Prskalice

Imam ti ja resenje.
Covek od kog sam ja kupio setvospremac ima i veliku prskalicu i menjao bi je za manju jer je presao sa rusa T40 na IMT 539 pa ne znam koliko ti je daleko Celarevo.
Ona mi deluje kao da je 600 litara ili veca,covek kaze moze zamena za bure 1/1 a da svako sebi ostavi svoju pumpu.
P.S. A ono za 560 nemam.
 
Ok hvala, NA. :ppozdrav:
Nije mi bas blizu Celarevo.
Sa ovom mojom moram nisaniti da ne zafali tecnosti na 1 ha.
Volim da odvrnem.
Nije skupo bure, samo ga teze naci.
 
Uh to su vec prevelike masine,nju bi nosio u brdu YTO od 45ks i to bi prskala samo zemlju i uvratine,za ostalo ima atomizer a njega nece da prlja totalom da slucajno ne osteti voce pa mu treba neka najobicnija.
 
Kurkela je napisao(la):
Ok hvala, NA. :ppozdrav:
Nije mi bas blizu Celarevo.
Sa ovom mojom moram nisaniti da ne zafali tecnosti na 1 ha.
Volim da odvrnem.
Nije skupo bure, samo ga teze naci.
nije ti tako ni daleko,ne moraš preko Novog Sada već preko skele Banoštor-Begeč od Šapca imaš oko 60-70km
 
Evo i moje prskalice 440 lit, 10 metara krila.
286x2du.jpg
 
heheh i ja isto imam moravu 600l sa comet pumpom :udri: u ponedeljak idem da kupim slovenacku necu vise da se nerviram sa diznama,crevima,krilima.... !!
 
ja bih prodao moju moravinu prskalicu od 440 litara sa jos jednom rezervnom pumpom za 300 eura
sve ispravno i sve radi
 
i ja bih dao za te pare, ali bez rezervne pumpe. Sve remontovano prosle godine. Nove dizne, creva, i sve gume i membrane u pumpi. Zanima me misljenje clanova da li je to realna cena
 
Ja sam moju "Morava" 440 prskalicu sa remontovanom pumpom, potpuno ispravnu prodao za 250 E, ali pre tri godine i odmah sam kupio novu sa injektorom za samopunjenje za 615 E. Na njoj je slovenačka pumpa 65lit/min i imam rezervne cevi sa diznama na 70 cm da mogu tačno svaki red folijarno prihranjivati.
 
Pre neki dan stigao ponov..... :osmeh:

33yjpc0.jpg


1zd418p.jpg


440l, 10m, 105l\m, dizne 04

Iz svih mogucih tablica sa neta sam mogao da skapiram da ako hocu da prskam 4 jutra sa njom to mu dodje 194l\ha. A dizna 04 (crvena) na 2 bara pri 8km\h daje 194l\ha...

Pitanje: da li sam dobro proracnao ili sam se negde zaznuo? na koliko da naduvam pumpu? isto 2 bara?

Unapred zahvalan..... :)
 
Zeznuo si se. za 2ha ti treba 390l vode, tj cela prskalica, a 2 ha nisu 4 jutra, vec 3,5. Naravno ako govorimo o kj. A Zvono duvaj na onaj pritisak kojim prskas. Koja je cena prskalice, i znas li mozda cenu za 8m/65l?
 
Ne znam cenu za 8m/65l\min... moja je bila 95.000 u temerinu...

440 / 4 kj = 110 l\kj
110 * 1.7377 = 191.15 l\ha :haha:

Da li sam u pravu?
 
Nazad
Vrh