Prskalice

@MONTOYA
Imam istu ovakvu pa razumem razlog za ugradnju rukohvata i točkića ali zašto si pomerio bolcne?
 
da je odmaknem od traktora,nosim je sa 539 i mnogo je blizu tako da i kada skupim topling do kraja opet stoji "nagužena"a mora i poseban kraći kardan jer su ovi standardne dužine koje koristim na ostalim priključcima dugački a pomerio sam i pumpu na sredinu pošto fabrički stavljaju je više desno a stvarno ne znam zbog čega :sta:
 
Pozdrav svima, imam prskalicu RAU 330 sa naknadno stavljenim buretom od 440l, kada je bure puno odlicno prska, ali kako se prazni tako sve slabije trosi vodu, pa me interesuje da li mi neko moze pomoci i reci mi o cemu se radi.
 
Peca Ostojić je napisao(la):
Pozdrav svima, imam prskalicu RAU 330 sa naknadno stavljenim buretom od 440l, kada je bure puno odlicno prska, ali kako se prazni tako sve slabije trosi vodu, pa me interesuje da li mi neko moze pomoci i reci mi o cemu se radi.
Dobices odgovor,veravotno Petre,ali se prvo predstavi u temi za predstavljanje!!Ja kao najstariji clan iz N.Beceja moram da vam skrecem paznju,nemoj da nas kritikuju..... :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: :cao:
 
Pozdrav svima .Kupio sam prskalicu iz Vojke . Bure 440 lit. komet pumpa 65 bez grana . Probali je i sve sljaka ok .
Hvala jos jednom svima koji su pomogli oko kupovine svojim savetima .
 
@ Sale

Izgleda da su ti pomogli moji saveti oko prskalice. Neka te dugo služi i što pre zaradi novu. :bravo:

Zašto nisi odmah kupio i grane sa diznama?
 
Imam prskalicu agromehanika kranj 440l kupio sam nov regulator i dizne lecher o4,sve je namontirano e sad sta da uradim sa regulatorom pre rada kako da ga nastelujem koliko da baci po jutru najvise bi mi odgovaralo da oprskam oko 3jutra sa tom kolicinom vode :sta:Prskam sa ursusom c360
 
grunt je napisao(la):
Imam prskalicu agromehanika kranj 440l kupio sam nov regulator i dizne lecher o4,sve je namontirano e sad sta da uradim sa regulatorom pre rada kako da ga nastelujem koliko da baci po jutru najvise bi mi odgovaralo da oprskam oko 3jutra sa tom kolicinom vode :sta:Prskam sa ursusom c360

4-tom brzinom, gas na 1200 obrtaja, ili malo jace, pritisak oko 2 bara, i to je to.
mi sa trojkama, pri toj brzini i gasu isteramo 4 kj.
 
mucobieno je napisao(la):
grunt je napisao(la):
E drugar mnogo ti hvala, :cool: a dali treba u pumpu duvati vazduh i na koliko bara? :sta:

treba, ako radis sa 2 bara, u vazdusnoj membrani treba da bude oko 1,5 bara
U vazdusnoj membrani pritisak UVEK 3 bara. :cao: Tako mi je rekao covek kod koga sam kupio membranu.On je ovlasceni serviser iz Temerina.Clan Deni bi trebalo da ga zna.
 
Kao što sam juče postavio pitanje, imam prskalicu RAU i imam jedan problem: Kada je bure puno odlično prska, ali kako se prazni tako sve slabije prska i nema dovoljan efekat,neznam o čemu se radi pa molim nekoga da mi pomogne.
 
grunt najbolji primer duvanja membrane je ako prskas 2bara=2bara u membrani znaci sa kojim pritiskom prskas takav pritisak i u membrani,ja sam imao tu prskalicu iz vojke i to je pisalo na pumpi.
e ovako posto i ja prskam sa ursusom namesti pritisak 2bara na razvodniku naduvaj 2,5b membranu 1600o motora 3 brzina to bi trebalo da bude oko 120l po jutru ako imas 11004 dizne tu neces pogresiti :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1270667388[/time]
_________________________________________________
Peca Ostojić je napisao(la):
Kao što sam juče postavio pitanje, imam prskalicu RAU i imam jedan problem: Kada je bure puno odlično prska, ali kako se prazni tako sve slabije prska i nema dovoljan efekat,neznam o čemu se radi pa molim nekoga da mi pomogne.
menjaj sve tri membrane,i pregledaj ventile na pumpi to ti je pola sata posla :ppozdrav:
 
Okrim je napisao(la):
@ Sale

Izgleda da su ti pomogli moji saveti oko prskalice. Neka te dugo služi i što pre zaradi novu. :bravo:

Zašto nisi odmah kupio i grane sa diznama?

Meni treba za voce,za herbicide .(izmedju sadnica imam kap po kap pa nemogu da obradjujem )
A izmedju redova ove godine freziram a sledece tarup .
Pozdrav
 
Postovanje
Kupio sam traktorsku prskalicu Metalbranex 330l
posto nemam iskustva sa ovom prskalicom molim Vas da mi date neke osnovne smernice na koliko bara treba da bude pritisak i kako se steluje
Hvala unapred pozdrav iz Vranja
 
Pritisak stavi na oko 3-3.5 bari,a u pumpi mozda za 0.5 bari manji pritisak.I pregledaj ulje u pumpi i srecno u radu! :ppozdrav:
 
jsy4a0.jpg
28tzvih.jpg
33c3rpv.jpg
eto malo i od mene doprinosa
sijetim se danas da ga uslikam, inace sam u ovom proveo pet godina i neznam ni sam koliko sam hektara poprsko, mb track 80 sedamdeset i neka godina, i jako dobar stroj.... doduse star ali dobar... :ppozdrav: :ppozdrav: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh