PDA

View Full Version : Transport kombajna

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : [1] 2

telnett
25-03-10, 16:30
Mozda ce nekom biti interesantna tema , kako transportovati kombajn na vece razdaljine ?

Retki su ljudi koji imaju kamion prilagodjen za prevoz radnih masina, niske prikolice tako da je neko suocen sa relativno nemogucim zadatkom

cicimoric
25-03-10, 18:37
kako ga transportovati? Pa voziti ga Lkl{{ hihihihi

Moj Claas potice iz jednog mesta nedaleko od Budimpeste i dosao na svojim nogama. Madjari ga vozili do granice a odatle nasi do Ade ( prethodni vlasnik je odatle ), a posle odredjenog vremena kada smo ga mi kupili doterali ga do mene jos 150+ km

MONTOYA
25-03-10, 18:39
kod nas ima čovek koji prevozi kombajne,vuče ih kamionom unazad

cicimoric
25-03-10, 18:41
da ali je to neizvodljivo sa hidro kombajnima

KishRobert
25-03-10, 21:11
i kod nas su djure djakovice terali "pesice" iz zupanje.

Bobo
25-03-10, 21:11
Koliko mi je poznato da je SVAKI ZMAJ kombajn u mojoj siroj okolici doteran "pjeske" iz Zemuna... Poznam ljude koji su osobno vozili 2-3 komada. Ja kad sam kupio kombajn vozio sam ga do kuce sigurnh pola sata ;) ;) ;)

North ARMY
25-03-10, 21:19
Evo ovako mislim da je oko 100-120km selo Ogar daleko od nas i imali smo konvoj masina.
Zmaj 142 je natovario heder na kolica i tako dosao,klas mali sa kosom 3.6m je dosao sa hederom u toku noci,a jd 480 je dosao sam a labudica mu je donela heder.

lakarije
25-03-10, 21:38
Ja sam pre dve godine dovezao peske Zmaj-a iz Bavaništa,do Indjije.85 km, 6,5 sati puta.Kroz beograd i preko Brankovog mosta.Heder smo doneli kamionom dan ranije,ali Bg je Bg.

mityoo
25-03-10, 22:17
Ja sam moj doterao iz okoline Subotice na sopstveni pogon, a heder mu je dovukao traktor, jer nismo dobili sa njim kolica za heder, pa smo vukli svoj iz Ade!

Cicijev kombajn je bio kod mene u komšiluku kad ga je Cici kupio.....

MONTOYA
25-03-10, 22:24
Ja sam moj doterao 80km sa kukuruznim adapterom i vukao kolica sa hederom,
ali ko uzme dublje u vojvodini plati da mu čovek dovuče i ne misli

Dr.Gruja
25-03-10, 22:33
Ja sam zmaja dovezao iz Debrca i vukao za njim heder na kolicima, na isti nacin sam dovezao zmaja iz Odzaka, a klasa sam dovezao iz Zrenjanina a heder doneo kamionom. >:({ :veseljak:: ::spreman na sve::

Bobo
25-03-10, 23:35
Jedan ovdje "mehanicar" nanjuskao kombajn u jednom zapustenom selu gdje je vuk domaca zivotinja. mali zmaj 133. I ode tamo, dobije ga za nesto oko 1000€ kombajn pali, radi moze se reci ispravan. Uzeli kolica za heder, i osli s dva traktora po kombajn. jedan je vukao heder, a drugi je vukao kombajn. Skinuli zadnji most, i stavili rudu tamo i teraj nekih 50-ak km. Kad je dosao kuci, toci vodu u kombajn i tek onda primjeti da je pukao blok... Zove covjeka od kojeg je kupio kombajn sta mu nije rekao bar da je blok pukao, svejedno bi on uzeo kombajn za te male novce. Kad ni lijevo ni desno, komsija iz tog sela bi takodjer prodo kombajn, samo je njegov kisnuo napolju par godina, i nije za u zetvu, ali kompletan, ispravan, pali i motor uredan, cjena isto 1000€. nista, opet s dva traktora i kolicima i po taj drugi kombajn i sad je od ta dva napravio jedan koji dosta lijepo radi, a sve to za 2000€ i jako puno zivaca ;)

Druga zgoda je bila ta da je kolega koji je tjerao kombajn iz Zemuna, krenuo s njim u 9-10 ujutro, vozio cjeli dan i dosao u Pozegu oko 2 ujutro. Do njegovog sela poljskim putevima ima od Pozege 15-km a asfaltom okolo ima 30 i kusur. Kaze, sramota ga bilo ako je vec do Pozege dosao cist i uredan, i nije ga htio tjerati po prasini, nego je u 2 ujutro odlucio napraviti ekstra 15 km samo da ne uprlja nov kombajn...

U 2 ujutro bi ga tjerao i kroz sumu i goru, pogotovo poslije tolikog puta...

telnett
26-03-10, 13:55
Znaci teranje i kes, bobo kako je skinuo zadnji most i namestio rudu ( u ovom sam naivan ko franc sobarica )

mims
26-03-10, 13:59
Tako je i moj dovučen, unatraške. Skine se ceo zadnji trap - točkovi i osovine, taj što je vukao je imao pripremljeno, izgleda kao peti točak od prikolice, a takva mu je i funkcija. A napred se otkači menjač - neznam tačno šta i dobiješ kombajn koji ide 80km/h.

Zrenjaninac
26-03-10, 18:47
Ma dajte bre 80km/h :lol: :lol: :lol: pa sav bi se raspao.Kako ležajevi točka to da istrpe.A što se tiče tog šlepanja ima priprema odnosno ruda koja se zakači za zadnju poteznicu i još jedno parče rude koji ide na sponu.To se spoji i dobijete da vučete kombajn kao prikolicu.Jednostavno i brzo se namesti samo se spona izbije.Što se tiče odvajanja kod menjača to se samo razdvoje poluosovine i tako je spreman za transport na nekih 40-50km/h max.ako nema udarnih rupa :D

galki
26-03-10, 18:54
ja sam moj i prvi i drugi dotero samohodno iz cacka preko markovice i lucana u pozegu

vlajko0209
26-03-10, 18:59
Ja sam moj kombajn kupio u Staparu kod Sombora,dva dana sam išao kamionom i labudicom da ga tovarim i nisam uspeo.Na kraju je došao peške oko 300 km -zmaj 143.

mims
26-03-10, 20:07
Ma dajte bre 80km/h :lol: :lol: :lol: pa sav bi se raspao.Kako ležajevi točka to da istrpe.A što se tiče tog šlepanja ima priprema odnosno ruda koja se zakači za zadnju poteznicu i još jedno parče rude koji ide na sponu.To se spoji i dobijete da vučete kombajn kao prikolicu.Jednostavno i brzo se namesti samo se spona izbije.Što se tiče odvajanja kod menjača to se samo razdvoje poluosovine i tako je spreman za transport na nekih 40-50km/h max.ako nema udarnih rupa :D

Pa dobro moram malo nekad i da preteram. Išao je možda do 60km/h, iz Bele Crkve trebao mu je ceo dan.

smedic
26-03-10, 20:11
Ja sam vukao Z142 kamionom i nije preporucljivo ici brze od 40 kmh, ni gune na kombajnu nisu predvidjene za vece brzine pa se greju a i seta kombajn nije bas naivno...

gagi
26-03-10, 20:50
tako je zrenjaninac imas rudu kacis je na poteznicu od kombajna i stavis topling od traktora da mozes da mu nastelujes pravac o nse zakaci gde ide klip za motanje tako sam ja mog doslepao iz sente

Bobo
26-03-10, 20:51
Ovaj je izmjerio u selu zmaja 133 i po njemu napravio tu rudu koja se kopcala umjesto zadnjeg mosta. Znaci, izbije se centralni klin, skine se cjeli zadnji trap i kombajn se vuce kao jednoosovinska prikolica.

Nisam vidio ovo, ali sam od puno ljudi cuo da su tako vukli kombajne.

Ovo za 142 i sa poteznicom ne znam, al znam na koji princip radi. Zanimljivo rjesenje. jel to tvornicki uredjaj za vucu kombajna ili je to netko od majstora "patentirao"?

smedic
26-03-10, 21:00
slikacu tu rudu ovih dana pa cu postaviti...

MONTOYA
26-03-10, 22:39
Ovaj je izmjerio u selu zmaja 133 i po njemu napravio tu rudu koja se kopcala umjesto zadnjeg mosta. Znaci, izbije se centralni klin, skine se cjeli zadnji trap i kombajn se vuce kao jednoosovinska prikolica.

Nisam vidio ovo, ali sam od puno ljudi cuo da su tako vukli kombajne.

Ovo za 142 i sa poteznicom ne znam, al znam na koji princip radi. Zanimljivo rjesenje. jel to tvornicki uredjaj za vucu kombajna ili je to netko od majstora "patentirao"?
upravo tako kod nas vuku 142-ke
skinu zadnji trap tu nameste rudu i vuku na prednjim točkovima

Kurkela
27-03-10, 23:51
Ja sam zmaja dovezao iz Debrca i vukao za njim heder na kolicima, na isti nacin sam dovezao zmaja iz Odzaka, a klasa sam dovezao iz Zrenjanina a heder doneo kamionom. >:({ :veseljak:: ::spreman na sve::

Pozdrav Grujo!

