Prskalice

@slafko pozzz

ajde postavi slike prskalica od 800 i 1000lit.i 15m krila sa ručnim otvaranjem i ako imaš sama krila ili od pozadi. :ppozdrav:
 
ma ja sam se za to i spremio metar cevi 65din jedan komplet dizni sa nosačem 400din sve u svemu 100e a sve ostalo sam promenio prošle godine nego se raspitujem možda naleti nešto gotovo da se ne zafrkavam a ako ne alat u šake i napred :D
 
neces sigurno nista jeftinije od toga naci,bolje potrazi razvodnik drugi jer znam da su moravini haos :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1267307034[/time]
_________________________________________________
rau ti je najbolji :D
 
da ali nije baš precizan mislim malo podrhtava skala ali ja sam zadovoljan meni izbaci 160lit po lancu ali ja uvek idem maksimalnu dozu otrova tako da mi to i nije puno vode jer mi kažu da je 120 lit najbolje
 
napumpana jeste a možda podrhtava od vibracija sve u svemu lepo me služi samo me nerviraju dizne i to moram da rešim a dizne su toliko stare da ni na sajmu nisam našao čak i na moravinom štandu doduše oni su propali skroz naskroz
 
@pidikanac
25fkppl.jpg

Evo moj atomizer morava sa agromehanikinim krilima 10m , Inače atomizer je 440l, 78god.(mislim),comet pumpa i još uvek original comet razvod, plastični. Ne zadovoljan nego prezadovoljan sam sa njenim radom jedino bi mi trebala original vazdušna membrana pošto ove što uspevam naći su kratkog daha 1-2g. Što se tiče podrhtavanja manometra to sam rešio kad sam postavio uljni.
 
svaka čast a dali i navodnjavaš iz tog bunara a i moja je ista takva prskalica mislim da ču se roditi kad zamenim krila
 
Da, to mu je prvenstvena namena a pošto većinom u svakom ataru imam bunar pa punjenje prskalice rešavam na ovakav način. Kad su ljudi počeli kupovati one plastične cisterne od 1000l i ja sam kupio ali u 98% slučajeva radim ovako, možda nešto sporije ali sve sam i bez muke. Prskalicu napunim za nekih 10min.
 
@slafko mene interesuju slike grana i nosaci dizni, kako su creva razvucena po granama, a moze sve sto imas okaci, slika nikad dosta...


pozz :cao:
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
@slafko pozzz

ajde postavi slike prskalica od 800 i 1000lit.i 15m krila sa ručnim otvaranjem i ako imaš sama krila ili od pozadi. :ppozdrav:

Evo slika, mislim da će ovo biti idealno za vas dvojicu pošto sam našao slike bez rezervoara gdje se grane i konstrukcija odlično vide:













A ovako izgledaju rezervoari od 800 i 1000 litara:



 
video sam jednu zamerku: to je nosac na krilu izmedju zadnjeg dela krila i krajeva, i levo i desnog,
slabo mi deluje mesto na kome se vrsi pregib krila, kako to izdrzava grana od 15m?
na ovaj deo mislim:


sve ostalo mi deluje ok... :ppozdrav:
 
Ja danas pazario prskalicu :ppozdrav:
Išao sam gledao Agromehanikinu i Leško i mogu reći da su krila indentična i preovladala Leško 1000lit 15m i Cometova pumpa 125lit/min zbog jače pumpe,elektro zatvaranja,kardan i novi model bureta italijansko mnogo lepše i bolje.A u odnosu na Agromehanikinu sa svim navedenim dodacima košta 1000€ manje.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Ja danas pazario prskalicu :ppozdrav:
Išao sam gledao Agromehanikinu i Leško i mogu reći da su krila indentična i preovladala Leško 1000lit 15m i Cometova pumpa 125lit/min zbog jače pumpe,elektro zatvaranja,kardan i novi model bureta italijansko mnogo lepše i bolje.A u odnosu na Agromehanikinu sa svim navedenim dodacima košta 1000€ manje.

:D :D pa kod mene je isto to opticaju, ja cu za koji dan zvati u temerin, pa ce mi ju povesti u Šid na vasar, jel elektro zatvaranje svake sekcije posebno ili samo jedan ventil, tj onaj glavni?



nek te dugo, dugo sluzi.... :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh