Prskalice

Ja imam od 440lit agromehanika krila 10m,ove godine sam uzeo dizne dvojke one zute i sad komotno oprskam 5 jutara sa jednim buretom znaci oko 80lit vode na jedno jutro sa pritiskom 4 bari i mogu reci da sam mnogo zadovoljan iza mene samo magla, svako prskanje koje sam isao je uspelo "da kucnem o tastaturu :haha:", a pre tih dizni sam imao plave trojke s kojima sam prskao oko 3.5 jutra pritisak je bio oko 3 bara.
Mislim da bi trebalo da probate sa zutim diznama necete zazaliti... :D
 
Plasticne dizne se brzo pohabaju pa nece bas tako lepo da rade.Malo je to 80 litara vode po jutru.Trebalo bi minimum 120.Ja imam agromehanikinu prskalicu od 520 litara i sa diznama 11002 na 4.5 bara oprskam 4.5 kj.
 
ja imam mio standard prskalicu 600 litara i prskam 7 jutara i nikaki problema do sad nisam imao hvala bogu, naspem ju do cepa to je negdje 660-670 litara i to je to dizne 110.03 i sam gas....
 
Da plasticne dizne se "brzo" pohabaju ali za jedan komplet keramickih imas kolko? jedno 5...kompleta plasticnih.
A za vodu je bolje manje da bude jaci rastvor nego puno vode a slab otrov.Zato dvojke dizne, i prave maglu koja svuda dospe. Tu na imanju PD Maglic prskaju po hektaru kolko sam cuo 120lit.
 
Problem kod dvojke je što mora po izuzetno mirnom vremenu da se prska.Mi u Banatu baš nemamo uslove da koristimo te dizne.
 
kiraj je napisao(la):
Problem kod dvojke je što mora po izuzetno mirnom vremenu da se prska.Mi u Banatu baš nemamo uslove da koristimo te dizne.
Pa ni u Bačkoj nije ništa bolje...
Dosta samo da pomislim da idem da prskam a vetar već duva ko lud :zli:
 
Za dvojke je potrebno zaista mirno i vreme bez i malo vetra.Treba odvojiti teoriju od prakse.Radim usluzno prskanje i svašta sam video na "preporukama" iz poljo-apoteka.
 
Jugos je napisao(la):
Da plasticne dizne se "brzo" pohabaju ali za jedan komplet keramickih imas kolko? jedno 5...kompleta plasticnih.
A za vodu je bolje manje da bude jaci rastvor nego puno vode a slab otrov.Zato dvojke dizne, i prave maglu koja svuda dospe. Tu na imanju PD Maglic prskaju po hektaru kolko sam cuo 120lit.
Prijatelju mislim da grešiš, u krajnju ruku pogledaj malo tablice iz @paorpaor-ovog posta, posebnu zadnju... :cao:
 
Da zadnja tablica pokazuje trajnost dizni jel tako .Za plasticne je navedeno da traju 1000ha a keramicke 10000ha. Ja sam ove godine dosad oprskao oko 100ha i jos cu recimo oko 50-60 to je zajedno oko 150ha godisnje do hiljadu neka je 6 puta tolko zavisi sta cu i kolko cu u buducnosti.
A sa keramickim dok jedan prosecni poljoprivrednik stigne do 10000ha treba puuuuuno puuuno vremena i do tog kraja verovatno ce prodati prskalicu i uzeti drugu zbog izhabanosti drugih delova kao sto to i i svi mi radimo.Tako da po mom misljenju se ne gubi nista na plasticnim diznama,nisam imao nameru da favorizujem dvojke dizne nego kazem da su mnogo korisne.
 
ja imam agromehanika kranj 330l i sipke 8m, kad polivam herbicidima, pritisak malo manje od 3 bara na manometru i to je za ha
kojom brzinom vi onda terate prskalicu ?
ja idem prvom 1500 obrtaja i tako mi se uklopi..
inace koristim lehlerove crvene 4
 
i ja koristim lehlerove plave trojke i sada žute dvojke.sa plavima sam oprskao preko 1000ha i rade još uvek dobro,mada kada ih normiram koristim tablicu za dizne 3.5 jer pretpostavljam da su se toliko pohabale(i rade tačno).te trojke koristim za prskanja žita,a ove dvojke sada za okopavine.sa dvojkama okvašavam(zavisi koji traktor koristim)80-85l/kj i to je sasvim dovoljno a može čak i manje-ima ljudi koji još manje okvašavaju i nema nikakvih problema apsolutno.sa tim diznama čak je moguće uštedeti i jednu četvrtinu preparata manje i ja to i radim.inače podnose bočne udare vetra 8m/s.mnogo puta čak šta više većinu puta prskam po vetru i nikad nisam imao problema jer zaista veoma dobro odolevaju vetru i prskanje uvek uspe.e sad kad je preterano jak vetar,nema te prskalice koja može u takvim uslovima da radi :ppozdrav: :ppozdrav:jedan moj prijatelj sa tim dvojkama okvašava oko 70l/kj i bude sve ok :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ja crpim stalno sa mojom iz kanala a iz podzemnih cevovoda izvlacim vodu pre zime i nikad kvarova na njoj nije bilo sto se toga tice. Moja je od 630l 12 m.
ne razumem bas koja ti gumica spadne sa ventila :sta:
 
1zq3qt1.jpg


Evo kako sam rešio pitanje premeštanja prskalice. Prethodna moravina je bila neuporedivo lakša i pomeranje nije bilo problematično. Ova nova je em teža em radim sa kevom, a nekad sam premeštao sa ćaletom. Sad je lako vozam u šupu i nazad i to sve sam.
 
Montoya pošto ja moju skladištim mnogo dalje tvoja prepravka bi opet značila fizikaliju, a ja sam to hteo da izbegnem.
Sličnu prepravku kao tvoju sam ove godine video na sajmu.
Pozdrav
 
Jel neko zna sajt neke firme ili uopšte firmu koja proizvodi/prodaje plastične rezervoare za rau prskalice.
 
Nazad
Vrh