Od koga si kombajn kupio iz Debrca? ^-^

mica967
28-03-10, 01:03
I mog Z -142 je doterao Dr.Gruja ali nije bilo daleko iz Prhova kod Pecinaca. >:({

Dr.Gruja
28-03-10, 15:18
Kupljen 1992.g. zemljoradnicka zadruga 7 juli Debrc. >:({

[/quote]

Cuprija
28-03-10, 17:25
ja sam iz zmaja doterao peske nekoliko komada kombajna. vise od 250 km

Kurkela
30-03-10, 23:48
Kupljen 1992.g. zemljoradnicka zadruga 7 juli Debrc. >:({

[/quote]

Ok. Tu je u mom komsiluku, zato pitam. :D

Zrenjaninac
02-04-10, 19:41
Evo kako se kod nas dovlače kombajni >:D

http://i42.tinypic.com/23mu77l.jpg

smedic
02-04-10, 19:58
Nema potrebe da se kaci na obe strane, dovoljna je samo ona desna >:D

Zrenjaninac
02-04-10, 20:21
mora velik je kombajn i sigurnije je

smedic
02-04-10, 20:21
Jel ovo Zmaj 191?

Zrenjaninac
02-04-10, 20:25
171

konstantin81
16-02-11, 01:22
pozdrav ljudi, svaka cast, ali kako dovesti kombajn iz francuske, nasao sam jedan jd 940, pa razmisljam, jel imao neko takvog iskustva?

KishRobert
16-02-11, 08:02
ima.

ljakse
16-02-11, 21:33
pozdrav ljudi, svaka cast, ali kako dovesti kombajn iz francuske, nasao sam jedan jd 940, pa razmisljam, jel imao neko takvog iskustva?
Platiš prevoz 4000-5000 evra,i kući je.

zorancile
16-02-11, 22:13
Nije toliko, mislim da je 1500-2500 evra, zavisi koja je prikolica, neke su specijalno pravljene za kombajne (imaju ugradjene dizalice) sa njima je malo skuplji prevoz.

diklofen
16-02-11, 22:20
Za kombajn iz Francuske se traži oko 2500 evra za prevoz.Znači njihovo je sve ,a tvoje samo da platiš.

SaleCar
16-02-11, 22:23
Platiš prevoz 4000-5000 evra,i kući je.

Cena transporta je 1e=1km
Ko hoce vise od toga, debelo ce te osisati ":":{
A do francuske i nazad ima bogami dosta ::) ::) bolje gledaj nesto blize, jako veliki izbor imas u nemackoj i madjarskoj, to ti je bar moj savet >:({

ljakse
16-02-11, 23:38
Juče pričao sa čovekom iz Kovilja,kaže platio prevoz iz francuske 2300 kilometara,5200 evra prevoz sa svim dozvolama za gabarite+pratnja od granice u srbiju. ::lose::

zorancile
16-02-11, 23:41
Da li su skidali prednje točkove na kombajnu?

Ivan83
16-02-11, 23:50
ja sam prosle godine uvezao kombajn iz nemacke to jest iz bremena i kostalo me 4000e sa svim troskovima a kilometraza je 18ookm u jednom pravcu a racuna se i drugi

Post je spojen: 1297893244________________________________________ _________
velika je stvar taj ko ti vozi da ti sredi sve papire za sto manju carinu

ljakse
16-02-11, 23:55
Neznam nisam ga pitao za točkove jesu skidali ili ne ali što je puno,puno je za prevoz.Jeste 1 evro=1 kilometar al ti računaju prvo carinu,pa i pdv na prevoz.Znači na primer prevoz 3000 evrax10%x18%=3894 evra i računaju ti i kilometražu kad idu prazni napolje po kombajn. >:({

Ivan83
16-02-11, 23:58
kod mene su skidani tockovi zbo visinskog gabarita

zorancile
16-02-11, 23:58
Ako je kombajn širi od kamiona onda je skuplji prevoz, koliko sam ja upućen.
Ovo je jeftinija varijanta prevoza, ali se teže tovari i skida:
http://i52.tinypic.com/10f5pw5.jpg
http://i52.tinypic.com/2wel4dz.jpg

SaleCar
17-02-11, 00:07
Juče pričao sa čovekom iz Kovilja,kaže platio prevoz iz francuske 2300 kilometara,5200 evra prevoz sa svim dozvolama za gabarite+pratnja od granice u srbiju. ::lose::

Sme li se znati sa kom si pricao iz kovilja ako nije tajna....?

Ivan83
17-02-11, 00:09
da upravu si

Rale 83
17-02-11, 00:10
Ima ljudi koji se bave spedicijom oni si jeftiniji , treba traziti preprodavce koji uvoze iz zemlje iz koje i vi zelite , i oni ti preporuce , uzmu ti 100-tku ili se slihtaju na tvoj racun , moja sestra je preko ceske transportne firme dobila namestaj iz austrije za celu kucu, al je cekala isporuku 7 meseci dok se namestila tura , pravac kretanja , nosivost , gabariti itt

ljakse
17-02-11, 00:13
Svaka čast za slike >:({.Je su to naši prevoznici iz srbije?Odakle su?Da skuplji je prevoz sa labudicom,i ne čudi me zašto,sad je jedan lik kod nas dao 40000 evra samo za prikolicu labudicu. :D

nemanja-
17-02-11, 00:15
a transport vozom ako je moguce donekle sigurno da bi bilo jeftinije 8)

zorancile
17-02-11, 00:17
Ovi sa slika jesu iz Srbije, ne sećam se odakle, a dolaze i ljudi iz Hrvatske koji imaju specijalne prikolice za prevoz kombajna.
Imam dva druga koji se bave uvozom i prodajom mehanizacije, ovo je kod jednog od njih stigao kombajn prošle godine. (prodat je odavno)

ljakse
17-02-11, 00:26
Ovo je do jaja rešenje,samo što treba par ljudi da se sve odradi kako treba.Skidanje točkova,spuštanje kombajna na patos,rampa da se natera kombajn.Al je :D

zorancile
17-02-11, 00:33
Ovaj kombajn je skidan sa dva telehendlera i jednim viljuškarom.
Bio sam jednom prilikom prisutan kad su jedan veliki Klas skidali sa dva telehendlera i dva viljuškara, nije baš lako...

Bobo
17-02-11, 16:45
Prijevoz vlakom (vozom) je dosta jeftiniji, ALI ima da ti putem pofali pola kombajna, jer cuo sam od puno ljudi da fali remenja, remenica, lanaca, lancanika, poskidaju sve sto se skinuti da... A ti se ne smijes voziti u njemu i paziti...

Kolega je na blef isao i njemu nije pofalilo nista s DF 36.10 od austrije do Zagreba... Od Zg je isao na labudici do sela nekih 150km.

Ko voli, nek izvoli.

nikitovic
17-02-11, 19:31
a jel moze sad da se doveze kombajn sa obicnim sleperom ili mora labudica ?

nemanja-
17-02-11, 21:00
deda uvijek traktore salje vozom iz CH i nikad nista nije falilo niti se ostetilo ... :D

pigsfarm
17-02-11, 21:59
a koliko eura po km kosta voz

Bobo
17-02-11, 23:34
Kazem da ne znam ni ja iz prve ruke, sam ovam prenosim sta se ljudima znalo dogadjati...

Obrljan94
19-07-11, 17:17
Malo da obnovimo temu,naime gledajuci oglase primjetio sam da se u Hrvatskoj kombajn Zmaj 132/133 u solidnom stanju moze naci za nekih 3500 hiljade evra dok u mom mjestu se takav isti kombajn ne moze naci bez nekih 5000 evri,pa me konkretno interesuje koliko bi odprilike izasao transport takvog kombajna iz Hrvatske do u BiH tacnije u Bijeljinu?

tine
19-07-11, 19:40
Iz Hrvatske u tvom slučaju Županja, ili Čakovec?

Obrljan94
19-07-11, 20:28
Iz Zupanje,ma da interesuje me i Cakovec ali na prvom mestu Zupanja.

tine
19-07-11, 23:18
Možda bi mogao iz Županje da se preveze sam?

Pitaj na carini, špediciji i policiji.

KishRobert
20-07-11, 06:12
Ljudi su kod nas doterivali nove Dj.Dj. iz zupanje,kakve labudice,transporti....

tine
20-07-11, 13:49
Pitanje je prelaza preko granice, ne fizička mugućnost transportiranja kombajna 'vlastitim snagama'.

spasoje
20-07-11, 16:22
Probne table i ispravan kombajn i mozes da vozis.Sa urednim papirima dolazis na carinu i otvaras carinsku deklaraciju.

