Prskalice

Evo i moje nedavno remontovane moravice
992u5j.jpg

348spkx.jpg
 
@north army.sad ti matori prođe sa prskalicom,pa ti imaš slovenačku kranj 360l.pa to onda ispada da okvašava 160litara po kj,to je malo puno za površinska prskanja-spira puno sa biljke a i pritisak je sigurno velik.što je zadnji desni točak van gabarita? :cao: :ppozdrav:
 
Pa pise agromehanika a za litrazu ne znam,nisam pitao kolika je,rekao sam ono sto znam a on se voza ceo dan,tamo prska tecinu njivu od 2.5kj i mora 2x da ide i zbog jedne u lazinama gde zalafo 30-ak litara,kako kad...
Sine Miroslave ako podelis 360 sa 2 dobije se 180l/kj. On rasiri samo desnu stranu i moze da ide i u soju i u kukuruz sa rasirenom desnom stranom.
Pritisak sad nije velik 3-3.5 bara.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Šta tebe u stvari muči? To nisi napisao.
Lepo receno nema sta. Na mojoj pumpi ima membran koju pravi mala privreda i nikako ne dihtuje dobro kad se zasrafi, pritisak koji treba biti u toj lopti je 8 bara ako je manji ona samo strcka i ne pravi maglu i nemoze da dohvati vrh kruske pa i jabuke. Guma ili membrana je polu lopta a ima i dve bocne gumene pecurke koje cesto ispucaju i curi.
Pitanje dali neko poznaje korisnika ili servis za Nobili atomizere. Trebaju mi i creva od pumpe do mesaca koje su 40 bara.
Mislim da sam malo razjasnio Becarino
 
600 litara mio standardova prslakica dizne 110.03 i prskam sa nom 4 hektara sto bi znacilo po nasi 7 katastarski jutara brzina 10 km na sat a pritisak 3.5 bara i sto je rekao neko koji post prije skoro pa u litru.... i nikaki problema nemam... bila je klipna pumpa sad sam stavio membransku protok je koda 86 litara i to sve radi kao cajger eh samo da dodam da je i razvodnik i dizne i pumpa sve novo....
 
Evo moje prskalice (ista kao Lalina) Agromehanika 440 stim sto ja isprskam tacno 3 jutara ili lanaca i ostane jos 6-7 litara,znaci knap a zahvat je 12 redova...Evo je u radu sa IMT-560 ::namigivanje::
x5cyuw.jpg
 
IMT-550 je napisao(la):
Evo moje prskalice (ista kao Lalina) Agromehanika 440 stim sto ja isprskam tacno 3 jutara ili lanaca i ostane jos 6-7 litara,znaci knap a zahvat je 12 redova...Evo je u radu sa IMT-560 ::namigivanje::
x5cyuw.jpg
E majstore, nije ista kao moja. ::namigivanje:: Moja ima pumpu 110 l/min, i vece grane, moja hvata 14 redova.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Evo moje prskalice (ista kao Lalina) Agromehanika 440 stim sto ja isprskam tacno 3 jutara ili lanaca i ostane jos 6-7 litara,znaci knap a zahvat je 12 redova...Evo je u radu sa IMT-560 ::namigivanje::
E majstore, nije ista kao moja. ::namigivanje:: Moja ima pumpu 110 l/min, i vece grane, moja hvata 14 redova.
Upravu si druze moja je 65 l/min i 12 redova ali starno prska strava u odnosu "cena-kvalitet" :cao:
 
IMT-550 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Evo moje prskalice (ista kao Lalina) Agromehanika 440 stim sto ja isprskam tacno 3 jutara ili lanaca i ostane jos 6-7 litara,znaci knap a zahvat je 12 redova...Evo je u radu sa IMT-560 ::namigivanje::
E majstore, nije ista kao moja. ::namigivanje:: Moja ima pumpu 110 l/min, i vece grane, moja hvata 14 redova.
Upravu si druze moja je 65 l/min i 12 redova ali starno prska strava u odnosu "cena-kvalitet" :cao:
Da znas da je super, samo je izuzetno nesretno resen poklopac, jeb'o ih on.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Evo moje prskalice (ista kao Lalina) Agromehanika 440 stim sto ja isprskam tacno 3 jutara ili lanaca i ostane jos 6-7 litara,znaci knap a zahvat je 12 redova...Evo je u radu sa IMT-560 ::namigivanje::
E majstore, nije ista kao moja. ::namigivanje:: Moja ima pumpu 110 l/min, i vece grane, moja hvata 14 redova.
Upravu si druze moja je 65 l/min i 12 redova ali starno prska strava u odnosu "cena-kvalitet" :cao:
Da znas da je super, samo je izuzetno nesretno resen poklopac, jeb'o ih on.
Jest al' nemoze i jare i pare ovako bitno da je sve ostalo (da kazem mnogo bitnije od poklopca ) kvalitetno pa sad poklopac ustvari i neradi nikakav posao sem sto neda vodi da ide vanjka,za toliko je dobar..... :cool:
 
North ARMY je napisao(la):
Pa pise agromehanika a za litrazu ne znam,nisam pitao kolika je,rekao sam ono sto znam a on se voza ceo dan,tamo prska tecinu njivu od 2.5kj i mora 2x da ide i zbog jedne u lazinama gde zalafo 30-ak litara,kako kad...
Sine Miroslave ako podelis 360 sa 2 dobije se 180l/kj. On rasiri samo desnu stranu i moze da ide i u soju i u kukuruz sa rasirenom desnom stranom.
Pritisak sad nije velik 3-3.5 bara.
opasan ti je ćale,za 30 litara se vraća po 20 kilometara.da on nema kakvu rospiju pa ga čeka tamo pa prskaju zajedno :haha: :haha: :haha:malo šale nije na odmet :haha:
 
ja sa moravom 440 lit.isprskam 3.5 lanca i i kod mene je pumpa komet 65 i pritisak u njoj je 2 bara što je veoma bitno.
 
@dkocic: Kod nas u Hrvatskoj Nobili zastupa Agria iz Pušćina kod Čakovca, no neznam nikoga tko ma takav atomizer kod nas. Rješenj ti je jednostavno, nađ kvalitetne djelove i rješio si problem.

@NA: Ako korstiš Lechler dizne 110-03 (plave) onda glat možeš sa 360 l oprskati i 3 kj pri 8 km/h i 4 bara sa potrošnjom od 120 l/kj. A ako ćeš ići 6 km/h onda sa 3,5 bara ravno 2,5 kj sa 360 l vode.

To je sve pod predpostavkom da su dizne i manometar ispravni te da znaš točnu brzinu kretanja. Za mjerenje brzine kretanja naspi prskalicu do pola sa vodom, izmjeri 100 m, odredi brzinu i gas sa kojim želiš raditi, provjeri koliko ti vremena treba da pređeš tih označenih 100 m i onda to fino izračunaj sa forumulom i samo deri. ::namigivanje::
s
v = ----
t
 
@paorpaor-pa to i jeste najveći problem što niko ne normira prskalice i zato je ono 30+40%.pa onda kažu nije uspelo prskanje,nevalja im preparat,šteti narednom usevu,degradirano zemljište .................
 
Nazad
Vrh