Prskalice

okrugli su tegovi od ursuza 1634 iz zadnji tockova a ovi sa strane su od bnt-a gusijenicara, heh malo smo se igrali kad smo ga bojali prije par godina, 20 metara su grana naravno nivelirajuce zapremina je 2000 tisuce litara, dizna ima svakakvi od 002 do 004 cak imamo i one sto sprecevaju drift ili ga smanjuju kako tko zeli, pogon stlni su zadnji kotaci a ima naravno i prednji pogon i ne rijetko sam morao prskati sa blokadom sva cetiri kotaca, dosta uske gume a sav je teret nazad tako da ima tu manu sto dosta propada ali vijerovali ili ne nikad nigdje nisam ostao sa njim, :haha: :haha:
 
evo šta sam u nedelju uvatio al slikano je iz kola...

311qhir.jpg
 
ja mislim da je to takozvani toper a naj vise se koristi za prskanje duhana, jako je upotrebljiv i za prskanje suncokreta od bolesti.... mislim da je to ali nisam siguran tesko je reci kad je slikano sa guza, :haha: :haha:
 
Posavetujme , dal da kupim dizne 11006 , il da smanjim pritisak i brzinu kretanja. U insekticidima imam neverovatan ucinak , radim isto sa tim pritiskom a sa brzinom 7-10 km i diznama 11002 sa 175-200lit po hektaru
 
Svi preparati koji se primenjuju folijarno zahtevaju jacu koncentraciju, manje vode i efekat je tu.
Prskan je na crno (slepo) zemljisnim preparatima zahtevaju vece koncentraciju vode i padavine pa prskam sa 400l vode po hektaru, ujak je radio totalom sa 100l vode po hektaru sa 4l glifosata i 5 kg ureje nista na njivi nije ostalo
 
neznam ko to proizvodi, a inače ima ga čovek iz mog sela, a oni sa njim sve živo prskaju...

moraću ići kod njega da ga malo bolje slikam i da se malo raspitam...
 
Rale 83 je napisao(la):
Svi preparati koji se primenjuju folijarno zahtevaju jacu koncentraciju, manje vode i efekat je tu.
Prskan je na crno (slepo) zemljisnim preparatima zahtevaju vece koncentraciju vode i padavine pa prskam sa 400l vode po hektaru, ujak je radio totalom sa 100l vode po hektaru sa 4l glifosata i 5 kg ureje nista na njivi nije ostalo
Malo je to vode... Skoro na svim uputstvima piše da treba 200-400litara/ha....
 
evo ja se malo ponovio , stara prskalica mi otišla kvragu pa sam pod hitno trebao drugu , a ta je bila na lageru
600 l , 12 m grane 12000kn

SDC10866.jpg


SDC10865.jpg


SDC10864.jpg


e sad ili trebam uske kotače za torpedo ili traktor od nekih 50-60 ks
 
Nazad
Vrh