Slavko91
20-07-11, 20:58
moj su terali serviseri od Panceva iz Almexa do Begeca, pa na skelu ga natelari i preko Dunava u Banostar, pa preko Fruske Gore na SM i selima do Sida , a heder stigao kamionom

North ARMY
23-07-11, 22:50
Jel nije postojao duzi put ?? :D

Matic
23-07-11, 23:40
Pa mogli su preko Laćarka,Martinaca... Lkl{{

Slavko91
03-08-11, 22:34
nisu mogli nigde kroz BG da prodju, tad teretni most nesto radili, pa aj majstori na skelu da slikaju i posalju sliku svabi kako Claas pliva na plavom Dunavu Lkl{{ , a kasnije iz SM su isli na Lacarak, Martince itd Lkl{{

sova
04-08-11, 00:01
Svojevremeno, tacnije 1985g. su rodjak i otac dotjerali 133_ku iz zmaja sve autoputom do Kuzmina pa na Racu i Bijeljina.Dva puta ih samo dzandari zapisali.

spasoje
11-09-11, 00:00
http://i56.tinypic.com/2yuzgh1.jpghttp://i54.tinypic.com/vmvwo0.jpg Evo mojih iskustava mozda ce nekome pomoci. Kombajn kupljen u Daruvaru sa dva adaptera.Ovi kod mene voze 1 e km.ali da uvedete kombajn u gabarit 260 cm sirina 420 visina.Posto je kod ovoga to nemoguca misija jer mu je bunkerni prostor 3m. a raspon tockova 3.1m. a kabina 3.75m.niko nije hteo da ga vozi jer niko neme te dozvole za te sirine . Zvao sam "Kalaica" iz Vinkovaca oni voze sve i odakle hocete ali je cena 2e. po km. + 300 e dan pa ti ostani ako hoces i 4 dana.Na kraju sam izguglao Radosevica iz Bjelovara i dogovorio za 800 e.to je oko 2e po km. On se pojavio tj. njegovi vozaci sa dva vozila jedan Aktros sa specijalnim prosirenjima koje je vozac montirao za pola sata i udubljenje za tockove. Ispod nosaca klipova je postavio dva panja i pustio gume tako da se oni nosaci prosto zabili u panj. pa je stajao na panjema a i gume su podupirale sa strane . Cak i sa tim prosirenjima su gume virile vani po 30 cm.Na drogi kamion je isao psenicni adapter na kolicima i jos jeda vrat sto ce se kasnije ispostaviti kao naj veci problem. Napravili smo kod notara ugovor naveli sve potrebne podatke ( + kombajn neispravan, gume celave, motor zaribo ,desna strana havarisana nagazio rolo balu pa savio lim , itd.)...Na malom kamionu ima dve rotirke i zutu tablu na kojoj pise nesto u smislu vanredan teret neznam tacno zaboravio sam . To je poenta da on moze voziti terete van gabarita jer je pod pratnjom. U Zupanju smo stigli u pola 3h. a oni primaju papire do 2 i ne je... zivu silu znaci konak na terminalu. A mogli smo papire otvoriti i u Brodu i u Bjelovaru i u Pozegi.usput ali se nedade.Sutra ujutro dodjemo rano predamo papire kad spediter trazi papire za drugi kamion a mi nemamo mi pravili papire za kombajn mislili to je sve u paketu. Moli grebi jeb,, al nista cak ni :-\ne pomaze i jos kaze da sam imao sve na jednom vozilu kombajn ide samo sa jednim uredjajem a drugi zetveni uredjaj ide posebno znaci ugovor ili faktura i otvaranje carinskih papira za njega.Ovo sa malog kamiona sam skinuo kod prijatelja u Sl. Samcu. a veliki kamion dosao kuci. Potrebna dokom. Poreklo kombajna dva kolena u nazad u ovom slucaju ja i on ugovor i on i od koga je on kupio takodje ugovor . Potvrda iz opstine da ste poljop. obavezno racun od prevoznika jer i nato placate PDV.ostalo rade spedicije.Carina se odredjuje po knjizi debeloj ko cigla ali u njoj nema Deutz Fahra mos mislit . Ima Zmaj te snage ( oni gledaju snagu motora pa porede) 74000 e. ima djuro 140000e. ja hocu po Zmaju a ona kaze mozemo mi i po Johan Deere-u . Vrednost kombajna u prvih 10 g. pada 50 % a svaki naredni mesec 0.2% ali nemoze ispod 10 % . Posto je ovaj dosta mator on ide 10 % .Ali meni opet ne odgovara ni po Zmaju a kamoli po DJuri na cemu je ona insistirala. Na to idePDV 17% + carina + nesto + opet nesto oko 26%.ukupno...Na kraju me ipak ogrejalo sunce i sklopili smo dogovor da priznaju racun kod notara jer smo ipak naveli da kombajn ima dosta nedostataka tako da su i oni imali prostora za manevrisanje a racun je bio povoljan za mene.Na kraju i ovaj trazi jos novaca sto su mu kamioni nocili u Zupanji a nismo to planirali. Ja revoltiran sto mi ostade onaj heder 3.6m sa sumaher kosom u SL. SAmcu pa sad moram sa malim zmajem opet u 20 ha. soje ,a nije mi rekao da trebaju papiri i za njega a znao je. Jos smo ga cekali da donese papire i neki pecat sat i po nako sto smo natovarili tako da smo nocili njegovom krivicom.Na kraju sam mu poslao po vozacima 50 e.da ne rekne da sam pi..a. Mozda ce ovaj post nekome pomoci ako se odluci na ovakvu avanturu ali iskreno je ne preporucujem. Ja sam ovaj stroj dobio tamo za 6000 e. i to me je nateralo na to cak i adapter ima tarup klasicni. Ali ako ne kupujete masinu vece vrednosti ne isplati se zajeb...ti.Ovo je 13 20 H 81 g. a ovde mi komsija trazi za 13 02 H 83g.(ful oprema) 18000e. a drugi za 2680 bez kuku. ada. 16000 isto 83g.(dobar) ali puno para.

Darko Dren
15-11-11, 17:21
Potreban savet:
Juče sam kupio kombajn Zmaj 135 u selu Lipnica kod Loznice. Od ovog mesta do moje kuće ima oko 115 kilometara. E sad, kako ga doterati? Da li ga voziti ili ga prevesti vučnim vozom? Kontaktirao sam više prevoznika i traže mi od 250 do 300 evra. Šta činiti?
Relacija je: Lipnica(Loznica)-Zavlaka-Osečina-Valjevo-Lajkovac-Dren(Lazarevac).

RatkoPa
15-11-11, 17:27
Sedi i vozi za otprilike 5-6sati stizes i potrosis oko 40l nafte,kod mene su dolazili neki momci iz Aranjdjelovca da vrsu sa zmaj135 a to je otprilike ista udaljenost.Ni heder nemoras da skidas prolazis svugde

Darko Dren
15-11-11, 17:33
Tako i ja razmišljam. Sednem i polako...

RatkoPa
15-11-11, 17:35
Samo gledaj da ides nedeljom rano ujutru tada ima najmanje saobracaja>:({

pocerina
15-11-11, 20:24
Mi smo pre 3 nedelje doterali Belarusa 82 iz Mola, vozili ga peske 166 km

juznije.tuznije
15-11-11, 22:55
Ja sam mog zmaja 133 doterao nisko nosecom iz negotina do leskovca za otprilike 4 sata i nista nisam skidao sa kombajna,ali sam bio laksi za 550 evropljana.

pocerina
15-11-11, 23:02
Sto si bio lakši za 550 evra ?

juznije.tuznije
15-11-11, 23:23
Pa toliko me kostao prevoz.

pocerina
15-11-11, 23:43
Aha, izvini nisam te prvo razumeo dobro

dejan 77
16-11-11, 00:28
ja sam mog doterao od Zrenjanina a oni su mi ga doterali do Zrenjanina takav je bio dogovor prilikom kupovine.jedino sto mi je logistika bila losa pa smo se vozili ukrug u pitanju su cale i ujka inace 3.4m su garbidi bez hedera a hedere sam doneo kamionom i prikolicom.

milan 87
31-12-11, 19:01
dali neko zna koliko kosta od prilike da se uveze kombajn iz slovenije sa prevozom i pdv i carina?al nije vise od 800 evra?

miroslav k
31-12-11, 19:42
Sam prevoz ti je oko 1500 eu, ako mora da se vozi labudicom

Bubu
31-12-11, 19:51
Hahahha pa za 800 evra ne moz' u Srbiji preneti kombajn. Ljudi koji su kupili od nas 162 su platili 700 evra za nepunih 200km prevoza kombajna sa hederom, kolicima i adapterom i to bez skidanja tockova na specijalnoj labudici.

draganNb
31-12-11, 22:17
nisu mogli da ga oteraju?nije 200 km malo,ali ipak je 700 eura jako puno

diklofen
31-12-11, 22:22
Pa pitanje je jel je mogao preći 200km ,a da ne stane?:lol:
Ja sam tako bio da kupim rakovicu 120 i hteo da je vozim nekih 150km do kuće.Gazda navalio da je oni dovezu kamionom.Toliko je bio uporan da mi je to postalo sumljivo.Kad je na kraju rekao da ne treba ništa da mu platimo prevoz moj ćale kaže ajmo sine nije ovo traktor za nas.

Matic
31-12-11, 22:25
Ko da ga tera u ovo ludo vreme.Treba da se vade posebne dozvole i da se angažuje policijska pratnja.Mi smo dali 450 eura za prevoz kombajna a u pitanju je bilo ne punih 100km.Kad se mora,mora.

draganNb
31-12-11, 22:26
Ne razumem zasto,ali nije ni bitno :D

Bubu
31-12-11, 22:34
Zato sto je kombajn otisao u jedno selo iza Velikog Gradista a tamo tesko da bi mogao da se otera tako visok kombajn. Da je prodat bilo gde u Vojvodinu ne bi bio problem. Mi smo doterali 190-ku 80-ak km za nekih 5 sati efektivne voznje pun gas.

draganNb
31-12-11, 22:36
Sada mi je jasnoLkl{{
Bilo mi je cudno jer sam mislio da je kombajn prodat u vojvodini

ddragan
31-12-11, 23:15
Bubu kakve veze ima sto je visok,zbog cega nebi mogao da se vozi?

