Plug - osnovna tema

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.332
Lokacija
Apatin
Iskreno nemam traktor, pa i nerzmišljam puno o priključcima za traktor. Ali sam sada dok sam pregledao forum primetio da ne postji ni jedna tema koja obradjuje plugove za oranje. Postoji tema o oranju, jer je to ipak bitna stavka. O plugovima se ipak verujem ima šta reći, jer ipak se sa njima radi osnovna obrada zemlje.
 
ja koristim plug IMT 756.3 malo sam ga pomerio na gredelju pa sad hvata celu brazdu kukuruza, dok za ugarenje imam mali Osjecki plug sa dve brazde hvata 60cm ali sa 549 vozim drugom brzinom.
 
Da, to je 3x30cm 12"

Ja inače koristim Leoparda 2x14" i IMT 701 (stara oznaka) danas je to 758.20 2x40cm 16", kao i jednobrazdni IMT 752 od 16", ali to je u stvari Lemind-ov plug koji je rađen pod IMT imenom, originalni Lemind ima oznaku 752.1. Leoparda ste videli, biće slika i ostalih, a ovaj 701 bi prodao!
 
i meni je to bilo cudno zato sam pitam jel trobrazi, po oznaci bi trebalo da jeste, ali ne znam kako bi se snasao 549 sa njim.

@čugi
koliko bi trazio za taj plug? daj sliku :ppozdrav:
 
Cekajte ljudi 756.3 je dvobrazdni plug. Oznaka 3 znaci da jedna brazda hvata 30cm . ja sam ga smakao u stranu pa sad prva brazda hvata 40 cm a druga 30. Oznaka 6 na kraju oznacava da hvata 60. 75(7) 70 cm 2x35 . Sta tu nije jasno
 
Koristim:
OLT Osjecki jednobrazni od 16"
Bog ce ga znati koja marka, dvobrazni (ima jedno 40-50 godina) po 10", al sto radi milina.
 
Ja koristim IMT plug 756.30 trobrazdni 3x30 santimetara radnog zahvata.Da dopunim moderatora,ovo sam nasao na sajtu IMTa.
 
Imam plug jednobrazni IMT ( mislim da je imt ,nisam siguran) sa visokim 72 cm klirensom ,da li postoji neka mogucnost da se zna a bez da se proba da li je plug uvijem?
 
Evo i mog pluga.
24zll4i.jpg
 
Da li neko zna da neko prodaje dvobrazni rotacioni plug, ja bih da ga nakacim na ruju, zavrti mi se u glavi kad treba da se okrece po njivi sa onim, a i imam par njiva vecih prcela i dosta gubim u setanju, i kao da mi je malo tezak ovaj moj trobrazni
 
Ima neki tip u Perlezu što uvozi polovne plugove svih vrsta...
Možda kod njega nađeš dvobrazni obrtač.
Takođe imam Rusa i razmišljam o istom. Još da nađem neki sa rešetkastom daskom... :osmeh:
 
Nazad
Vrh