maline je 0,80 eura , informaciju sam dobio od ljudi koji se godinama bave proizvodnjom malina i koji rade vece povrsine 3-4ha

Bespredmetno je sa Vama diskutovati kad niste ni procitali sta sam sve pisao....
 
Znaci pricas sa ljudima koji imaju maline? Ma video sam odmah da imas iskustva u malinarstvu... Ovo je kraj ne odgovaram vise na tvoje gluposti. Srdacan pozdrav za sve hladnjacare i dobre a i za vas koji bi ste da nas jasete.
 
Znaci pricas sa ljudima koji imaju maline? Ma video sam odmah da imas iskustva u malinarstvu... Ovo je kraj ne odgovaram vise na tvoje gluposti. Srdacan pozdrav za sve hladnjacare i dobre a i za vas koji bi ste da nas jasete.

Ja pricam sa svima, nema razloga da ne pricam sa ljudima... A ako neko ko ima 3-4ha malina i pri tome vodi evidenciju o svakom utrosenom dinaru onda zaista imam i razloga da mu verujem...
Odlicno sto je kraj, jer ja ne zelim da se spustam na vas nivo... Toliko ruznih reci a bez razloga i ikakvih argumenata odavno nisam procitao ni doziveo ali dobro, predrasude su gadna stvar...
 
Mislim da je postojecim temama sve obuhvaceno i sortirano. Bas kako treba da bude. Ovom temom bi se islo u neka bespotrebna prepucavanja, a opet bi se pisalo sve sto je ispisano. Msm ne znam, po meni suvisna tema koja nema cilj. Imamo teme o sortama, imamo za navodnjavanje, djubrenje, pa jedna opsta radovi u malinjaku......A sezonske o ceni, otkupu itd.
 
Neke teme se zakljucavaju bez razloga a forum ne bi trebalo da bude mesto gde se suzbija sloboda govora, vec bi naprotiv trebalo da se podstice sve dok njegovi ucenisnici postuju osnovna nacela ''lepog ponasanja''.
 
Kako Vas covek radi pa to je za medalju, onako lagano, na finjaka, smireno i bez izliva besa. Rodjeni mober, nebih se iznenadio da radi u HR-u neke firme :) Sloboda govora.. Zanimljivo je pozivati se na slobodu govora negde sto nije javno, drzavno konstituisano i regulisano, ovo je forum gde su privatna lica osnivaci i pisci pravila a sa samostalnim pristupom forumu obavezani ste da postujete pisana pravila foruma. Sto bi prostije receno bilo, moja kuca - moja pravila, slobodu govora ostavi za ulicu mozes i za drzavu dodje na isto, tamo imas jos manja prava nego ovde :)
 
Ako ste ikada ranije bili clan nekog foruma bilo kakve tematike onda znate o cemu pisem... To sto moje reci izvlacite iz konteksta nema veze, navikao sam, najlakse je biti hejter takvih je puna Srbija, tesko je nesto smisliti, unaprediti, dati konstruktivnu kritiku, uzdici se iz ponora predrasuda koje nas ogranicavaju da stvari sagledamo iz nekog drugog ugla....

Imate li sta pametno da napisete o malini...

Mislite da cemo od te za nas strateske sirovine biti sposobni da stvorimo proizvode viseg stepena prerade, kako ne bi dosli u situaciju da zavisimo od ponude i da nam velika ponuda malina obori cenu i sve nas dovede u jako nezavidnu situaciju....

Hajde da diskusiju pokrenemo u nekom drugom smeru...
 
Ako ste ikada ranije bili clan nekog foruma bilo kakve tematike onda znate o cemu pisem... To sto moje reci izvlacite iz konteksta nema veze, navikao sam, najlakse je biti hejter takvih je puna Srbija, tesko je nesto smisliti, unaprediti, dati konstruktivnu kritiku, uzdici se iz ponora predrasuda koje nas ogranicavaju da stvari sagledamo iz nekog drugog ugla....

Imate li sta pametno da napisete o malini...