Bubu
31-12-11, 23:19
Pogledaj na karti gde je Veliko Gradiste ili Pozarevac ako ti je lakse pa pronadji najlaksi put kuda bi ga oterao a da to nije autoput.

ddragan
31-12-11, 23:29
Pa bas zato i pitam jer znam jako dobro put i nema ni 1m auto puta.Preko Osipaonice i tih sela izmedju SD i PO ne treba nikakva posebna dozvola ni policijska pratnja.Inace preko tih sela od Bavanista do PO traktorom treba 2-2,5 sata.

juznije.tuznije
02-01-12, 23:15
Mene je prevoz 133 od negotina do leskovca kostao 550e nisko nosecom a i pratnja je morala po novom zakonu.Nismo nista skidali sa kombajna cak ni keder.

milan 87
03-01-12, 22:23
slovenija aleksinac prevoz 900 evra plus carina.strasno

Bobo
03-01-12, 22:42
Pa sjedni u njega i teraj... 900€ je JAAAAKO dobra dnevnica a za tri dana ga moras moci doterati u rikverc...

miroslav k
03-01-12, 23:21
Nebi bio problem da nema granica, nije to auto da dobijes caal tablice pa vozi.

Bobo
03-01-12, 23:29
Kolegin stari doterao kombajn "pjeske" iz Austrije, je kombajn je manjih gabarita i nosio je kukuruzni heder na kombajnu i vukao je zitni. bez ikakve pratnje ista, sjedaj i teraj. Preko granice nije bilo problema, ali sta je je, to je bilo prije 10 i vise godina...

Bubu
04-01-12, 03:50
Bilo pa se pripoveda! Sad mora kako mora..jbg plati pa se klati.

Bobo
04-01-12, 11:44
A gledaj, nije bas da se mora... I onda se moralo. Imao je covjeka na granici koji ga je cekao i on je malo dao carinicima da ga ne zajebavaju sto ga izvozi samo tako, bez labudice i to je proslo...

Gledaj, 900€ je dosta novca, a das nekom spediteru 100€na granici da ti ga samo na labudici preveze i preko cjele Hrvatske ga mozes voziti pjeske. Dodjes do druge granice, jos 100€das covjeku i teraj dalje.

Pa po Hrvatskoj (bar sto ja imam prilike vidjeti) rijetko tko plati labudicu da mu doveze kombajn. Evo bas nekidan kroz moj kraj prosao fahr 1300 ako se ne varam nosi kukuruzni heder i vuce zitni za sobom. Bez ikakve pratnje bez ista. Prosle zime isto tako terali Djuru Djakovica cestom iz mog kraja skroz tamo do Vukovara...

Kolega je 142 sa svojim sogorom terao 2 dana iz neke pripizdine. Stari njegov prvi dan isao za njima autom i nije mu se vise dalo, ostavio im novaca i nek se decki snalaze kako znaju i opet ga doterali.

Moj kombajn je doteran pjeske iz Beograda direktno u moj kraj a taj isti covjek je doterao sveukupno 4 kombajna pjeske, tako da ni daljina nije problem.

Samo treba volja a danasnje drustvo je naviklo sve na gotovo, pa ajmo platiti covjeku da se ne zajebavamo, a ako je kombajn ispravan, nije ga nikakva zajebancija doterati.

Matic
04-01-12, 16:32
Jeste da.Nemaju svi srece.Dovoljno je da te zaustavi policija i ako su neki drkosi onda ti ne pomaze niko na svetu.Kazne su astronomske mnogo vece od pomenutih cena transporta koji ljudi placaju prevoznicima.Ovako platis i miran si.Kombajn stize pred kucu samo ga sterate sa labudice i vozi misko dok u putu ako bi ga vozili moze svasta da se desi.Dovoljno je da guma od kolica hedera pukne i vi ste ugasili.Mi smo jako lepo prosli dok smo vukli kamionom heder kuci,ne ponovilo se nikada vise.

Bobo
04-01-12, 16:59
Ne znam kako je kod vas, ali kod nas ako je kombajn registriran ide cestom gdje god hoces... Osposobljen si za prometovanje javnim cestama, tocis normalno gorivo a ne loz ulje i nemaju te za sto zezati i drkati ako je kombajn ispravan.

Moze se svasta desiti... moze, da moze se desiti da se netko u tebe zabije cim u zetvu krenes, a moze biti da se nikada nista ni ne dogodi.

Razmisljanje da za 200km puta treba placati prevoz 1000€ mi nikako ne dolazi u obzir za kombajn koji REALNO vrijedi 3000€ (142). Neka kosta i 5000 i nek si dovukao s njim dva hedera kuci, imas 1000 da ugradis sjecku ili na kombajn ili na kukuruzni heder, a to nisu male pare. Nitko ne kaze da mora biti kombajn doteran u danu, ali dva dana polako tjerati sporednim putevima i ustedjeti 1000€na to uvijek pristajem.

Jasno, za vece, glomaznije strojeve, prijevoz mora biti, jer kud ces proci sa 6-rednim kukuruznim hederom i da iza sebe vuces 5-6m zitni. Takav kombajn je sam po sebi i bez hedera sirok preko 3m i tu bi moglo biti problema.

Ja sam bager kombinirku vozio kuci dva dana, jer su mi autoprijevoznici na sam spomen da se radi o bageru cjenu povecavali troduplo a ni jedan ne zeli izdati racun za povrat poreza... Prikolica za djubre bez 150€ (takodjer na crno) nije mogla doci 150km do mene pa sam ja sjeo u traktor i otisao 150km tamo i 150km nazad sa 50l dizela i jedan potrosen dan.

Svasta sam vukao kucii autom i traktorom i ne bojim se nikoga. Na autoput sam po mraku izasao sa autoprikoicom dvoosovinkom i sjetvospremacem sirine 2.40 i nitko mi nista nije rekao...

kazem, ne razumijem se u vase zakone i pravila, ali ako je sve sa kombajnom u redu, sjedaj u njega i teraj, naravno, ako se radi o 142 ili nekom slicnom kombajnu "normalne" velicine.

Dragan brestovac
04-01-12, 17:30
Maticu upravu si. sve kad saberes kombaj treba da je registrovan i tehnicki ispravan pa da ga vozis kroz dve drzave, a zate pare taj kombaj je jedno po ataru da se vozi pa kad me vidis na njivu iz iskustva lepo platis pa nek oni razmisljaju

Matic
04-01-12, 22:33
Mi smo jednostavno morali da platimo prevoz.Kombajn je velikih gabarita plus ima 6 redni kukuruzni adapter i 4.8 žitni heder sa još dužim kolicima.Pošto je tek bio kupljen nismo znali šta mu radi a šta ne radi pa se nismo usudili da ga doteramo kući a i nije registrovan.Drugi razlog je što smo imali dva putna pravca za njegovu vožnju na raspolaganju.Prvi je bio Novi Sad-Ruma preko Venca a drugi preko novog Novosadskog pa preko mosta na Beški na kome su u ono vreme radovi bili u punom jeku.Ja ne znam ko bi se od vas upustio u takvu avanturu u februaru mesecu.

IMT-550
04-01-12, 23:11
moze i ovako :))))
sta bi mi bez WV GOLF-a ...
http://www.dodaj.rs/f/1p/lZ/4fSDc6Ns/image846.jpg

Dragan brestovac
04-01-12, 23:49
Jel si ti to pozurio dok je jos rosa jel brzo uprzi pa slabo cisti ? >:({

jbrtka
05-01-12, 00:00
Takvima bi trebalo oduzeti dozvolu na dozivotno.video sam par puta kako slepaju berač za autom.pa zamislite da pocne da ga zanosi a neko naidje.zbog budale da neko pogine.

dragan.kovacev
05-01-12, 00:08
aj da je mecka 123 ili 124 pa da mu ne zamerimo ovako u apsuLkl{{

jbrtka
05-01-12, 00:13
Pa dragane ti su barem skoro duplo tezi i ohoho stabilniji od ove kante,a zamisli nedaj boze imas jos i dete u kolima o vaj ispred tebe i nedaj boze ga zanese...

Matic
05-01-12, 00:18
Ljudi ne razmišljaju šta sve može da se desi.Očigledno nije nagrabusio još ni jednom.

jbrtka
05-01-12, 00:26
A kad se desi vec je kasno.a ovakve'kompozicije'cesto srecem kod nas.

ddragan
05-01-12, 00:27
Mozda je ovaj otezan i atestiran za transport beraca.

Matic
05-01-12, 00:37
Zna se sa čime se vuku ili nose poljoprivredne mašine.

ddragan
05-01-12, 00:45
Ma naravno,malo sam se salio.

Bobo
05-01-12, 00:57
Komsija me pitao koliko bi mu uzeo da mu idem traktorom po berac (tornado 40) u neko selo kod Vukovara, a to je oko nekih 200-tinjak km u jednom pravcu. rekao sam mu 1000Kn (tad oko 140€) i rekao je da je puno i otisao pitati nekog drugog i nasao je. Kolega iz susjednog sela s TAM-icem malim otisao i njih dvojica zakopcali berac za traktor u 11. mjesecu, snijega bilo 10-ak cm na cesti. berac uopce nisu na rudi umakli da ide po sred kamiona, nego ga onako "razvucenog" vukli po cesti i snijegu.

kad je berac dosao kuci nekim cudom bez i jednog problema, dva dana je susjed cistio snijeg sto su kamionski tockovi nabacali u berac... puni kljunovi, komusacki stol je cak snijega dobio, tarup se nije vidio i tako... ovaj mu uzeo samo za 50l nafte i to je sav trosak... E, pa ne bi mu ja za 50l nafte isao tamo i nazad prazan, a kamo li jos i berac vukao za sobom po snijegu s praznim TAM-icem...

