Prskalice

Kod mog kuma je to uzpomoc tega i gravitacione sile napravljeno na samopodesavajuce! I kako god da vozi u brazdi krila uvek stoje vodoravno!
 
Meni na prskalici ne funkcioniše baš najbolje taj sistem.
Mićo, jel možeš ti to da slikaš?
 
Pa.... kad popravim telefon... ili pozajmim kameru od nekog...ke svrnem kod kuma na kavu pa uslikam! Samo nece to biti sutra.... sad je frka sa poslovima na njivi a i zetora treba da rastavljam jer je produvao zaptivac glave...
 
Ja sam napravio dva rama.Jedan fiksni[srafi se na glavni ram]na koji planiram da usrafim zadnju osovinu tocka 101. Na drugom ramu [koji nosi krila prskalice] ce biti lezaj sa glavcinom 101.Komanda je iz 539 rucna pumpa od kamionske mercedesove kabine[napred-nazad],i ona gura dvosmerni klipic koji zakrece krila po zelji.U fazi sam rada oko toga pa cu slikati[mada mi nije bas jasno kako poslati slike].
 
Čugi je napisao(la):
Morava MTP 350, proširene grane na 10m, slika od letos, prskanje strnjišta toatalom u večernjim satima na 39 stepeni! :cool:

dsc00047fq6.jpg
ja imam isto moravu zahvat 14 redi 10 m krila bure je 600l.Da li neko ima neko upustvo o njoj naravno na srpskom nesto je pocela da me zeza,koji je njen radni pritisak?Unapred hvala
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242894370[/time]_________________________________________________
jedna ispravka/pumpa je jaca nego na moravi sa buretom od 400 l
 
Pritisak je onaj koji joj zadaš s obzirom na željeni utrošak škropiva po jedinici površine, na izbor dizni i na brzinu kretanja.
 
Ne, nismo se razumeli. Ona je fabricka 10m-14 redova, 440 l. a prepravljam da rucno kopiram teren iz kabine 539.
 
Jbg... Krenes da prskas i desi se da na pr. jednim tockom gazis vec ugazeno a drugim po ''brdu.Kad su krila dugacka, jedan krak je u nebu a drugi na zemlji... Ispravak krakova da budu paralelni sa zemljom iz kabine. :ppozdrav:
 
Ma ne bi se ja mucio da je to nesto... Naj teze mi je odvojiti se od cca. 100 e.
 
@dicki: Kako sam skužio imat ćeš dvosmjerni cilindar na prskalici. Interesira ma kako i odakle ćeš sa fergusona izvući jedan par hidruličnih priključnica?
 
Rucna dvosmerna pumpa od mercedesove kabine. Mala je i ne mora imati nikakav dodatni rezervoar.Naravno ko na traktoru ima uzvod moze njega koristiti.
 
Nazad
Vrh