Mislite da cemo od te za nas strateske sirovine biti sposobni da stvorimo proizvode viseg stepena prerade, kako ne bi dosli u situaciju da zavisimo od ponude i da nam velika ponuda malina obori cenu i sve nas dovede u jako nezavidnu situaciju....

Hajde da diskusiju pokrenemo u nekom drugom smeru...

I ako se u ovom gore napisanom ne pronalazim, obelezio sam cisto iz razloga da se zna kome se obracam. Elem, ima covek ideja, nije da nije, ideja koje su ovde vise puta iznosene, verovatno da je svaki veci vlasnik zasada razmisljao o tome i tako slicnim stvarima, sve je to lepo, naravno da Srbija ima veliki potencijal za mnogo sto sta sto se tice maline ali sam nastup, sam kontekst pisanja je negativan i odbojan, sitece se utisak kao da namerno se ataje na zulj ili bolno mesto, retorika je jednostavno pogresna, ideje (kako koja) nisu. Ja sam proizvodjac sirovine i toga sam svestan i nemam vremena da razmisljam o izvozu i trt mrt politici, time treba da se bavi onaj ko sirovinu kupuje, e sad, posto je ovo Srbistan i kolonija obicna, spekulanti i kojekakvi kroje kapu kako njima odgovara a sav teret se prebacuje na proizvodjaca je nesto sto ove proizvodjace jednostavno nervira, narod nije slep, sve manje i manje je neuk i ume da dodje do info, to je ono sto jednostavno otvoreno vredja inteligenciju i narod pizdi. Kao emitovanje kojekakvih farmi, parova itd, izvestaji i govori "nase" Vlade kako nam bezobrazno dobro ide da je to prosto sramota i slicne demagogije koja vlada medijskim nebom ove kolonije Srbistan. Pominje se nekakva hiper produkcija, ceka nas provala oblaka i potop ili ko zna kakve sve nedace zbog prosirivanja zasada i te slice izjave, pa ako je tako zasto onda Srbija uvozi bezmalo kompletnu proizvodnju iz BiH? Da je cuva? Cini im uslugu, sta? Po meni tako nesto deluje da je zapravo manjak nase robe a sumnjam da bilo koja firma bi kupovala sa strane eto onako usput ako nema ekonomske racunice. Tako da bez tih izjava hiper produkcija, neide izvoz i slicno. Jednostavno sjebali su stvar i dobili su packe a to ih kosta, posto su alavi a nece da snose odgovornost za mesetarenje, kojekakvim demagoskim izjavama prave negativnu klimu i vredjaju inteligenciju ovog naroda, zasto bih ja morao da placam za njihovu alavost i da ide preko mojih ledja, sta kao solidarnost, zajednicka odgovornost?? Pa Socijalizam i drustveno ste ukinuli uvalili nam liberalnu demokratiju i sada ja treba da saosecam za tudje greske? Jel' pitao ovde u Srbistanu bilo ko od preradjivaca i otkupljivaca nas proizvodjace dal' da mesamo sorte kojekakve i podvaljujemo da uvozimo tudju a prodajemo kao nasu? Nije tako da, sikter! Kad se bude ravnopravno odlucivalo onda mozemo pricati o saosecanju a to sto ste zajebali stvar, naravno da ce po ustaljenom obicaju kostati nas najvise.
 
Mislim da ova tema samo odrazava koliko nekima hvali prepucavanje i bezvrijedna rasprava bez odredjene teme, nego samo da se prica i pokusa sebe istaknuti... :(

Jedan od tih je @Kamenko koga nazalost opet moram da prozovem, jer od pocetka mimo netacnih informacija, pokusava da pravi neke svoje podjele koje vrijedjaju
mene, a vejerujem i dosta drugih ucesnika forum.
Te podjele su ispocetka bile cak i nacionalisticke gdje je poceo da dijeli na: Srpsku malinu, Bosansku malinu, Kosovsku malinu...Poljsku.... i gdje su sve druge neprijatelji Srpske maline. Sada pravi podjelu na male i velike malinare, opet podcjenjujuci ove prve.
Tebi covjece nikad se nebi suprostavio da ti pricas o proizvodnji maline, o nekim savjetima, bolestima itd... upravo zbog toga sto imam manje iskustva u proizvodnji od tebe ... Ali kada pocnes ti i slicni tebi da pricate o svjetskom trzistu, izvozu maline,predvidjanju cijene... o tome evo tvrdim da imam u najmanju ruku jednaka a od dosta vas i veca saznanja... zbog toga sam takve uvijek i prozivao, odnosno vase pesimisticke, uvredljive i izmisljene komentare.

Ja licno pokusacu da izbjegavam ovu temu, sem naravno ako ne bude nekih uvreda i prozivki na moj racun.

- - - - - - - - - -

I nikako da odgovorim, svi pricaju kako Bosna skoro svu svoju malinu izvozi u Srbiju... znaci to nije tacno jer Bosna u EU izvezla 5100 t
A tvrdim da niko ne zna koliko te maline zavrsi u Srbiji. Jedan deo zavrsi to je sigurno, al ne kako ovde neki pokusavaju da insinuiraju i nagadjaju samo na osnovu cula kazala. Druga stvar koja se ne slaze vasim tvrdnjama je da se u (ogranicicu se sjevero-zapadnom dijelu Bosne) otkupna cijena maline bila veca nego u dosta dijelova u Srbiji, kako su ovde pisali clanovi.
I sada bosna koja ima skoro 20 puta manju proizvodnju od srbije ugrozava Srpsku proizvodnju... pa dajte molim vas... :(
 
@Sove iskreno licno nemam nikakav problem sa cinjenicom da se u BiH brzo siri proizvodnja i drago mi je zbog toga, da se ja pitam vise bih voleo da zajedno i udruzeno nastupimo na svetskom trzistu a ne ovako. Sto se tice izvoza BiH sve info mozete dobiti iz Vase Spoljnotrgovinske komore ili od Adnana Malicevica koji je mnogo ucinio za malinarstvo u BiH. Na zalost istina jeste takva da su otkuplivaci i izvozni iz Srbije poodavno udarili monopol na Vasu proizvodnju i stavili sapu. U pocetku je BiH odgovarao takav dil jer Srbija ima plasman a BiH tek na pocetku. Danas je situacija takva da sto zbog ugovora i kojekakvih uslovljavanja preko 70% ukupne proizvodnje zavrsi u Srbiji. Nije da su tu hladnjacari nesposobni da izvezu preko vec su kapitalom i ulaganjima vezani unapred. Nisu ovi "nasi" glupi pa da tako lako dozvole otimanje "njihovih" kupaca a super je ako mogu da plasiraju jos vise robe jer koliko god da se proizvede kod nas uvek se moze plasirati i vise jer trziste postoji. Medjusobna udruga i zajednicki nastup bi bilo najbolje resenje jer BiH se zahuktava i to je cinjenica ali seci joj noge i vezati je samo ka jednoj strani izvoza je bezobrazno ali iz interesno-ekonomske racunice je jasno zasto je tako.
 
Tema o ceni maline je zakljucana privremeno da se malo ohlade glave. Otvarati novu temu, da bi se rasprava nastavila, je besmisleno i zato cu i ovu temu zakljucati.

Molim sve clanove da jos jednom procitaju pravila foruma i povedu racuna o svom ponasanju prema ostalim ucesnicima u raspravi kao i o tome sta i gde pisu.

http://poljoinfo.com/showthread.php?5-Osnovna-pravila-Poljoinfo-foruma

Narocito obratite paznju na pojmove spamovanje, trolovanje, flejmovanje... ako ne znate sta to znaci, potrazite na google.
Ukoliko se nastavi sa besmislenim i maratonskim postovanjem, zakljucacu temu sve do momenta berbe, a clanovi ce biti opomenuti. Isto vazi i za temu cena smrznute maline, kao i za sve druge teme.
Nije urednicima cilj da, kako neki kazu, guse slobodu govora, ali nije nam ni cilj da iscitavamo kilometre besmislenih postova i rasprave bez cilja i smisla koje se periodicno ponavljaju. Svi koji prate ove teme dobro znaju o cemu pisem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh