Rolo balirka.

Odg: ROLO BALIRKA

savke je napisao(la):
Zdravo svima ja sam novi u ovoj temi i interesuje me dal neko koristi dozator za inokulante gde se mogu nabaviti posebno ,imam neke ideje za serisku proizvodnju ,dal je pametno?
Ja sam video na vecim farmama da nemaju dozator nego poprskaju detelinu inokulantom obicnom prskalicom,kose i odma presuju.A sad bas na presi da imas pa da to diretno ubrizgava u komoru ne znam.
Znam da kad se pravi detelina na zemlji pozeljno je tj skoro obavezno stavljati inokulant a ljudi su radili u foliju omotavali nisu stavljali i kazu da im je ok ispalo.
 
Odg: ROLO BALIRKA

Imam ideju veoma bi se lako montirala, i mogla bi svo vreme dok presa radi da i ona funkcionise, i ravnomernije bi doziralo, nznm kako bi svatili koririsnici, ne bi bilo ni skupo nesto sam primitivno probao i jako dobro funkcionise, moze da se balira malo ranije i moze da se premesta na silo kombajn...
 
Odg: ROLO BALIRKA

savke je napisao(la):
Imam ideju veoma bi se lako montirala, i mogla bi svo vreme dok presa radi da i ona funkcionise, i ravnomernije bi doziralo, nznm kako bi svatili koririsnici, ne bi bilo ni skupo nesto sam primitivno probao i jako dobro funkcionise, moze da se balira malo ranije i moze da se premesta na silo kombajn...
Imaš li kakvu sliku da okačiš pa da pogledamo i prokomentarišemo.
 
Odg: ROLO BALIRKA

To nije losa ideja,mada sad kolko su skupe te bakterije ili kako da ih nazovem za baliranje ??
ja sam cuo da ima nesto sto se moze koristiti i nekih 5-7-10 % moze biti vlaznija masa i nece se upaliti u bali.Sto je otprilike jedan dan pre da se moze presovati sto ponekad puno znaci.
 
Odg: ROLO BALIRKA

jel ima neko ovakvu class rolku.tesko mi hv
70fhio.jpg
ata kanap a kad ga uhvati odradi do kraja roland 62
 
Odg: ROLO BALIRKA

Kako mislis tesko hvata? kad pocnje vezanje?
Tajna je u tome da ides napred i pustis kanam pa ce ti ga masa uneti,a ako prolazi izmedju valjaka onda navari nesto da ga to uvuce brze ;)
 
Odg: ROLO BALIRKA

masa nece da ga uhvati probo sam i da ga produzim a onda ga uhvati pikap
 
Odg: ROLO BALIRKA

wbf5ma.jpg
156pw1w.jpg
2s7esy8.jpg
2yk0wlk.jpg



Sta mislite o ovoj presi. ceni je 8000e a 2006god i ima uradjene 4500bala. Moze da vezuje mrezom , a sistem da veze kanapom je trenutno skinut , ali ako bi kupio presu dao bi mi uz nju.
 
Odg: ROLO BALIRKA

Trebo bi pitati nekog ko je radio sa njom al iskreno dati kaze kako presa radi...
Jer moze ona biti nova ako nema propusnu moc dzaba joj sve...
vidim pikap je ok sirina,pritisak se uljem nabija sto drzi vrata da otvori komoru kad se bala izbacuje(znaci nisu kuke) ima okvir za odgurivanje bale dalje od prese,e sad kolko ima valjaka i kolko moze da se hajci to je sad pitanje...
 
dobro vece svima,
pazljivo sam procitao citavu temu i video da ima nekih nejasnoca ali i korisnih svtari koje mene interesuju. Ja odnosno moj brat takodje imamo nameru da kupujmo rolo presu prvenstveno radi pravljenja senaze od lucerke ili trave. Generalno postoje prese sa varijabilnom i fiksnom komorom. One sa varijabilnom komorom mogu biti sa kajisevima ili lancima i kod njih se dimenzija bala moze varirati. Sa fiksnom komorom imaju sva tri sistema s tim sto novije generacije imaju valjke odnosno lance sa poprecnim polugama (krone). Prese sa varijabilnom komorom nabijaju masu ravnomerno tako da je i snaga traktora ravnomerno potrebna dok one sa fikson komorom imaju pri zavrsetku bale naglo povecanje pritiska u komori pa je i snaga traktora za dobro nabijanje potrebno da bude veca. Za pravljenje senaze se preporucuje da bude sa varijabilnom komorom i seckom koja u zavisnosti od broja nozeva moze masu vise ili mnaje da sitni. Za secku je takodje potrebna vec snaga traktora (bar 100 ks). Kod siliranja, pogotovu lucerke se preporucuje ubacivanje inokulanata a dozer se moze prikljuciti na samoj presi, odnosno prskalice su iznad pick-up-a. Sve ovo pisem ne iz svog iskustva nego iz posmatranja rada tim masinama na jdnom velikom poljoprivrednom dobru u Austriji. Mislim da je ova masina prvenstveno potrebna vecim farmama. Mi trenutno pravimo senazu lucerke i kukuruznu silazu ali imamo problema da u toku leta kad nema dovoljno hrane na ispasi moramo da trosimo suvu hranu koja se tesko sakuplja i sa dosta velikim gubitcima. Otvaranje silo rova zahteva ravnomerno uzimanje do praznjenja a kod rolo basa se svaka konzerva indivudualno i po potrebi moze trositi i kombinovati u zavisnosti od vrste zivotinja i proizvodnog ciklusa. Pozdrav svima
 
Nazad
Vrh