Prskalice

2i7mlup.jpg

Post je spojen: [time]1273802239[/time]
_________________________________________________
malo prosirenje prskalice sa 12 na 15m
Post je spojen: [time]1273834851[/time]
_________________________________________________
2dvlrw9.jpg

Post je spojen: [time]1273867408[/time]
_________________________________________________
n1cr2c.jpg
 
Ja se izvinjavam članu S3RiOUS zato što sam pozajmio sliku njegove prsklalice sa 3 strane ove teme.
Potrebna mi je ovakva opruga
f9hz08.png
koja trži grane prskalice.Dali neko zna gde imaju da se kupe takve opruge?Prskalica koja je u pitanju je isto morava!
Hvala unapred
:ppozdrav:
 
Par slika sa prskanja drzavne zemlje. U pitanju je soja posejana 29.04.,a prskana 13.05 u prvoj troliski.
2juull.jpg

8xpq94.jpg

2lu7zpi.jpg
 
pare jel to tvoj JD i Amazone :D
Post je spojen: [time]1274527373[/time]
_________________________________________________

Paore
 
Postovani korisnici pumpi i prskalica.

Procitao sam sve savete ali nisam nasao ni jednog korisnika koji ima problem slican.
Ja imam prskalicu ili ti atomizer ispravnije marke Nobili 300 Litara mocna sprava.
Molio bi nekog od poznanika da se javi i kaze svoje iskustvo i probleme sa ovom napravom.
Problem kod mene su membrana koja nije kao na Vasim pumpama a i creva od pumpe do mesaca jer je pritisak jako veliki od 6-8 bara.
Svaki savet je koristan.
 
Ja imam ovakvu agromehanikinu prskalicu,dizne su 3.Problem je sto ne moze da oprska 2.5kj,a leglo bi nam ko budali samar da moze oprskati 2.5kj,zna li neko kako je podesiti da istera 2.5kj.Cale je pokusavao sa raznim pritiscima pa ne ide...
 
North ARMY je napisao(la):
Ja imam ovakvu agromehanikinu prskalicu,dizne su 3.Problem je sto ne moze da oprska 2.5kj,a leglo bi nam ko budali samar da moze oprskati 2.5kj,zna li neko kako je podesiti da istera 2.5kj.Cale je pokusavao sa raznim pritiscima pa ne ide...
moraš je normirati-verovatno u uputstvu imaš i brzine kretanja pa podesiš na obrtomeru od traktora,pa onda koje su dizne i toliko ti baca po ha pa preračunaš u kj.a možeš staviti i dvojke dizne one su još bolje za površinsko prskanje a manje ćeš i vode trošiti sa njima.ja tako radim i baca u litru tačno,samo je moraš normirati
 
North ARMY je napisao(la):
Ja imam ovakvu agromehanikinu prskalicu,dizne su 3.Problem je sto ne moze da oprska 2.5kj,a leglo bi nam ko budali samar da moze oprskati 2.5kj,zna li neko kako je podesiti da istera 2.5kj.Cale je pokusavao sa raznim pritiscima pa ne ide...
Koja Agromehanika? 440 l? Ja sa mojom isprskam 2.75 kj, pumpa 110 l/min, pritisak 4 bara, IMT 539, druga brzina 1200-1300 ob/min.
 
Ja sam kupio proletos nove dizne LEHCLER 120.04 lu 180 din komad pa sam dobio sa njima upuctvo za bazdarenje prskalice

sa 3 bar trebalo bi da izbaci 1,19 l u minuti jedna dizna
pri 8 km h 197 l po ha vode
pri 7 km h 204 l po ha
pri 6 km h 238 l po ha

uprincipu sve zavisi od pritiska i brzine
idi na sit www.lechler agri.com
imaju deteljna uputctva za sve dimenzije dizna
 
Ljudi hvala vam na pomoci,ali moj tata ima para i vremena,te kaze da se ne mesam i da ce terati kako je i do sad(2 x na njivu) ili poneti koju litru u kabini kad zafali 20-30l.
 
Pa ok ali nemora kupovati nove dizne samo da zna koliko vode baca i nema problema
Da uskladi brzinu i pritisak .
upeincipu nase dizne stare ako su izlizane i nebacaju maglu ne DRIFTUJU to im je sada naziv kada dizna magli a vetar nosi sto nevalja znaci da su dobrenase stare sada samo da jos da ih iznormiras ,bazdaris da znas koliko vode ti treba po kj pobedio si
 
Nazad
Vrh