Prskalice

Meni nisu bile do sada poznate jer uz Moravu se ne secam da je moj otac dobio tu tabelu , a li moj brat uz njegovu neznam koja je marka , ali mi lici na onu agro... sa predhodne strane.
 
@meeker
To me zbunjuje jer ima pritiska na meracu. Sve radi kako treba osim mesaca. Videcu ovih dana sta je, a trebalo bi na tom ravodniku proveriti sve ventile.
 
Nama je to bilo na agromehanikovoj prskalici nije radio mešač i u razvodniku ima gde se uključuje ima dva štifta koji regulišu smer vode i to se istrulilo napravili drugi od eksera i rešen stvar sad radi.
 
Zvao sam sve prodavce i cene su im istovetne svuda za Agromehanikine modele.Jedino su Leško prskalice malo jeftinije.Kakav je njihov kvalitet ako ih neko ima?
 
Sad su me zvali iz Vojke i nude mnogo jeftinije prskalice od Agromehanike.Može se birati između tri vrste pumpi,više vrsti krila i nosača dizni.Ima li koga da ima prskalicu iz Vojke da mi iznese svoja mišljenja.Ja bih uzeo od 600-660litara sa krilima 10m.
 
Pa recimo Agromehanike od 440 litara,sa 8m krilima i pumpom od 65lit su oko 840-850 eura.Leško prskalice tih osobina su oko 650eura,a ove iz vojke od 480 pa do 535 u zavisnosti od pumpe.U Vojci je 600 litara oko 710 eura.
 
Pa ja(mi) imam Vojkinu od 2005 i nikad mi ništa nije puklo.Samo su jednom do sada menjane gumice u kompletu sa membranama i to je sve za 6 godina što je na njoj rađeno.Jeste da je obična 440 ali je sebe odradila samo tako.Pošto nije samo moja već kupljena po pola sa kolegom vreme je da se osamostalim i zato se raspitujem.Nemam pojma kakva su sada krila na tim prskalicama mada su mi preko telefona rekli da su potpuno ista kao na Agromehanikinim prskalicama i da se nosači dizni mogu birati po želji kao i pumpe između Rau,Agromehanike i Comet.
 
Ja da sam na tvom mestu , ja bi ipak kupio Fiser i nema sta da mislis. Jer nije isto polovan mercedes i nov autic nepoznatog proizvodjaca , sa motorom od juga.
 
Danas stigla prskalica :D :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

28i2tec.jpg

uzmi ovakvu i da te ne boli glava samo što je ova od 1000l.
Komšija je bio prošle nedelje i uzeo od 600 mislim da je negde oko 2500€
 
Pa od prskalice glava neće boleti ali će boleti od cene.Moram da pogledam te iz Gumaplasta pa da vidim o čemu se radi.
 
Kupio sam danas prskalicu u Temerinu.Proizvođač je Gumaplast iz Vojke.Bure 660 litara,krila 10m i pumpa agromehanika 65l.Sve je doslovce isto kao i na original agromehaniki od 440 stim što je bure druge proizvodnje.Ima antikap sistem i dizne teejet 110-04.Čak je i grana sa ventilima i sat agromehanika.Kad je ovih dana isprobam javiću oskustva sa terena.
 
Trebao je ovo,trebao je ono...mozda nije covek imao vise kesa...lako je biti pametan kad imas kesa pa bubnes 2500 za prskalicu od 660...
 
Ja ne radim nikad preko 3 bara pritiska a to ova pumpa može da tera bez problema.Što se krila tiče nije bilo od 12 m.I da je bilo od 12m tu bi već morala pumpa od 105 l ,a to znatno menja cenu.A u suštini je situacija kao što Kish kaže.Prskalica mi je trebala pod hitno ,a nisam bio spreman da dam 2000evra za tako nešto.Mene je takva od 440 litara služila 6 godina sa samo jednom zamenom membrana i gumica.Nikad nije varena ili bilo šta prilaženo njoj sa alatom.Ona je i danas cela i radi perfektno.Neka me i ova nova toliko služi pa će se valjda onda naći para za neku kvalitetniju.
 
Nazad
Vrh