Ovdasnji sverceri imaju ili niskonosece kamioncice, ili kamione s kranom i strojeve nanesu na kamion i voze kud god hoces. Vucene tanjurace manjih zahvata sam vidjao da znaju vuci za kamionom, ali se vuku ko puzevi i sva moguca signalizacija je prisutna. berac nitko ne vuce za sobom, pre opasno je.

North ARMY
05-01-12, 01:03
Kad su kupili sverceri mog EKO3500 oterali na rampu,traktorom naterali do kamiona onda mu skinuli onaj izbaceni tocak i vec su imali neki mali pomocni koji moze da ide po platformi,za cirka 1sat su se vratili tj prosli mojom ulicom moj na kamionu,a jednog vuku za sobom bez problema rekose da idu u Smederevo.

kokolo
05-01-12, 11:46
Video sam svoji očima u jesen gde vuku Rumuni sa Mercedesom sprinter Zmaja 222 za Rumuniju.Neznam kako su samo prošli ovako granicu:Inače ja sam dotero svojevremeno 4 žitna kombajna peške 1 iz bačke 170 km. Zmaj 162 vuko žitni iza sebe nekih 13 sati,2 Zmaj 142 iz Zrenjanina 50 km.sa žitnim na sebi za nekih 2,5 sata,3 John Deere okolina Kruševca nekih 200 km. sa žitnim na sebi 3m kosa za nekih 15 sati,4 Fahr iz okoline Požarevca sa žitnim na sebi ali ovaj je išao putem do iza Kovina a odande letnjim putevima preko Dolova, B.Novog sela i Padina za nekih 7-8 sati.

Dragan brestovac
05-01-12, 12:05
Postoji zakon ali ga niko ne postuje. jedan primer nama su zabranili ulazak sa registrovanim traktorima u beogratski pasaluk,a prikazu cigane sa konjima gde skupljaju sekundarne sirovine po zakonu

telnett
05-01-12, 12:15
Pretprosle godine sam dovukao kombajn 780 kuci sa traqktorom Kelebija Conoplja za jedno pre podne naravno namontirao sam mu signalizaciju na kojoj je radila pozicija i 2 zmigavca . Isao sam manje opterecenim putem a Subotica Kelebija letnjim posto nisam hteo da idem putem koji ide ka granici Kad sve saberem dobro sam prosao posto iako mali kombajn na putu zauzima skoro pa 4 metra kada surla kipa ide na cm od znaka sleper se mimoilazi na 20 cm od hedera . Da ga teram to nisam hteo posto to cudo ide pod punom turazom 10km/h a tada nisam mogao naci nikoga za takav prevoz ko mi ne bi uzeo bar 500e na 100km u 2 pravca pa sam isao na rizik .

tine
05-01-12, 14:46
Nije problem prebacit kombajn u jednojj državi sa jedne na drugu lokaciju.

A tu se priča o prevozima kombajna, kupljenih negde na Zapadu.
I ako je neko tražio 900 € od Slovenije za Aleksinac, nije ti toliko naplatio put, nego izgubljeno vreme, kad je polazio preko dve granice.
Je*i ga. Dan kamiona košta, vozio on ili stao.

dragan82
11-01-12, 02:10
Ja sam sad u potrazi za firmom koja vrsi taj medjunarodni transport , ali da imaju dzumbo prikolicu. Naso sam ko radi transport labudicom , ali dobio sam savete od iskusnijih da je za Dominatora 76 dovoljna dzumbo prikolica.

kanački
11-01-12, 02:48
Video sam svoji očima u jesen gde vuku Rumuni sa Mercedesom sprinter Zmaja 222 za Rumuniju.

ako je beli sprinter, onda sam ih i ja sreo u tvom seli... strane table, mada cisto sumnjam da su tako presli granicu...^-^

dragan82
11-01-12, 03:27
Ma jesu , zato sto na granici se vozi polako 20km/h. I nije to neka zemlja gde su policajci strogi kao u Sloveniju.

miroslav k
11-01-12, 10:30
Dragan 82
Probaj ovde ako ti nije hitno, mozda imaju praznu džambo za Srbiju, ili bar nek ti naprave ponudu
http://www.chlipec.com/

danijella
11-01-12, 10:54
Pretprosle godine sam dovukao kombajn 780 kuci sa traqktorom Kelebija Conoplja za jedno pre podne naravno namontirao sam mu signalizaciju na kojoj je radila pozicija i 2 zmigavca . Isao sam manje opterecenim putem a Subotica Kelebija letnjim posto nisam hteo da idem putem koji ide ka granici Kad sve saberem dobro sam prosao posto iako mali kombajn na putu zauzima skoro pa 4 metra kada surla kipa ide na cm od znaka sleper se mimoilazi na 20 cm od hedera . Da ga teram to nisam hteo posto to cudo ide pod punom turazom 10km/h a tada nisam mogao naci nikoga za takav prevoz ko mi ne bi uzeo bar 500e na 100km u 2 pravca pa sam isao na rizik .A gde si išao prošle godine sa ovom kompozicijom,negde prema jezeru?video sam te kod naše zadruge da vočeš taj kombajn sa traktorom onako na rikverc.

topalovic
11-01-12, 11:04
Meni je covek za slepanje zmaja 132 uzeo 150 evra za 85km.Lepo covek skine zadnje tockove stavi na svoja kolica a zadnji most od kombajna rastavi i zasafi svoja kolica koja imaju rudu za slaepanje.Moraju jos da se skine osovina od reduktora i da jos napomenem da on slepa kombajn u nazad...

kokolo
11-01-12, 11:08
Dragan 82 probaj na google.rs ukucaj Macko Odžaci pa vidi i sa njima možda nešto ispadne

miroslav k
11-01-12, 11:10
Tako u rikverc samo bez skidanja tockova slepaju kombajne u Jugokomerciji, skinu samo cilindar na trapu stave namensku rudu i kace za kamiom i samo tako skakuce ide i 50 km, h.

telnett
11-01-12, 11:14
Isao sam da kosim :) . Lakse mi je da ga izvucem na njivu sve ovako u rikverc nego da se cuckam sa njim 8km/h . Topalovicu to se resava samo sa jednom prostom rudom a u tvom slucaju se otkaci klip od hidro volana .

topalovic
11-01-12, 11:24
Da zaboravio sam da napisem da se i klip skida i keder podigne u najvisu tacku...

Dragan brestovac
11-01-12, 14:59
Dragane najjeftinija ti je bugarska spedicija i najveca u evropi,da bi ustedeo par stotina evra slusam tu svakojaka slepanja, ako si skupio pare za kombaj pa valjda ce se skupiti za valjan transport do kuce ili batali kupovinu u inostranstvo ! ^-^^-^^-^

Matic
11-01-12, 17:02
Topaloviću jel to Dragan iz Metkovića vukao kombajn?

topalovic
11-01-12, 18:30
Topaloviću jel to Dragan iz Metkovića vukao kombajn?
Yes! vidi se da je covek poznat i sire.....

Matic
11-01-12, 18:43
Znam ga.On je odvukao ljudima kombajn od mene.

MONTOYA
11-01-12, 19:26
ako za nešto ne možeš da nađeš prevoz,zoveš njega,nema šta ne može...
http://thumbnails43.imagebam.com/16921/ceaaf6169209626.jpg (http://www.imagebam.com/image/ceaaf6169209626)

pocerina
11-01-12, 19:51
Komso jel on iz MAcvanskog Metkovica ?

MONTOYA
11-01-12, 19:55
jeste,da je iz Pocerskog verovatno bi ga znao :lol:

ljusha
11-01-12, 19:57
@dragan82
http://www.ikspeditor.rs/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=16&Itemid=27

pocerina
11-01-12, 20:18
jeste,da je iz Pocerskog verovatno bi ga znao :lol:
Pa to i ja gledam, znam da kod mene nema nijedan koji se bavi transportom masina...Lkl{{

nesa1
11-01-12, 20:59
Kako nema? Brat od Mirka 015 Slavko radi transport .Meni prosle godine prevezo berac iz Culjkovica.

pocerina
11-01-12, 21:12
Mislio sam na moje selo, ne na celu okolinu...

crkvinac
18-01-12, 18:03
ja sam 2010god doterao case axial 1420 koji je u gabaritu sa 78 a mozda i veci sa 5 adapterom za kukuruz. Doterao mi je Eurosild iz cacka oni imaju mega prikolicu od 3 metra ciste visine.

dragan82
18-01-12, 20:56
A koliko je ta prikolica siroka?

tesin
19-01-12, 00:38
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/214/photo0556l.jpg/]http://img214.imageshack.us/img214/2384/photo0556l.jpg[/URL] Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img856.imageshack.us/img856/7276/photo0557h.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/856/photo0557h.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img20.imageshack.us/img20/3526/photo0558t.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/20/photo0558t.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

e ovo je prava prikolica za prevoz kombajna

spasoje
19-01-12, 00:46
Bome jeste. ;D}Ko je ? odakle je?^-^

dragan82
19-01-12, 00:48
Tesin , da li imas jos koju fotografiju?

tesin
19-01-12, 02:06
na kamionu pise kako se zove firma i mislim da je iz Kaca,a voze moja dva druga iz sela .
http://img543.imageshack.us/img543/9462/37938230807381922418610.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/543/37938230807381922418610.jpg/)
http://img687.imageshack.us/img687/8813/38140030807285922428210.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/687/38140030807285922428210.jpg/)
http://img39.imageshack.us/img39/7857/38181530807495922407210.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/39/38181530807495922407210.jpg/)
http://img39.imageshack.us/img39/7857/38181530807495922407210.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/39/38181530807495922407210.jpg/)
http://img39.imageshack.us/img39/1033/39108730807422589081210.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/39/39108730807422589081210.jpg/)

dragan82
19-01-12, 02:10
Ako je iz Kaca. Onda sa njima sam se ja prekjuce cuo u vezi transporta Dominatora 76 iz Svajcarske.

tesin
19-01-12, 02:14
Moguce je mislim da imaju 4 kamiona,zaboravio sam da kazem da ova prikolica moze da se razvuce jos 7 metara,ovde na slikama je skupljena.

dragan82
19-01-12, 02:19
Pa meni je reko gazda firme da se razvlaci do 20m. Meni je u cilju da ubacim pored kombajna jos neku RD ili sejalicu Nodet za psenicu , jer sam transport kombajna je oko 3500e. A to je ogromna para.

