Prskalice

@mucobieno
Da li si se raspitivao o tome kakve su šanse za subvencije s obzirom da je nova mašina?Inače jako mi se sviđa.Srećna kupovina tebi i ZRENJANINCU! :ppozdrav:.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@mucobieno
Da li si se raspitivao o tome kakve su šanse za subvencije s obzirom da je nova mašina?Inače jako mi se sviđa.Srećna kupovina tebi i ZRENJANINCU! :ppozdrav:.
pa znam samo ona nagadjanja da ce biti...
tj racun cu poslati sa zahtevom ministarstvu, i cekati, cekati i cekati, mozda i uplate sta... :D
to znam, i to cu uraditi... :cao:



hvala i od mene :ppozdrav:
 
da li neko zna da mi objasni na kom principu ovo radi

2wc40ti.jpg
 
zna li neko nešto o ovakvim prskalicama i ima li ih kod nas ovu sliku sam skinuo sa neta i izgleda mi simpatično ali ja ovako nešto po prvi put vidim :sta: :sta: :sta:
 
Ova prskalica radi kao atomizer koji se koristi u vocarstvu i vinogradarstvu samo je prilagodjena za rad u ratarstvu.Kroz rebraste cevi veceg precnika struji vazduh koji proizvodi ventilator i u difuforima su smesteni rasprskivaci (dizne) koje se snabdevaju sa tecnoscu pomocu onih cevi sa malim precnikom.Prednost ovakvog nacina tretiranja je u tome sto vazdusna struja dodatno ''razbija'' kapljice tako da sa istom kolicinom tecnosti moze da se pokrije veca povrsina zemljista sto znaci usteda u koriscenju zastitnih sredstava.Drugo moze i da se tretira po nesto nepovoljijem vremenu u odnosu na klasicne prskalice jer je manji ''drift'' odnosno odnosenje kapljica na susedne parcele.
Za tretiranje zemljista i poljoprivrednih kultura u nepovoljnim uslovima (pojacan vetar) i bolje nanosenje na biljke koriste se prskalice sa vazdusnom podrskom.To je klasicna prskalica koja na krilima ima montiran ''plastican balon'' koji je otvoren prema dole i kroz koji struji vazduh dobijen iz ventilatora i oko mlaza sa rasprskivaca pravi vazdusnu zavesu i tako ga usmerava prema dole i sprecava ''drift'' .
:ppozdrav:
 
Danas sam morao da menjam dizne za prskanje pšenice.Juče bio lep dan pa smo prskali sa XR Tee Jet 11004 VK (Lepezasti mlaz, produžni domet) a jurtos je već počeo da duva vetar pa smo stavili ove
xo19qc.jpg
.
 
Ja bi trebalo da ove godine konacno pazarim dizne za vetar. Kako si ti zadovoljan sa ovim diznama, da li se secas gde si ih nabavio i koja je bila cena? :cao:
 
Jel može neko da mi objasni kako funkcionišu ove dizne za prskanje po vetru i za čega bi trebalo da se koriste one dizne koje daju lepezast mlaz a za čega one koje daju onako kružan mlaz. Hvala.
Inače Zrenjaninac super ti je prskalica. :D
 
Nazad
Vrh