Prskalice

Pa što jado ne zatvoriš taj zadnji prozor?
 
Danas smo obisli teren... videli ponudu koja glasi: agromehanika od 800 lit sa 15m krilima kosta oko 3000 eura a ona od 1000 lit sa 15 metara je 3400 obe bez dizni za vetar i pumpom od 105 litara.
druga varijanta je Leško od 800 lit sa 15 metara granom i pumpom od 125 lit i sa elektro prekidanjem prskanja iz kabine kosta oko 3000 e a sve isto samo 1000 lit je 3200. sta kazete?
jesu Leško prsalice lose? li su ove druge precenjene? interesuje me koja se bolje pokazala, i ima li ko iskustva sa Leškom.... :ppozdrav:
 
Pošto i ja kupujem prskalicu čuo sam da te Leško i nisu nešto kažu da su bolje ove Agromehanikine

Danas sam zvao sve po redu iz poljo oglasa i daaa cene su takve kako si napisao ali mi večeras zapale one vučene od 1500 lit. i 15m kopirajuća krila tri rezervoara i koštaju oko 4500€ i sad ne mogu da se odlučim koju da uzmem.
 
neznam, nisam pametan sta ciniti, 500 eura je razlika izmedju dve prskalice slicnih karakteristika a razlika je samo izmedju imena proizvodjaca... navodno Leško ima italijanski regulator i pumpu, krila sam video od 12m, nadam se da su od 15 za nijansu jaca, cale je vise manje prevagnuo na leško, ali ja se jos dvoumim... a vucena nam je trenutno malo previse, nemamo bas toliko velike table, ima i usitnjenog poseda... sa cime ces vuci prskalicu? rusom? pitam zbog uskih tockova, i to moramo resiti... :cao:
 
Ima i jedna firma u Somboru sto radi prskalice po RAU sistemu.Prosle godine je surak kupio,tj 2008 u leto. Clan Ralekiraj je trazio od njih ponudu pa su mu poslali karakteristike ,slike i cenu za prskalicu od oko 1000 lit.Napomenucu ga da okaci sliku.
 
Ma ovu vučenu ferko vuče
Post je spojen: [time]1267133800[/time]
_________________________________________________
kiraj je napisao(la):
Ima i jedna firma u Somboru sto radi prskalice po RAU sistemu.Prosle godine je surak kupio,tj 2008 u leto. Clan Ralekiraj je trazio od njih ponudu pa su mu poslali karakteristike ,slike i cenu za prskalicu od oko 1000 lit.Napomenucu ga da okaci sliku.


Hvala Kiraj ajde samo neka požuri
 
Ima i ovde kod mene jedna firma što pravi prskalice svih vrsta.
Video sam da imaju i takve veće kakve vas interesuju.
 
mucobieno je napisao(la):
Danas smo obisli teren... videli ponudu koja glasi: agromehanika od 800 lit sa 15m krilima kosta oko 3000 eura a ona od 1000 lit sa 15 metara je 3400 obe bez dizni za vetar i pumpom od 105 litara.
druga varijanta je Leško od 800 lit sa 15 metara granom i pumpom od 125 lit i sa elektro prekidanjem prskanja iz kabine kosta oko 3000 e a sve isto samo 1000 lit je 3200. sta kazete?
jesu Leško prsalice lose? li su ove druge precenjene? interesuje me koja se bolje pokazala, i ima li ko iskustva sa Leškom.... :ppozdrav:


Što nemaš slike sa obilaska terena pa da vidimo kako izgledaju te prskalice
 
Leško koristi comet-ove pumpe koje je koristila i morava, ja imam moravinu iz 78g i još uvek šljaka na svojim prvim membranama jedino vazdušnu menjam svake 2godine jer nemogu nabaviti original. Ne znam za ostalo;razvod, bure , dizne... ali pumpe su ok , čak i agromehanika ima u ponudi comet pumpe ali traže doplatu, mislim da to dosta govori.
 
Evo Agromaxove prskalice
3a48w.jpg


NOSENA TRAKTORSKA PRSKALICA NP 1200-12

- Rezervoar za tecnost od polietilena zapremine 1200 lit. sa
poklopcem Fi= 400 mm , ulivnim sitom , indirektnim pokazivacem nivoa i usisnim filterom sa ejektorom sa samopunjenje.

- Dodatni rezervoar od 80 lit. za pranje prskalice.

- Dodatni rezervoar od 15 lit. za pranje ruku rukovaoca .

- Osnovni ram od celicnih profila zavarene konstrukcije sa granicnicima za vise polozaja uredjaja za prskanje.

- Uredjaj za prskanje zahvata 12 m sa mehanickim sklapanjem i kopirnim ( klatecim ) uredjajem .

- Nosaci rasprskivaca LECHLER sa 1 mestom ,antikapajucim uredjajem
sa mogucnoscu izbora rasprskivaca (dizni) prema velicini kapi i vrsti materijala izrade, kao i specijalnih ( anti-drift i injektorskih ) rasprskivaca.

- Pumpa za tecnost ALTEK(RAU) klipno-membranska kapaciteta 100 l/min i max. pritiskom 15 bara.

- Regulator pritiska ALTEK(RAU) sa 5+1 izvoda ,glicerinskim manometrom i rucnim podesavanjem pritiska, i ventilima sa konstantnim pritiskom tecnosti.

CENA fco Sombor: 2.190 .- EUR

> Dodatna oprema :

+ Injektorski rasprskivaci (dizne) IDK 120 03 ili 04 110 .- EUR
+ Usisni sistem sa korpom ( 8 m ) 135 .- EUR
+ Cekrk sa sajlom za podizanje uredj. za prskanje 115 .- EUR
+ Elektricno iskljucivanje iz kabine traktora 285 .- EUR
+ Injektorska posuda za punjenje pesticidima 225 .- EUR
 
MONTOYA je napisao(la):
Da li neko ima ili je video markere za prskalicu,ti markeri ispustaju penu na krajevima krila i olakšavaju sledeći prohod
Video sam na jednoj Italijanske proizvodnje ali neznam kako stvara penu.
 
kiraj je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Da li neko ima ili je video markere za prskalicu,ti markeri ispustaju penu na krajevima krila i olakšavaju sledeći prohod
Video sam na jednoj Italijanske proizvodnje ali neznam kako stvara penu.
Na prskalici ima rezervoar u koji se sipa voda i malo tecnosti za sudove i od toga pravi penu pa markira trag
 
Danas sam malo opširnije pričao sa prodavcima oko prskalica i polako će da prenagli Agromehanikina vučena 1.500lit sa 15m kopirajućim krilima i pumpom od 150lit/min.
Za one Laško sam se raspitao i kažu ljudi ako hoću da posle tri meseca bude sva izvarena da samo kupim nju.Čelik im je loš.
 
e sad vise neznam sta da mislim... najgore sto u okolini nema niko vecu od 660 litara :( i sve su RAU ili agromehanika.... sad ostaje da vidimo...
 
iceburn je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Da li neko ima ili je video markere za prskalicu,ti markeri ispustaju penu na krajevima krila i olakšavaju sledeći prohod
Video sam na jednoj Italijanske proizvodnje ali neznam kako stvara penu.
Znam i ja to,tečnost za sudove i vazduh iz boce od traktorskog kompresora stvaraju penu,piše u prospektu od agromehanikine prskalice ali kada sam pitao one iz Bačkog Jarka kažu da toga nema,pa me zanima ima li ga neko uopšte
Na prskalici ima rezervoar u koji se sipa voda i malo tecnosti za sudove i od toga pravi penu pa markira trag
 
Ja mislim da su sve prskalice dobre te nove,nema tu puno mudravanja oko toga...sve ovisno kako ju održava i čuva..Ali bitno je da ima te više rezervare jer kod nas to zahtijevaju da se ima...
 
Nazad
Vrh