KishRobert
19-01-12, 08:53
Firma iz Kaca,a nosi bosanske reg.tablice...ej Srbijo,zemljo apsurda...

diklofen
19-01-12, 09:17
Pa u Kaću je većinsko stanovništo Bosanci eto odakle.

KishRobert
19-01-12, 09:23
To bas nije razlog.

dragan82
19-01-12, 09:28
Bice firma je u Bosni , a kamioni su parkirani u Kac.

Deluje smesno , ali sta mislite kako je meni , jer ja ipak treba da prevezem kombajn sa ovom firmom.

jbrtka
19-01-12, 09:42
Dragane zasto lepo ne zakupis vagon?covek od koga je bukur kupio sejalicu doneo je u vagonu 2 kombajna za repu,2 zitne sejalice i jos svasta.a to ga 2002 izaslo 1200DM.Dvoredni barigelli je bez problema stao u vagon.

dragan82
19-01-12, 09:46
Aj icicu danas da se raspitam na zeleznicu. Ima ovde 2 brata siptari , sa njima sam jako dobro , pa mogu i nji da pitam posto je vagon. Oni sve vagonom salju za Kosovo. Po meni transport vozom ima odredjene rizike. Ponekad lopovi skidaju delove sa masina.

North ARMY
19-01-12, 09:48
U Svajcarsku da postoje lopovi ... ??

jbrtka
19-01-12, 09:51
Pa ne mogu da skinu jer je vagon bio zatvoren,i cela bocna strana sa pola krova je bila kao klizna vrata i to je sve stalo unutra,ja sam bio to da istovaram pa zato znam.

diklofen
19-01-12, 09:51
Pa došli naši tamo jer je bolja ponuda robe.

dragan82
19-01-12, 10:03
Ma ne ovde nema puno kradje i ako ima neka takva kradja to su isto nasi (bivsi Yugovici). Jedini smo koji krademo , a to je zato sto smo dosta blizu i imamo kako to da prebacimo do nase zemlje. Dok gasterbajteri sa drugih kontinenata uopste ne kradu , jer oni sa tim sto ukradu kako ce ici naprimer za Afriku ili Juznu Ameriku. Nece sigurno staviti ispod sedista u avionu.

Laverda.New Holland
21-01-12, 05:26
Mislim da je transport kombajna iz sj. Italije do Srbije oko 1500€?

dragan82
21-01-12, 10:37
to ti je cena za traktor koji moze da udje u sleper. A specijalni transport je nesto drugo.

CVEJA Po
21-01-12, 14:36
A sta je sa starom dobrom prugom?Ljudi su zaboravili na to.

kristal
21-01-12, 16:14
Ne nisu zaboravili nego su izgradili od njh supe;hangare ;cardake......:lol:

Matic
21-01-12, 16:21
Evo kako smo mi nas kombajn tovarili i natovarili.

http://www.youtube.com/watch?v=eZvulZZZzLs

http://www.youtube.com/watch?v=joa2jnuwNho&feature=related

Dr.Gruja
21-01-12, 19:03
Evo kako su moj bivši kombajn transportovali za Čentu!

Ovo je prikazana kompletna procedura montaže rude za šlepanje kombajna sa kamionom!
http://www.dodaj.rs/t/40/lR/3QJz0z62/dsc00275.jpg (http://www.dodaj.rs/?40/lR/3QJz0z62/dsc00275.jpg) http://www.dodaj.rs/t/3w/fT/1K8R0lrT/dsc00276.jpg (http://www.dodaj.rs/?3w/fT/1K8R0lrT/dsc00276.jpg) http://www.dodaj.rs/t/3p/Rj/3BXCigL5/dsc00277.jpg (http://www.dodaj.rs/?3p/Rj/3BXCigL5/dsc00277.jpg) http://www.dodaj.rs/t/0/BF/QoRSejx/dsc00278.jpg (http://www.dodaj.rs/?0/BF/QoRSejx/dsc00278.jpg) http://www.dodaj.rs/t/1P/11h/Qte2cuh/dsc00279.jpg (http://www.dodaj.rs/?1P/11h/Qte2cuh/dsc00279.jpg) http://www.dodaj.rs/t/1u/10S/1dPyX3WZ/dsc00280.jpg (http://www.dodaj.rs/?1u/10S/1dPyX3WZ/dsc00280.jpg) http://www.dodaj.rs/t/1w/U4/1kPxzPpx/dsc00281.jpg http://www.dodaj.rs/t/47/RY/1iGHVaAa/dsc00282.jpg (http://www.dodaj.rs/?47/RY/1iGHVaAa/dsc00282.jpg) http://www.dodaj.rs/t/M/T5/4RyOefDz/dsc00283.jpg (http://www.dodaj.rs/?M/T5/4RyOefDz/dsc00283.jpg) http://www.dodaj.rs/t/2I/h0/XWxIXWw/dsc00284.jpg (http://www.dodaj.rs/?2I/h0/XWxIXWw/dsc00284.jpg)

Dr.Gruja
21-01-12, 19:08
(http://www.dodaj.rs/?1K/on/uDBcz6v/dsc00285.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1u/tI/3RHjRK7a/dsc00286.jpg (http://www.dodaj.rs/?1u/tI/3RHjRK7a/dsc00286.jpg) http://www.dodaj.rs/t/2l/Um/27vxMn4e/dsc00287.jpg (http://www.dodaj.rs/?2l/Um/27vxMn4e/dsc00287.jpg) http://www.dodaj.rs/t/1W/nA/2fnrrZDn/dsc00288.jpg (http://www.dodaj.rs/?1W/nA/2fnrrZDn/dsc00288.jpg) http://www.dodaj.rs/t/33/H1/1eu7brRx/dsc00289.jpg (http://www.dodaj.rs/?33/H1/1eu7brRx/dsc00289.jpg) [/URL] [URL="http://www.dodaj.rs/?3H/Ab/22ER0Gwa/dsc00291.jpg"]http://www.dodaj.rs/t/3H/Ab/22ER0Gwa/dsc00291.jpg (http://www.dodaj.rs/?3E/1Y/2egcNFfO/dsc00290.jpg) http://www.dodaj.rs/t/2B/OB/4SC4Wvzw/dsc00292.jpg (http://www.dodaj.rs/?2B/OB/4SC4Wvzw/dsc00292.jpg) http://www.dodaj.rs/t/T/Zn/4lRvQUai/dsc00293.jpg (http://www.dodaj.rs/?T/Zn/4lRvQUai/dsc00293.jpg) http://www.dodaj.rs/t/10/Tl/4n73dhV0/dsc00294.jpg (http://www.dodaj.rs/?10/Tl/4n73dhV0/dsc00294.jpg)

zmaj
21-01-12, 23:19
a kako sa policijom kad zaustave?sta kazu oni za ovakvo slepanje?

Dr.Gruja
22-01-12, 02:43
Ja sam se to isto pitao, ali vlasnik rude kaže da se navozao kombajna sa njome i da nije imao nikad problema.

dragan82
22-01-12, 02:56
Ja uopste ne razumem sta se moze dobiti prilikom ovakvog transporta? Ako je kombajn ispravan onda moze se kombajn odvesti do tog mesta gde vec treba da ide. Ja ne verujem da ovaj kamiondzija sme da izadje s njim na auto- putu , pa da nesto mnogo dobije u vremenu, a ni ovaj sa rudom ne radi ovu uslugu dzabe?

94te kad smo mi kupili kombajn, mi smo nasli lika iz sela koji zna da vozi i on nam oterao kombajn iz fabrike Zmaj , pa sve do kuce ( Svilajnac).
Moj pokojni otac je pitao u policiju u BG i oni mu rekli da sme da vozi na Autoput zaustavnom trakom. Pa tako nisu morali da idu zaobilaznim putevima.

Dr.Gruja
22-01-12, 03:04
Pa dobija u brzini vozi ga 50-60 na sat a kombajn je bio ispravan mogao ga je voziti.
I oni će ići jednim delom po autoputu Bg-Ns preko mosta kod Beške nama drugog boljeg rešenja!

dragan82
22-01-12, 03:08
Pa mozda ovako je i bezbednije za saobracaj . Ipak 25km/h kako se krece kombajn je presporo za bilo gde na autoputu i na poluautoputu.

