Univerzalne korpe za Zmaj kombajne(pod bubanj)

ljuboslav

Član
Učlanjen(a)
23 Mar 2009
Poruka
218
Lokacija
pivnice
otvorio sam ovu temu zato sto planiramo nesto takvo da ugradimo namesto standardne za zito korpe na ZMAJ 142 a posto nemamo sa calem bas nikakva iskustva sa ovim korpama interesovalo bi me gde se mogu nabaviti i kako su se pokazale u radu.... mane itd.

hvala
 
Odg: univerzalne korpe za zmaj kombajne

Ja mislim da svaki 143 ima univerzalnu korpu i iskreno receno bas mi se i nesvidja kako izvrsava ....hoce da ostavi zito u ljusci....negovorim napamet,vec iz licnog iskustva...
 
Odg: univerzalne korpe za zmaj kombajne

Dobra stvar, dosta pojednostavljuje i ubrza adaptaciju kombajna ALI uvek se bolje pokazala klasika, žito-žitna , kukuruz-kukuruzna...
 
Odg: univerzalne korpe za zmaj kombajne

mims je napisao(la):
Abro je ti imaš tu korpu?
Jok, imao sam u planu to da pribavim ali na preporuku onih koji je imaju odustao sam. Rešio na neki drugi način...
 
Odg: univerzalne korpe za zmaj kombajne

e bas bi voleo da vidim na cega lici to zito u bunkeru...
 
Kako izvrsava, kolki zazori treba da budu u odnosu na zitnu dal veci ili manji (ulaz-izlaz) i jel broj obrtaja pri vrsenju zita mora biti veci ili manji u odnosu na zitnu korpu ?
 
a ima i varijanti gde se sve radi na zitnu korpu , licno video na 142 mislio sam da me zezaju. ja kod mene isto radim sve sa zitnom ali je kod mene zitna kao kod zmaja kukuruzna.
 
ja sam cuo da se univerzalna krpa steluje u zavisnosti sta vrses e sad nisam imao iskustva sa tim pa ne mogu da tvrdim... Nisam nikad adaptirao 142 za kukuruz. Sta mi jos treba sem korpe i adaptera?
 
naziv ove teme treba promenuti jer možda neki stručnjaci ne znaju šta je "korpa" na kombajnu,mislim ko je još video korpu na kombajnu ,jedino ako ponesu da pokupe kukuruz što su oborili....
naziv teme treba da bude "univerzalni pod bubanj za zmaj kombajn",da ne bude zabune....
 
u temi zmaj kombajni čovek se zbunio kad sam napisao grablje umesto vitlo,kaže da grablje na kombajnu nije nikad video pa reko možda nije video ni "korpu", da ne bude opet zabune....
34zaqv8.jpg
 
Nazad
Vrh