Prskalice

9ko285.jpg

349dzwn.jpg
 
Ja planiram da kupim Agrotehnika od 320l za mog fergu, ima li neko neka iskustva ili savjet da ponudi? Radi se o novoj priskalici, pošto odmah dobijam povrat od 40% (dakle plaćam samo 60% cijene, izadje 400E). Inače ima zahvat od 8m, planiram u utorak odem da kupim u Bijeljini.
 
Ja imam agromehanikinu od 440 l 8 m krila i nosim je sa 539. Mogu da ti kazem da sam prezdovoljan s njom. Imam je vec 4 god. i nisam imao nikakvih problema snjom, ne zapusava dizne sto je jako bitno i pravi strasno dobar pritisak. Pre nje sam koristio moravinu ali to je bilo zlo i naopako, stalno su zapisavale dizne a o pritisku da i ne govorim. Prema tome neces pogresiti ako uzmes Agromehaniku.
 
Hvala prijatelju!!Meni ne treba tako velika jer nemam nijednu parcelu veću od jednog hektara, a za to mi je dovoljna 320 litara, a imam i brda jakog pa ovako neću imati ni problema sa prskanjem uzbrdo. Idem sutra da je kupim, mislim da će mi je i dovesti isti dan pošto je blizu a i imaju ih dosta na lageru (kupiću kod Rakića u Bijeljini). Inače košta 1250KM (640E) ali zbog subvencije plaćam 400E. S obzirom da se razne polovne prskalice kreću po toj cijeni (400-500E) ovo je savršena prilika da dobijem novu mašinu. KAd kupim, biće slika i prvih iskustava, inače nisam je do sada imao i svake godine mi je išlo oko 120-150E dok platim komšiji da mi odradi prskanje, tako da će mi se otplatiti za neke 3 godine u potpunosti pošto ne planiram da radim uslužno, neću da se trujem više nego što moram. Uostalom, otplatiće se ona i prije, jer mogu s njom raditi i prihranu preko lista na kukuruzu i detelini (ako je potrebno), prskati pšenicu, ječam...mnogo korisna stvar.
 
Ma ja digao kembridz valjak tezak 1000 kg,nisam ga nosio dugo ali ga je podigla!Sa tim traktorom nesto nije u redu,moze ona mnogo vise da nosi neo tu prskalicu od 600 litara,provereno...
 
Može da podigne ali posle par minuta počne polako da pušta. Traktor je najviše korišten za berač a to nema veze sa hidrolikom.
Jer ima poseban razvodnik.
 
Evo jedne prskalice Favaro . Danas sam je slikao , ali nisam uspeo da je kupim , jer je imala jaku cenu. Al mi se bas dopala , ima na njoj tablicu , tacno pokazuje kako da se steluje , kojom brzinom da se traktor krece , da bi izbacio tacnu kolicinu vode po hektru.


11twoqx.jpg
4shbx2.jpg
 
Nije rakovici problem da digne agromehaniku od 600lit. vec da ide sa njom dok je puna.Na putu hoce malo da se clovi i podize a u njivi na okretanju treba biti jako nezan sa njom.Malo je daleko teziste prskalice i kacenje za rajku.O podizanju nema reci, rakovici to nije nista, a ako vec nece onda je problem do traktora.
 
@ dragan82

Te tablice za štelovanje prskalice ne zavise od same prskalice već od upotrebljenih dizni. Svaki proizvođač dizni daje te tabele za svoje dizne i onda iz te tabele preračunaš sve: od brzine traktora do pritiska s' kojim se prska. Dakle, ako znaš koje dizne koristiš i nađeš na netu za njih tabelu, lako ćeš podesiti svaku prskalicu bez obzira na zahvat. (Naravno, tu mislim na prave dizne a ne malu privredu sa vašara.)
 
Jel neko zna broj telefona firme iz bačkog jarka koja se bavi prodajom delova za prskalice?
 
Anđelka Jarić Direktor / vlasnik



Adresa: Novosadska 2a Bački Jarak 21234 Republika Srbija
Elektronska pošta: office@agrotrade.rs Telefon: +381 (0)21 848 550 +381 (0)21 857 109 Faks: +381 (0)21 848 551 Broj mobilnog telefona: +381 (0)63 517 626
 
Danas stigla prskalicam natovarili je ja i otac u Passata i dovezli bez problema. Maloprije sam je sastavio, stvarno je lijepo uradjena, materijal kvalitetni, varovi odlični, crijeva jaka i debela. Imam jedno pitanje za iskusnije. Naime, dizne sam dobio u kesi, pa nisam siguran kako se montiraju. Slikao sam sve, ali mi se stick pokvario pa ne mogu da prebacim slike na komp. Imam plastičnu kapicu, metalni dio (samu diznu), plastični dio sa metalnom resetkom i dvije prstenaste gumice. Kojim rasporedom se to sve slaže? Radi se o Agromehanika od 330 litara.
 
Nazad
Vrh