Dr.Gruja
22-01-12, 03:17
Da je 25 bilo bi dobro ali to ti je maksimalno 20

dragan82
22-01-12, 03:21
Auuuu ja sam negde pogresio. Onda je sasvim ok ovakav transport.

biznismen
22-01-12, 10:48
ima u crepaju covek ga vuce unazad al 2,5eura gazeni kilometar ja trgujem sa kombajnima pa sam na tim mukama stalno

---------- Poruka napisana u 09:46 ---------- Prethodna poruka je at 09:45 ----------

a imam coveka za 20e tera ga odakle oces

---------- Poruka napisana u 09:48 ---------- Prethodna poruka je at 09:46 ----------

dal taj stalno vozi kombajne ja trgujem sa tim pa mi treba prevoz

dragan82
22-01-12, 10:51
Daj brate kakvih 2.5e/km. Ta da ti on vuce kombajn to je 1e/km zato sto on niti deklarise te pare , niti placa porez. Pa ove firme za specijalan transport sto dolaze da ti uzmu kombajn bilogde u Evropu ne naplacuju toliko , a oni pored toga placaju sve moguce papire i putarine , porez na zaradu itd. A da i plikolica za specijalan transport i ona kosta kamara pare. A taj napravio jednu kuku i snjom vuce po Vojvodinu i naplacuje 2.5e/km.

Matic
22-01-12, 11:12
Može mu se.Napravite i vi pa vucite za džabe ako hoćete.

prnjavor3
22-01-12, 11:45
Može mu se.Napravite i vi pa vucite za džabe ako hoćete.tako je, ko umije njemu dvije

MONTOYA
22-01-12, 12:29
mislim da Dragan iz M.Metkovića vuče kombajn za približno 1e kilometar

jbrtka
22-01-12, 12:35
I taj iz crepaje radi 1e/km znam dobro coveka ima 2 kamiona

bukur
22-01-12, 14:05
Ja sam doterao moj berac samohodni iz Backe Topole do Sakula 140 km krenuo sam uvece u 8 sati a u 4 ujutru sam bio kuci i to sa sestorednim adapterom na kombajnu i sa 11 metara duzine ali pod pratnjom auta sa zutim rotacionim svetlom.Potrosio sa 70 litara goriva imali smo par mostova i nadvoznjaka na kojima smo morali da privremeno zaustavimo saobracaj ali sreca sto smo isli nocu pa nije bilo tako guzve.http://img600.imageshack.us/img600/8603/dsc00016ps.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/600/dsc00016ps.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us/)
http://img194.imageshack.us/img194/5527/dsc00015zy.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/194/dsc00015zy.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us/)

mrkiboy
22-01-12, 14:08
van gabarit je jao skup iz Italije ,,cirka 5000e,,
zato sto su vangabaritne dozvole jako skupe za lica koja nisu iz Italije.
tu se cena tarira oko 2-2.5e po predjenom kilometru.dok je sleper oko 1-1.20e...
za druge zemlje sem Italije vangabaritni transport nije toliko skup u odnosu na Italiju,evo primer
uvozim kombajne i cena koju imam sada za transport je 4500e za 4600km znaci negde oko 1e.

e sada sve zavisi i kakva je labudica tj.prikolica za transport dal moze stati jedan kombajn ili dva tipa claas 88/98Lkl{{

ljakse
22-01-12, 16:07
Jel uvoziš kombajn Claas 88 ds što je okačen na Moj auto?26500 evra,2890 sati.>:({

mrkiboy
22-01-12, 16:34
da.to je taj kombaj...

dragan82
31-01-12, 00:18
Jeste ovaj prevoznik je iz Kaca .

S.Pisarov
03-02-12, 16:25
http://thumbnails49.imagebam.com/17298/9a28b4172971081.jpg (http://www.imagebam.com/image/9a28b4172971081) http://thumbnails41.imagebam.com/17298/013f6e172971148.jpg (http://www.imagebam.com/image/013f6e172971148) http://thumbnails53.imagebam.com/17298/bb948d172971248.jpg (http://www.imagebam.com/image/bb948d172971248) http://thumbnails59.imagebam.com/17298/7228d1172971324.jpg (http://www.imagebam.com/image/7228d1172971324) http://thumbnails53.imagebam.com/17298/d25bcf172971390.jpg (http://www.imagebam.com/image/d25bcf172971390) http://thumbnails45.imagebam.com/17298/6e6a1f172971474.jpg (http://www.imagebam.com/image/6e6a1f172971474) http://thumbnails39.imagebam.com/17298/c7c05f172971548.jpg (http://www.imagebam.com/image/c7c05f172971548) http://thumbnails48.imagebam.com/17298/00950f172971587.jpg (http://www.imagebam.com/image/00950f172971587)

evo ovako izgleda utovar Zmaja universala, koji je otiso u Bogatic.

ddragan
03-02-12, 16:51
To naravno bez mene nebi islo tako gladko,ko sto je islo.

MONTOYA
03-02-12, 17:04
kome je prodat u Bogatiću

ddragan
03-02-12, 17:16
Nekom liku koji uvozi i iz Hrvatske ja mislim.Neznam kako se zove.

branko91
03-02-12, 17:19
ako nije tajna za kolko je para prodat?

PKB
03-02-12, 17:45
Mi se vozikamo sa clasovima lexionima 480 nije nikakav problem samo se mora najaviti u policiji kad se planira proci na odredjenim mestima i nije problem nikakav,a ako bas hoce neko moze i pratnju da plati oni su tek najskuplji haha ali blokiraju na svakoj raskrsnici saobracaj i nemas nikakvih problema . Za inostranstvo je ipak problem,a na teritoriji Srbije samo ako je registrovan neko ispred kombajna sa kolima polako sa rotaljkom ko zna put hahha i cepaj .

MONTOYA
03-02-12, 17:50
Nekom liku koji uvozi i iz Hrvatske ja mislim.Neznam kako se zove.
taj kombajn je već u rifuzi

PKB
03-02-12, 18:04
ma ok sto se tice ovog,to je kupljeno nesto dzabalesku!

ddragan
03-02-12, 18:39
taj kombajn je već u rifuziKolko sam ja razumeo kupljen je najvise zbog kukuruznog adaptera i hedera,ostalo ide u rashod.Nisam siguran ali mislim da je za 3850e prodat.Ako bude gledao bivsi vlasnik ce da potvrdi cenu.

Ares630
03-02-12, 18:43
mrkiboy@ Dali je cena prevoza ista za kombajn i za traktor. Dali vrsis prevoz samo za sebe ili prevozis i usluzno. Ako prevozis vise traktora dali cenu dele.

KishRobert
03-02-12, 18:49
Clan mrkiboy vise nije clan foruma.
Samovoljno je napustio!

Ares630
03-02-12, 18:57
KishRobert@ dali postoji neka mogucnost stupanja u kontakt snjim

dalibor79
03-02-12, 19:13
sto se tice transporta kombajna pre 8 meseci moj kum je uvezao calsa 96 i on mi je rekao sto se tice pratnje mozes da platis i agenciju kao naprimer ovi sto obezbedjuju prenos paraiz banki itd.(koji imaju dozvolu zato) izadju jeftinije nego policija ili vec ko .to mi je rekao ne bi me valjda lagao

S.Pisarov
04-02-12, 00:22
ma ok sto se tice ovog,to je kupljeno nesto dzabalesku!

kombajn je izradjen, adapter je remontovan pre 2 godine, 2010 je ovrsio 70 hektara kukuruza, a 2011 110 hektara kukuruza, tako da mora ceo da se pretrese, a s razlogom sto sam uzeo djuru djakovica, njega sam prodao jeftinije, da ne pustam kukuruz. jeste kume (ddragan) cena je bila 3850e.

PKB
04-02-12, 12:55
Pa ok ,ali budi realan da si zadovoljan sa cenom ,a verujem da je i kupac.

Matic
04-02-12, 13:36
Samo kukuruzni adapter vredi skoro više nego sam kombajn.Po meni to je jeftino dato.

PKB
05-02-12, 11:24
Kako se racuna prevoz od tacke a do tacke b jeli tako ? Ili ???

CAFEZ
07-02-12, 02:05
neznam tacno dani 35 centi ima kod mene jedan u selu dovozi odakle oces radio je jedno vreme i za almex dok nisu kupili vise prikolica. mogu da ti nadjem broj ako se nisi organizovao

PKB
07-02-12, 09:42
Treba komsiji ali nista pre proleca nema sanse sad zbog ovog vremena ,a mozda ce meni trebati ako bog da da dotera traktor i prikolicu ako bude cena ok pusti mi broj na pp pa nek se nadje leba netrazi xd!

dragan82
23-02-12, 01:37
stigo je kamion u CH, doduse stigo je dan ranije nego sto smo se dogovorili. Pa tako neznam da li cu uspeti sutra sve da sredim . Javio sam seljaku koji mi prodao kombajn i zamolio da pozove njegovog drugara koji mi prodao adapter za kukuruz. Ovaj mi se javio , kaze da je sutra ceo dan odsutan od kuce , ali ce se nekako snaci , isto mi obecao da ce iznajmiti teleskopski utovarivac i snjim ce da mi utovari adapter . Dajboze da tece sve po planu. Iznajmljivanje teleskopskog utovarivaca je 80e/h

---------- Poruka napisana 23-02-12 u 00:37 ---------- Prethodna poruka je 22-02-12 at 00:06 ----------

Evo danasnjeg utovara.

http://i43.tinypic.com/fyeo8o.jpghttp://i42.tinypic.com/jj8g02.jpg

Attila
23-02-12, 07:03
kolko para je 76 tamo kod vas

dragan82
23-02-12, 14:18
Evo danas smo konacno zavrsili utovar.

http://i44.tinypic.com/2z4ahhj.jpg

spasoje
23-02-12, 14:22
Svaka čast.I sretan put

dragan82
23-02-12, 14:40
spasoje hvala ti puno.

zmaj
23-02-12, 15:14
koja firma vozi i odakle je?koliko kosta transport?

dragan82
23-02-12, 15:25
3900e kosta transport.

talianu
23-02-12, 15:49
Dobro je što si utovario i prikolicu i roto drljaču>:({

dragan82
23-02-12, 15:59
Stavili smo prikolicu , a posle sam iznajmio teleskopski utovarivac , da stavimo heder u prikolicu. Utovarivac me kostao tacno 120e. , sa tim utovarivacem smo natovarili i adapter za kukuruz. Adapter za kukuruz je neverovatno tezak , tako da seljak nije mogao da ga natovari sa zglobni utovarivac (masina sa kojom ciste stalu). Na zalost nisam uspeo da slikam dok smo utovarili heder , samo sam slikao dok smo tovarili heder za kukuruz. Postavicu te slike veceras.

milos bota
23-02-12, 16:00
Napakova ga Dragan ko šibicu,neka je sretno!!

zmaj
23-02-12, 17:02
koja firma vozi?ako moze broj,moze i na pp

daki-Td
23-02-12, 18:59
mislim da je dragan u nekom od svojih postova rekao da je platio ovu 76 12500e ako ne gresim,inace kombajn jako lepo izgleda i neka dobro sluzi;D}

dragan82
23-02-12, 19:36
zmaj : vozi mi Steva iz Kaca , a kamion je na BiH tablice.

Hvala momci na cestitkama. Ali je bilo stresa oko svega ovog : sam utovar je proteko korekno , ali sama organizacija , pre dolaska kamiona i priprema masina , javljanje svim seljacima da budu spremni u taj dan kad je utovar . E to je ono sto ubiva. imao sam mesta jos za jednu RD , ali nisam imao vise ni vremena , ni snage da je donesem kolima , pa da je natovarimo. Ovako ja mislim da je sasvim dovoljno stalo.

---------- Poruka napisana u 18:36 ---------- Prethodna poruka je at 18:31 ----------

http://i43.tinypic.com/2dtobrt.jpghttp://i44.tinypic.com/2yn4iae.jpg

Kazner
23-02-12, 20:48
Lijepo za vidjeti ovako sve upakovano na labudici.,

Srdjan Žorž
23-02-12, 20:52
Bogami nije jevtin prevoz.Plus carina i ostale dazbine....

paracinac
23-02-12, 21:00
Meni je Steva iz Austrije skip i kombajn doterao sa vangabaritnom prikolicom kao Draganu i uzeo 2000evra da znate cene okvirno ako treba nekom broj nek mi se javi posten lik i dobar kamioni su mu NS tablice a prikolice bosanske i stalno ima kamione preko da se u sustini ne ceka brzo na utovar i da Dragane nek te kombajn sluzi 20 godine bez kvara pa posle kako oce :D

Bobo
23-02-12, 21:03
Al ga je spakov'o k'o kutiju sibica...

Svaka cast i sretan put!

talianu
24-02-12, 00:39
Prvi put čujem da je tako jaftino^-^
Sad je drugar doterao do Lokava iz CH 3500 eura i to neka kombinacija sa vozačima koji voze iz Hrvatske iz neke firme (mislim da je ĐĐ) za nemačku delove za kombajne pa u povratku pokupe robu.

dragan82
28-02-12, 23:59
Da tacno tako.

---------- Poruka napisana 28-02-12 u 22:59 ---------- Prethodna poruka je 25-02-12 at 01:20 ----------

Juce je stigo kombajn.

miroslav k
29-02-12, 00:02
I kako si prošao?

dragan82
29-02-12, 00:15
Proso sam odlicno. Najbolje je kad sam uradis svoj poso. Isao sam bez ikakve veze i bez icije pomoci i proso sam bolje od ocekivanog. Uradio sam ovako: izabrao sam jednog od prevoznika sto su mi kolege na ovaj forum predlozile , i iso sam u najblizu carinu koja je meni u mom kraju.

Zahvaljujem se svim dobrim kolegama koji su mi putem pp pisali i slali mi adrese prevoznika , kao i imena spedicija. Hvala veliko jos jednom.

sasa 073
21-04-12, 17:24
Pozdrav svim clanovima!!Kupio sam kombajn pa me interesuje ko bi mogao da preveze.Imao sam dogovor sa Draganom iz Metkovica,ali coveku telefon zvoni ali se nejavlja vec dva dana.Danas je obecao da ide na utovar ali opet nista.Dali neko od clanova zna ko jos radi transport.Kombajn se vozi od Uzueca do Nisa i to 142-ka.

dragan82
21-04-12, 18:42
klacika . Cim su prenatrpani oni se ne javlaju na tel. Ja da sam na tvom mestu ja ga nebi vise zvao.

fabianviktor
21-04-12, 19:24
Pozdrav svim clanovima!!Kupio sam kombajn pa me interesuje ko bi mogao da preveze.Imao sam dogovor sa Draganom iz Metkovica,ali coveku telefon zvoni ali se nejavlja vec dva dana.Danas je obecao da ide na utovar ali opet nista.Dali neko od clanova zna ko jos radi transport.Kombajn se vozi od Uzueca do Nisa i to 142-ka.
brate...doteraj ga polako kuci....ja sam 170-ku dooterao bz problema..350 km za suboticu...

pfta
25-04-12, 23:22
@ Sasa 073 jesi li zvao Dejana iz Skradjana

sasa 073
29-04-12, 21:41
Pozdrav!Prevezao sam kombajn,ipak je to zavrsio Dragan.Bio je neki spor izmedju Dragana i prodavca.Covek je dovukao kombajn do Nisa auto-putem.

dragan82
12-06-12, 21:03
Evo mene u danasnjoj akciji. http://t.imgbox.com/aadUuh4k.jpg (http://imgbox.com/aadUuh4k) http://t.imgbox.com/aajq9b0v.jpg (http://imgbox.com/aajq9b0v) http://t.imgbox.com/aauJlhJt.jpg (http://imgbox.com/aauJlhJt) http://t.imgbox.com/aaqVsBKB.jpg (http://imgbox.com/aaqVsBKB) http://t.imgbox.com/aazybwky.jpg (http://imgbox.com/aazybwky) http://t.imgbox.com/aarlzu01.jpg (http://imgbox.com/aarlzu01) http://t.imgbox.com/aaeGSAsY.jpg (http://imgbox.com/aaeGSAsY) http://t.imgbox.com/aaokOUG5.jpg (http://imgbox.com/aaokOUG5) http://t.imgbox.com/aau3Ag9f.jpg (http://imgbox.com/aau3Ag9f)

miroslav k
12-06-12, 21:21
Jeftiniji prevoz od labudice ali koliko vidim nije Vam baš bilo lako natovariti ga

dragan82
12-06-12, 21:29
Ovi su kao uigrani tim. Ali dosli na utovar brz dizanice. Sva sreca da imam neko poznanstvo po garazama i nije bilo problema da pojajmim dizalicu.
A sto setice samog ufovra tovarili smo nekih 6h.

Matic
12-06-12, 22:37
Poznajem Živu.Iz Salakovca kod Požarevca je.

Spajki
12-06-12, 22:50
Ovo je dosta zanimljivo natovariti na ovaj nacin a verujem i istovariti.Koliko traje istovar i kako ga istovaras?Isto ovako ili nekim viljuskarem?

KishRobert
12-06-12, 23:07
A Ziva je taj u trenerci,cupavi?

miroslav k
12-06-12, 23:12
Istovar nije problem, nateras samo kamion ispod krana na brodogradnji, valda pružaju i takve usluge

Matic
12-06-12, 23:17
Robi treba da jeste.Miroslave a ko nema brodogradilište u neposrednoj blizini šta taj onda radi?

North ARMY
12-06-12, 23:21
Nek naruci jedno da se sagradi. Lkl{{

dragan82
12-06-12, 23:23
Da to je taj Ziva.

Zoran Kostović
12-06-12, 23:37
Čuo sam da taj i mrtvog DJ-ira uvodi u žetvu.

dragan82
12-06-12, 23:50
Istovarice ga ova dvojica sto stoje iza Zive i gazde firme za transport. Ta dvojica su soferi i vidi se da poznaju ovaj poso. Nemogu da kazem i Ziva je dosta pomagao momcima , bio je malo razocaran sto nije uspeo on da ga kupi , ali sta da radim sledeci cu prodati njemu.

milan 87
14-06-12, 00:11
i koliko kosta prevoz ?od tog mesta do srbije

dragan82
16-06-12, 17:12
2200e transport samo za kombajn.

---------- Poruka napisana 16-06-12 u 16:12 ---------- Prethodna poruka je 13-06-12 at 23:35 ----------

Da li neko zna kako se vrsi transport kombajna koji su siri od 3m, kao na primer TX 36. ?

miroslav k
17-06-12, 17:28
Jer širi od 3m i kad se skinu točkovi? Zavisi u kojim zemljama možda može pod pratnjom

Matic
17-06-12, 17:33
Ne bi trebao da je širi od tri metra kada se skinu točkovi

dragan82
17-06-12, 17:51
Tockovi su u pravcu plekova , a sa kraja do kraja tocka ima tacno 3.5m

Matic
17-06-12, 17:53
Znači da je bez njih širok oko 2.9 metara ili čak i manje.Mi smo naš kombajn doneli na labudici sa sve točkovima bez ikakvih problema.

dragan82
17-06-12, 22:35
Ne sa spoljnje do spoljnje strane je 3.5m , a toliko su mu i plekovi. Raspitao sam se i rekli su mi da moze , samo taj transport je skuplji za 1500e

Matic
17-06-12, 22:44
Pa šta sam ja napisao gore?

German hunting terrier | Jagdterrier