IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
17.816
Lokacija
Sovljak (opština Bogatić)
Pošto se o ovom modelu-modelima često vodile diskusije o njegovim sposobnostima, kvaltetu, prepravkama i slično,
mislim da treba otvoriti novu temu da bi se sve to nalazilo na jednom mestu....
Pa evo za početak
Često je pisano o dodatnom ležaju na poluosovini, danas je pripremljeno da se uvaci na moj traktor
b7b590490045503.jpg
[/URL] [/IMG]
Urađena čaura sa kanalom za seger osigurač i tu dolazi kuglični ležaj 6013
 
Evo, dobio sam preporuku da ovdje ubacim slike i kratak opis zupcanika za usporavanje mjenjaca 5106 i ostalih slicnih traktora.

Dakle, standardni ulazni par (na slici lijevi par zupcanika) u mjenjacu stoje u takvom polozaju da zupcanik s 37 zubi pogoni zupcanik s 32 zuba. U ovoj konfiguraciji zupcanika i sa zadnjim gumama u dimenziji 38" traktor u 1. direktnoj brzini pod "dobrim gasom" ide oko 11km/h sto je za oranje (jedna od bitnijih operacija u ratarstvu) prebrzo i traktor nema dovoljno snage da ore dublje ili na brdovitom terenu s 3x14" plugom koji mu je namjenjen. Da bi se dobila idealna brzina oranja trebalo je (u vecini slucajeva) raditi u 4. sporoj.

Nekome je ovo dojadilo i izracunao je da je usporenje mjenjaca od oko 20% taman da bi se 1. direktna brzina usporila dovoljno da bi bila dobra za oranje a ujedno se dobije i lijepsi raspon izmedju ostalih brzina posto se 5. brzina ne mjenja zamjenom ovog para zupcanika. Par koji se ugradjuje je obrnut standardnom i on je u konfiguraciji da zupcanik s 32 zuba pogoni zupcanik s 37 zubi (desni par na slici).



Ljudi koji imaju ovako usporen mjenjac kazu da je ovo rjesenje najveceg problema ovog traktora.
 
ne radi mi prednja vuca na 5136 dal moze da se popravi ili da se prepravi na rucno ukljucivanje
 
Potrebna pomoć
Kada se vadi pumpa hidraulike dal' moze da se skine ploca i izvuce pumpa kroz patos ili mora da se polovi traktor na spoju menjac diferencijal?

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
potrebna pomoc
jako slabo gura pritisak na izvode hidraulika ne moze da podigne tanjiracu
da li ima neki redosled sta prvo da se pregleda neki sigurnosni ventil ili tako nesto ili mora rasturanje ...

- - - - - - - - - -

ulja ima dovoljno
i gore kada podizem tockove na tanjiraci za radni polozaj i tada jako polako podize
jednostavno nema snage
 
potrebna pomoc
jako slabo gura pritisak na izvode hidraulika ne moze da podigne tanjiracu
da li ima neki redosled sta prvo da se pregleda neki sigurnosni ventil ili tako nesto ili mora rasturanje ...

- - - - - - - - - -

ulja ima dovoljno
i gore kada podizem tockove na tanjiraci za radni polozaj i tada jako polako podize
jednostavno nema snage


Otišla ti je pumpa. Mora na remont, imaš u Sremskoj Mitrovici servis za hidraulične pumpe ja sam tamo radio obe pumpe.
 
Potrebno kuciste diferencijala za imt 5136
I konusno tanjirasti par zupcanika
Ako neko ima neka javi
 
Kod Jove u Neradinu ima cetiri ili pet 5136 bez motora,e sad dal bi prodao samo kuciste i KT par to bi morao kolega da proveris.
 
Nazad
Vrh