Rolo balirka.

Tako da od tih varijabilnih john deere ja mislim da bi dosao u obzir,a helston ja nebi uzimao,po meni su to najlosije prese ali dobro svako zna svoje,ima jedan moj prijatelj uzeo je novi john deere presu a radio je helstonom za 1600e je prodaje cini mi se,pokusat cu nac oglas...

@igordulic:
Ne znam otkuda tebi to da su Hesston najlošije prese?! To je jedna od najpoznatijih firmi u toj oblasti. Hesston prese su se jedno vreme pravile sa dve različite nalepnice, na neke bi lepili Hesston, a na neke Massey Fergusson. Sada ih prave pod MF logoom, a ja čisto sumnjam da bi ovi kupili nešto što ne valja da stave svoje ime na to.

Inače hesston je usko specijalizovan na obradu sena i po tome su jako poznati:
http://www.hesston.agcocorp.com/@resource/agcoproductspecs/HS_700%20Series_Product%20Specs.pdf

http://www.masseyferguson.com/agco/mf/na/hayforage/Balers.htm

Jesi ti možda radio sa njima, imao problema, ili znaš nekoga da mu ne valja presa, pa imao takvo mišljenje?Ako bi se trebalo bazirati mišljenje na osnovu jednog iskustva, onda je po mom mišljenju Welger najgora presa od svih što postoji, jer se moja AP42 kvarila jedno cirka ~30 puta za tri godine (sve se lomilo na njoj), vezači često više nisu vezali nego što jesu, izmenjalo se na njoj 5-6 majstora, a Hesston s druge strane nije ni jednom u dve godine :)

Ova Hesston presa što ja imam je bonbonica, ne kida traktor, ima varijabilnu balu, koja se ravnomerno puni i nabija, a ne što ti kažeš " kad se meni rus pri kraju bale drecio". Presa ima dobrih i loših svih marki, sve zavisi u kakvom stanju uzmeš mašinu. Eto od svih ovde snimaka, moj traktor ubedljivo najslabiji, a presa ide najbrže.

To je ono kod nas sa welgerom isto kao kada kažu "golf je golf" (dok se ne proba nešto drugo).

Savet za one kupuju:
Nemojte previše mozgati, idite kod nekoga ko zna i ko je sve probao.Tako smo i mi kupili presu. Došli kod čoveka da kupimo jednu presu, on nas pitao koji traktor imamo, rekao ne može neće to ići, uzmi probaj ovu,i odveo nas u njivu da pokaže! Dok ne probate ne znate šta imate.Presa se najbolje kupuje u njivi.
 
Slusaj druze ja ne kudim tvoji presu niti iciju,ali kod nas u selu ima dve helstonke i ljudi su se jako zalili,ne moze kad nije vlaga u slami,nije jedan slucaj da su isli jedan balira drugi sece uzicu il nesto radi sa njom pojma nemam jer nece da veze,zaglavi,ne moze se brzo terati,to su prese stare i po 30godina.Susedno selo Svaki 3 salas ima helston i svi prelaze na nesto drugo,mozda je to ok presa za par jutara detelina i za 30-40 jutara slame ali da su tako dobre nebi je covek prodavao godinu dana za 1500ei nikom ne treba sad se prodala.Ali za 2000 bala godisnje to sigurno nije presa s kojom se moze biti zadovoljan,ali ako je tvoja tako super i nikad joj nista ne fali i najbrze ide od svih presa koje su tu svaka cast onda izgleda imas najbolju masinu od svih nas tu :)
Po katalogu za moju presu ide 100+ konja tako da.
P.s.Ja sam sretan bio sto sam imao prvu presu welger rp 150 na kaise a ne neku helston jer mnogi su bili videli sto imaje helston i mislili da je nzm kakava presa a ustvari stara presa kao i helston ali je radila puno bolje i imala bolju balu,a i lako se vrtela.
 
A hebiga treba porediti slične stvari. Sam si rekao prese i po 30 godina stare.
Isti je slučaj i kada ja poredim moju hesstonku sa 30godina matorom welgericom koju sam imao i prodao...

Ali dobro, ajde da se složimo da treba uzeti nešto mlađe i savremenije od renomirane marke i nema zime :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
vidim da se prepirete oko hestonke a ne znam da li neko zna da je zmaj jedno vreme pravio presu po licenci heston, ima jedna rashodovana u srpskom miletiću
 
A dobro ne mozes porediti male i velike bale to je druga prica :) da si stavio nove petljace onda bi i ta radila,mi dok nismo imali puno stoke radio nam jedan sa welger ap 5 neki broj ili6 nzm ni ja veca presa i cale je sedio nazad i bukvalno vezao jednu stranu....Ja sam samo rekao za staru rolo welger da ima puno prednosti napram te helston prese.Ali naravno novije su nijanseu pitanju ali i kvalitet i dugotrajnost mada ko radi puno da je koliko kvalitetno sve se istrosi i olize prostim recima receno.
Jeste pravio je zmaj,te prese su se cesto palile,lezajevi su se pregrejavali kombinati su to imali dosta takvi presa.
 
To je ono kod nas sa welgerom isto kao kada kažu "golf je golf" (dok se ne proba nešto drugo).

Bravo druze i ja stojim iza tvojih reci! :)))

Kod nas u selu kod jednog gazde je bilo 2 rol prese jedna DF kaisarka koju je prodao pa kupio nesto sto lici na WELGER sa valjcima i druga neka ruska neispravna kojoj sudbinu ne znam. I tu DF koju su prodali i ovu drugu teraju Dajcevi (originali, ne Torpedo) 7506 i 9006 bez nekih poteskoca.
 
Ova DF uopšte neizgleda loše,šteta što nije slikana iz više uglova a ova welger mi bila pod nosom:haha:
 
Zvao sam ga i sve je kako piše u oglasu: 2002god.4500evra kao nije radila puno jedino što je jedan hidraulični klip iskrivljen onaj što otvara nazad vrata kad izbacuje balu.E sad navodno je bio jedan čovek danas koji će je najverovatnije kupiti.
 
hmm sto se klip iskrivio...Il su poreteska vrata(nzm jel se bala moze zaglaviti) il su je otvorenu negde naterali...Ali sve u sve ako se ne proda otidji pogledaj pa nam malo vise slika stavi da imamo sta komentarisati ;))
 
Ako sam ga dobro razumeo klip se iskrivio kada su je probali,navodno su zarđale šarke od stajanja pa kad su probali da otvore desio se taj kvar.Ja lično neverujem u tu priču al ajd.
 
Ne znam ni meni se to ne cini pre ce crevo puknuti ili ce sarku iskriviti-otkidati nego da ce se klip sam iskriviti,al dobro svejedno,ako postoji nacin da se proba pres apre kupovine uvek to uzmi u veliku prednost.
 
Ne znam ni meni se to ne cini pre ce crevo puknuti ili ce sarku iskriviti-otkidati nego da ce se klip sam iskriviti,al dobro svejedno,ako postoji nacin da se proba pres apre kupovine uvek to uzmi u veliku prednost.
To je verovatno (kao što si ti rekao) terano u nazad sa otvorenim vratima i sad ko zna dal su se vrata iskrivila i koliko je sad to u centru.Verovatno zato i nije naslikana od nazad.
 
Nazad
Vrh