Prskalice

Joj ako je vučena od 1500lit ona sa kao bure da su je natakli ta neće ući kod mene u dvorište.Sad gledao slike malo pa to je jako ružno kao da smo u 19tom veku. :udri:
 
@nikola inđija

Nije u Vojci, nego ovde kod mene u Pazovi.

@ZRENJANINAC

Pa zar ti nije lakše da sam napraviš prskalicu?
 
na ovu mislis?
10cvwwm.jpg

nije bas nesto impresivna po izgledu, a tek grane od 15 m na njoj :nono:


mogli su malo lepse ta creva sloziti...
 
AAA baš ta nije nešto za te pare :nono:
Post je spojen: [time]1267211311[/time]
_________________________________________________
Grana je ok

što onaj komentar za granu od 15m :sta:
 
pa grane od 15 m su dosta sire i vece kad su sklopljene, pa ce izgledati jako velike na njoj... jel moguce nju rasiriti na 2 m, mislim na tockove. deluje mi kao da joj malo fali
 
@MONTOYA: Mislim Da kompresor na traktoru nema nikakve veze sa pravljenjem pjene za markiranje.

Što se tiče Agromehanike mogu reći da dvojica kolega imaju te od 1500 l 15 m i da su kod obojice ispucale grane. Nakon što su ih pojačali više nije bilo problema. Inače jedan svoju vuče sa IMT- 539 u gotovo svim prskanjima.
 
Sad sam se čuo sa tipom iz Temerina što prodaje te Leško prskalice i kaže mi da prskalica od 800lit 15m euro sa elekto prekidačima u kabini košta 3000€ i da su grane jače od Agromehanikinih i da je 3god garancija na celu prskalicu. Stvarno više neznam što više gledam sve mi je teže da odlučim koju da uzmem. :zli:
 
u istoj smo situaciji...!!! ali mislim da cemo mi uzeti Leška 1000 lit 3200 eura sa 15m granama i elektro ventilom za to paljenje i gasenje... pumpa je 125 lit Comet i to ce za rusa 820y biti puna kapa...
 
i ja ću ili od 800 ili 1000
Jel ima još nekih razlika osim onih 200lit i 200 €
Koje su prskalice što si postavio slike
 
po cemu su lose grane na agromehanici ja nisam cuo kod mene u mestu da su nekom pucale grane a ima ih vec sigurno dvadesetak izuzev onih sa hidraulicnim sklapanjem njima su pucale
 
to je od 1000 lit, ima bela i zuta, moze i to da se bira... idi na sajt njihov ako vec nisi, pa pogledaj, moze da se ubaci i da se svaka sekcija posebno elektro otvara i zatvara, ali to sigurno i kosta, ta na slici ima i to...
to je i kod nas najvece dvoumljenje 800 ili 1000 ali nekad ako je mokro onda nemora da se puni do kraja, jer u nju stane 10% vise tj 1100 lit
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@MONTOYA: Mislim Da kompresor na traktoru nema nikakve veze sa pravljenjem pjene za markiranje.

Kod Agromehanikinih prskalica kao dodatnu opremu isporucuju markir koji se sastoji iz rezervoarcica, komande u kabini i dve dizne [ levo-desno, koje strckaju penu svakih 5-20 sec. u zavisnosti od podesavanja ] kojima se komanduje iz kabine [ volj' ti levo ili desno]. Sistem je POVEZAN sa kompresorom [ vazduhom koji pravi kompresor ] i steluje se od 1-5 bara. Informacija je iz upustva za upotrebu Agromehanikine prskalice. :cao:
 
Nece biti :nono:
U bure ti stane onoliko koliko pise da jeste a onaj dodatni rezervar za ispiranje prskalice je obicno 10% zapremine bureta 600 lit bure=60 lit za ispiranje,800 lit=80 lit za ispiranje, iz tog rezervara moze da se doda u bure voda ako zatreba (govorim za agromehaniku).Staro (zuto ) bure je bilo 660 lit a novo (belo) je 600l + dodatni rezervar za ispiranje 60lit. :cao:
 
Pozdrav svim forumašima, posebno onima koji prate događanja oko prskalica i tehnologije prskanja.

Radim u firmi Leško koja proizvodi prskalice i najviše pratim nove tehnologije u pogledu prskanja. Prijavio sam se isključivo da pomognem onima koji žele znati više oko prskanja i koji ne kupuju prskalicu tek toliko da naprave prskanje. Svi ozbiljniji poljoprivrednici shvaćaju da je prskalica jedna od najvažnijih strojeva na svakoj farmi.

Nije mi namjera niti želim uspoređivati kvalitete naših prskalica i konkurencije. Tako da se neću upuštati u takve rasprave, nego ću isključivo pričati o općenitim zahtjevima oko procesa prskanja i kako te zahtjeve ispunjavaju naše prskalice.

Stavljam se na raspolaganje svima kojima je potrebna pomoć u bilo kojem pogledu oko prskanja.
 
Kao narucen!!! :haha:
dobrodosao, vidim svidja ti se nas forum, da te uputim, kao novog clana da se predstavis, ima par tema za to, to je vise manje formalnost, ali svi smo ju prosli...

slafko je napisao(la):
Nije mi namjera niti želim uspoređivati kvalitete naših prskalica i konkurencije. Tako da se neću upuštati u takve rasprave, nego ću isključivo pričati o općenitim zahtjevima oko procesa prskanja i kako te zahtjeve ispunjavaju naše prskalice.
nama trenutno bas ovo treba... ::lose:: ali nema veze, ja i clan ZRENJENINAC smo pred kupovinom prskalice, a predpostavljam da si to procitao, pa nam za sad razjasni sumnje, da li je istina da je bilo problema sa pucanjem konstrukcije i krila na vasim prkalicama, da li mozda imas koju sliku, sem onih sa oficijanog sajta, voleli bi da vidimo po koju, je to za sad nam predstavlja najvecu nedoumicu...


veselmo se tvom prisustvu, i mislim da ce biti dosta pitanja ovde samo dok pocne predstojeca sezona...
 
POMOĆ imam moravinu prskalicu 400lit sa comet pumpom su joj dizne one vrtložne i grana je ona cevasta i od 7 m pitanje dali znate ko proizvodi grane osim ovih iz VOJKE i šta predlažete možda Branko zna jer sam čuo za neke iz pazove firma MLAZ
 
mucobieno je napisao(la):
dobrodosao, vidim svidja ti se nas forum, da te uputim, kao novog clana da se predstavis, ima par tema za to, to je vise manje formalnost, ali svi smo ju prosli...

Naravno da ću napraviti formalnosti oko predstavljanja, to je najmanji problem.

mucobieno je napisao(la):
pa nam za sad razjasni sumnje, da li je istina da je bilo problema sa pucanjem konstrukcije i krila na vasim prkalicama, da li mozda imas koju sliku, sem onih sa oficijanog sajta, voleli bi da vidimo po koju, je to za sad nam predstavlja najvecu nedoumicu...
Problema sa pucanjem krila smo imali pred 2-3 godine, nakon što su nas ljudi počeli tražiti veće zahvate krila (15 m). Mi smo firma od 30 ljudi (toliko naši eu konkurenti imaju ljudi samo za istraživanja i razvoj) i nije bilo dovoljno vremena za testiranja. Nakon toga smo napravili poboljšanja i od tada problema sa 12 i 15 metara krilima nema. Svi modeli od 600 litara pa do 1200 l (nošeni modeli) imaju nivelirajuće grane (koje prate teren) i jedan od sustava amortizacije udaraca (ili na oprugu ili pomoću hidrauličnog cilindra) što uvelike smanjuje mogućnost preoterećenja i pucanja kod naglih trzaja i udaraca koji se događaju na teškim terenima.

U zadnjih 6 mjeseci smo razvili i hidraulične grane (zahvati od 12 do 21 m) za nošene prskalice, ali su one isplativa opcija samo za veće poljoprivrednike (više od 100 ha) jer su duplo skuplje od običnih krila sa ručnim otvaranjem.

Što se slika tiče, samo reci koje detalje želiš i postavit ću bez ikakvog problema.
 
Nazad
Vrh