Prskalice

kiraj je napisao(la):
Nisam cuo jos za zmajevku prskalicu.Kolega lakse malo sa pisanjem nemogu da stignem da procitam.

:haha: :haha: :haha: :haha: za čas posla 19 postova !
 
Auuuu na tim slikama stvarno nema cega nema :)

Eto nekom prilike da kupi to ispod cene, Postavi u oglase neki spisak sta tu ima i posto je. :cao:
 
Smedic,u tome je problem....
Sto ja nemem nikakvu specifikaciju ::lose::
Meni bi prvo trebalo strucno lice koje bi mi popisalo sta sve tu ima i dali je to jedan sistem ili vise (kao sto neko rece)
da bih znala ljudima da objasnim sta nudim...Jer ovako deluje,jako neozbiljno:
"Ej imam neku prskalcu na prodaju,ne znam sta je al hoces kupiti??"
 
pozdravljam drustvo i imam neka pitanja?treba da kupim novu prskalicu od 440 litara koji proizvodjac je dobar.da li nase ili slovenacke.i od koliko metara krila.ja bih da uzmem krila od 10 metara.kakva su vasa iskustva.razlika u ceni nasih prskalica i slovenacki je preko 200 eura.
 
@ vlada77

Ja sam pre dve godine kupio novu prskalicu. Imao sam petnaestak godina "Moravu" koju sam generalno remontovao, ali kod nje nikad nisam bio siguran da ću uspešno odraditi posao. Često su mi pucale membrane i ako sam ih zamenio "malom privredom", one nisu pouzdane, da nekažem loše. Jednom mise desilo da sam u jednom prskanju morao da promenim triputa membranu na pumpi, tako da sam je prodao i kupio prskalicu od jenog privatnika koji koristi original slovenačke pumpe na koje ide garancija od tri godine, što je u današnje vreme jako retko. Rezervoare pravi "mala privreda", a ram i krila (nosače dizni) radi taj privatnik.
Sa prskalicom sam jako zadooljan, nisam imao ni jedan zastoj, lako se da oprati, dizne nekaplju. Namontiran mi je i injektor, tako da sam vučem vodu iz kanala i za nekih 25 do 30 minuta napunim rezervoar, ali ne do vrha, jer se napravi velika pena, pa je nemogu napuniti do vrha.
Prskam sa IMT 542 u drugoj 3/4 gasa (oko 1700 obrtaja).

Original "grana" je 8 metara sa 16 dizni na 50 cm razmaka, ali ja sam sada napravio grane da mi dizne budu tačno iznad redova (razmak među njima je 70 cm) jer je ti potrebno manje sredstva za zaštitu i trebalo bi da se oprska veća površina.
 
vlada77 je napisao(la):
pozdravljam drustvo i imam neka pitanja?treba da kupim novu prskalicu od 440 litara koji proizvodjac je dobar.da li nase ili slovenacke.i od koliko metara krila.ja bih da uzmem krila od 10 metara.kakva su vasa iskustva.razlika u ceni nasih prskalica i slovenacki je preko 200 eura.
Koliko su agromehanika skuplje toliko su i bolje,taj priključak se ne kupuje svake godine i nemoj gledati u 200e.Ja imam agromehanika 440l grane 10m pumpa troklipna 105l/min i više sam nego zadovoljan
 
Ja isto imam slovenačku a za Moravu znam da ima problem to da je ravno dno pa neiscuri sva tečnost iz rezervoara, uvek malo ostane na dnu (za razliku od slovenačkih) pa ako menjaš herbicid može da bude i opasno!
 
mityoo je napisao(la):
Ja isto imam slovenačku a za Moravu znam da ima problem to da je ravno dno pa neiscuri sva tečnost iz rezervoara, uvek malo ostane na dnu (za razliku od slovenačkih) pa ako menjaš herbicid može da bude i opasno!

Tako je @mityoo! Moravinu je puno teže oprati, a "slovenačke" imaju levkasto dno tako da ih je puno lakše oprati i manji je rizik da se sredsva za zaštitu izmešaju.
 
Matić je napisao(la):
Nova Agromehanika od 800 litara sa kopirajućim granama od 12 metara 260.000 dindži :sta:
A znas mozda cenu od 600 litara, sigurno nije velika razlika. Cuo sam da ce ove god. biti povracaj 50% pa mozda padne jedna...
 
Imao sam Moravinu do pre 5.god. kada sam kupio Agromehaniku 440l.10m.grane,troklipna pumpa(105l-min).Razlika je ogromna.Kao prvo,preciznost uradu.Sa Moravinom nikada nisam uspeo da kvalitetno odradim posao(ili nema dovoljno ili imam višak).Uvek poneka dizna kaplje,teško se pere,često pucaju creva i kozna šta sve ne.Jeste ova varijanta dosta skuplja ali opravdava svaki uloženi dinar,pogotovu kod uslužnog prskanja.
 
Okrim je napisao(la):
@ vlada77


Original "grana" je 8 metara sa 16 dizni na 50 cm razmaka, ali ja sam sada napravio grane da mi dizne budu tačno iznad redova (razmak među njima je 70 cm) jer je ti potrebno manje sredstva za zaštitu i trebalo bi da se oprska veća površina.

Nije 50cm za razmak između dizni slučajno uzet. To je zbog toga što dizne ne raspršuju jednako po širini pa kad se uzme preklapanje (sa određene visine od 50cm) sa susednim diznama dobija se ravnomerno pokrivanje, odnosno jednaka koncentracija po celoj širini.
 
Boki ne znam cenu nove od 600 litara.Za ovu od 800 znam jer je brat skoro kupio pa sam upućen po meni to je mnogo para.
 
Ja imam RAU original slovenačka,nije radila desetak godina sa novom pumpom(remontovanom) i prodajem je
 
@Boki-Vl
Boki-Vl je napisao(la):
Cuo sam da ce ove god. biti povracaj 50% pa mozda padne jedna...
Ovo je informacija "rekla kazala" ili nesto drugo?
Isto planiram nesto pazariti a bome 50% nije malo pa da se ne istrcim prevremeno.Poz...
 
Nazad
Vrh