Prskalice

da li neko zna kako se steluju one stare Moravine prskalice, sa lancima na krilima?

Sta god da uradim baca mi max 100l vode/kj!!!
 
Generalno, kod svih prskalica, ako prskalica ne može da baci potrebnu količinu vode može biti do:
- pumpa ne može da stvori dovoljan pritisak (moguć kvar u pumpi ili u regulatoru)
- premale ili začepljene dizne
- prevelik preliv na mešaču (obično na kraju creva od mešača (koje je u buretu) bude neka vrsta dizne i ako tu pukne crevo ili se raspadne ta dizna onda previše vode odlazi nazad u bure a malo ostaje za grane)
 
dizne sam uzeo nove, iste kao sto su bile.Preliv nas mesacu sam skroz zatvorio(ako mislis na ono debelo crevo koje vracavisak vode),a za pumpu vec nisam siguran!
Interesuje me kako se rukuje sa onim crvenim cepom sto unutra ima oprugu, i onom rucicom crnom, koja kako kontam regulise upravo taj preliv!
 
mi smo lane nosili pumpu na remont i ventile i .....
na nasoj je bio problem(trosila je vode kao i obicno) ali nije imala pritisk i bacala je onako strc-strc skroz defektno ,sad magli :cool:
 
Meni je crkla prošle godine pumpa na prskalici.
Ponašala se upravo tako. Pumpa je postepeno gurala sve manji pritisak, a time je i utrošak vode po kj bio sve manji.
Najbolje da remontuješ pumpu, ili kupi novu.
Ja kupio novu i sad milina. :cool:
 
Na žalost, ne znam kako izgleda regulator na moravi pa ti ne mogu pomoći. No u principu ručica je neka vrsta ventila koji usmerava vodu pod pritiskom iz pumpe u grane (prskanje uključeno) ili samo prelivanje vode iz pumpe natrag u bure (prskanje isključeno) preko debelog creva. A sa "čepom sa oprugom" bi trebalo da se vrši regulacija pritiska prilikom prskanja. Dakle odvrtanjem ili zavrtanjem tog čepa bi trebalo da se podešava pritisak vode u granama (to bi trebalo da se vidi na manometru) ali samo u položaju kad je ona ručica u položaju da je prskanje uključeno.
Kod one treće stavke nisam mislio na debelo crevo preliva. Kod svake prskalice postoji jedno debelo crevo koje iz regulatora vraća višak vode (kad je isključeno prskanje onda svu vodu) u bure (ustvari time i omogućava regulatoru da održava konstantan pritisak). To debelo crevo nema svoj ventil. Ali, pored debelog postoji i jedno tanko crevo koje takođe ide iz regulatora (ali sada iz dela gde su ventili i za ovo crevo postoji njegov ventil - obično ga zovu mešač) u bure i na njegovom kraju u buretu postoji neka vrsta dizne. Često pukne to crevo dole kod te dizne - na ovo sam mislio.
 
Poštovanje momci, nedavno sam vas nasao pa reko da nesto prokomentarisem.
Imam prskalicu SKOTAREK 600 radi kao zmaj, samo ponekad jednostavno prepolovi pritisak. Radim sa 4,5 do 5 bara, a ona samo prepolovi! Manjao sam i membrane i ventile i opet isto. Kada je rezervar pun sve je ok, al kad ostane manje od 150l počinje da zeza! Kolega mi kaze da su opruge na usisnim ventilima "jake" pa da to zeza. Imao neko takvih problema?
 
Da li je nesto moguce uraditi (prepraviti) da se jedan kraj prskalice podize ili spusta (ravnja kad je neravan teren) ali ne rucno nego na hidrauliku
 
@IMT 577

Sve bolje nove prskalice imaju krila koja kopiraju teren. Možda je to bolja solucija ako već prepravljaš tvoju.

@ milan_spay

I meni se slično dešava. Imam Agromehaniku 440l, pumpa 105 l/min i kod poslednjih 20-30 litara počne da opada kontinualno pritisak. U principu ovo mi i ne smeta jer vidim kad će mi nestati vode ali mi nije jasno zašto se to dešava. Nisam nikad pitao nekog ko ima ovakvu prskalicu da li mu se slično dešava ili drži konstantan pritisak sve dok (gotovo) ne nestane vode u rezervoaru. Možda ovde neko zna objašnjenje.
 
Moja je ista,[krila 10m] ali se tako ne ponasa.Pritiska nestaje tik pred nestanak tecnosti.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1239405177[/time]_________________________________________________
A jel takva od kad je kuoljena?
 
Ako je u garanciji... Ako nije,neciji je propust.Moja je 4ta god. ok. Ne prskam preko 3at. i ne vrtim je preko 540 obrtaja. Imao sam problem oko manometra[doveo ga u kabinu].Stao posle 30-40 jutara.Kupim drugi,on stane posle 2 jutra.Kupim treci i vratim ga na prskalicu pa sad radi.
 
oldtimer je napisao(la):
dizne sam uzeo nove, iste kao sto su bile.Preliv nas mesacu sam skroz zatvorio(ako mislis na ono debelo crevo koje vracavisak vode),a za pumpu vec nisam siguran!
Interesuje me kako se rukuje sa onim crvenim cepom sto unutra ima oprugu, i onom rucicom crnom, koja kako kontam regulise upravo taj preliv!
ta rucica crna ti sluzi da smanji pritisak kada mesas tecnost i sipas sredstva u polozaju ka buretu pritisak je mnogo manji i ako ti stalno tako stoji onda je to razlog samo promeni polozaj i povuci rucicu ka traktoru a crveni cep kao sto kazes je u stvari ventil cijim okretanjem se steluje pritisak prvo probaj ovo pa ako nije onda rasturaj pumpu
 
Imt 577@ Ako se postavi jedna bolcna na ram prskalice i na nju se montiraju krila[na pr. uvek napeta desno uz pomoc jedne jace opruge]onda bi verovatno uz pomoc jednog hidr.klipa i komande za njega moglo da se izvide.I ja sam nesto o tome razmisljao.Ima li jos nekih ideja matematicki i funkcionalno prihvatljivih?
 
dicki je napisao(la):
Imt 577@ Ako se postavi jedna bolcna na ram prskalice i na nju se montiraju krila[na pr. uvek napeta desno uz pomoc jedne jace opruge]onda bi verovatno uz pomoc jednog hidr.klipa i komande za njega moglo da se izvide.I ja sam nesto o tome razmisljao.Ima li jos nekih ideja matematicki i funkcionalno prihvatljivih?
Ima li neko neki predlog ?
 
Najbolje prskalice u BATA Cacak :D
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242490637[/time]_________________________________________________
Bata Cacak najjace
 
Nazad
Vrh