Plug - osnovna tema

Hvala Šošara, nego mogao bi nešta napisati o sebi, 100 postova a ne znamo sa kim pričamo. :cao:
 
agregatu0172.jpg

Slupica_uzbrojonaplug017.gif


Odlicno ore i u krsu.Ja sam sve off road varijante probao da vidim zasta sam dao pare.Jeftino a ore ko ludo.Ursus i ovaj plug disu kao jedan.Zaoravao sam muhar,kostan i sudansku travu u jesen(nisam stigao da pokosim i da je iskoristim kao zelenisno djubrivo) koja je bila po vrh Ursusove kabine(2.3m visina do vrha kabine).Ali ima caka u ocetku je i mene zezalo gusenje ali sam skinuo pera iznad daski i onda sledi zurkaaaaaaaaaaaaaaa-2 brza i pun gas.

Zahvat 1 brazde je 35 cm znaci 2X35 3X35 4X35 i 5X35 su u ponudi.
Klirens cu izmerizi jer u katalogu pise na Poljskom i ima 2 mere 60 i 76 pa da ne pogresim.
Duzine je 155cm 2X35

Sto se tice cene tada kad sam ja kupio2-brazdni je bio 400E(33748,00 dinara) 3-brazdni je bio 500 E.Raonici simbolicne cene 1041 dinar par.
Moze se kupiti u firmi KROKUS DOO u mestu Golobok(izmedju Smed Palanke i Velke Plane)-oni su prva ruka za uvoz i najjeftiniji su.
Moze se kupiti i u firmi BIS(njihov komsija) on je druga ruka i malo je skuplji-dolazio je i u Rumu na vasar.
 
Po katalogu je max 28 cm.
U Krnjesevcima(kad sam prolazio) sam video jedan 3 brazdni zakacen za mtz 820.
Znaci odgovara.
Cini mi se da bi i Ursus vukao 3 brazdni u meksoj zemlji.
 
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=7m4XcB-zCdo[/youtube]

[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=FcURFHlcSaM[/youtube]

Ursus C-360 + 3x35 Agro-an mech
 
Sinoc sam obecao da cu izmeriti klirens.
Klirens pluga Agro-An mech je 60 cm.
Tezina 2X35 je 214 kg,tezina 3X35 je 288 kg a duzina 3X35 je 2,18 m.
 
@sosara
a jel ta firma KROKUS jos uvek uvozi te plugove? kakav je materijal deebljina rama i kako je uradjena sama konstrukcija?
@sosara@branko
jel mi preporucujete taj plug 3x35 za ugarenje uz agregat Belarus 820?
 
Dragane sa tim plugom Belorus nema nikakvih problema.
Za ugarenje je idealan. Za zimsku brazdu nakon soje i strništa isto tako. Kukuruzište mora biti potarupirano, ili potanjirano, nakon kombajna koji nemaju sečku (kao moj). Mislim može sa njime da se zaore i to, ali onda ne zaorava kako treba. Jedan red zaore dobro a drugi jako plitko, pa ceo red štrči napolje iz zemlje. ::lose::
Brazde slaže bolje od IMT-ovog 757-2, ali sa IMT-om volim da radim zimsko oranje jer postignem veću brzinu oranja.
Jedino mu je ograničenje radna dubina - do nekih 25-27cm.
Znači nije za oranje za repu.
Ima fino štelovanje zahvata.
Za te novce bićeš zadovoljan sa njime.
A ako mu zakačiš i krilo od drljače - obavio si dva posla odjednom.
 
Najbolje je nazvati i pitati.026/381-228 i 026/381-120
Kada sam ja uzimao cekao sam da po narudzbi stigne 2X35 iz Poljske.To je trajalo nekih 10-ak dana.Tada su vise isli 3-brazdni plugovi.Sada neznam kako stvari stoje sa uvozom.U jednom od prethodnih postova napisao sam da sam u Krnjesevcima video 3 brazdni agregatiran za Belorusa 820.
Sto se tice kvaliteta materijala sledeca je stvar:kada sam odneo raonike kod kovaca(stari majstor Pera 85-6 godina)on ih je uzeo u ruke i zagledao, kao da ih je merio rukama i onda odjednom je udario raonikom po nakovnju,zamislio se i rekao ovo odavno nisam video_Ovakav celik ne pamtim da sam u skorije vreme drzao u rukama.Ovo je kvalitet a ne oni pijacni.
I stvarno kada sam otisao da orem plugovi idu sami u zemlju,zaoravaju cim ih spustim,lepo odsecaju plasticu,odlicno i potpuno okrecu brazdu-jednostavno gutaju,ravan je djon brazde.U tvrdoj zemlji ne iskacu kao drugi plugovi(imam njivu gde je teska zemlja crna smonica i tu jedino ne iskace jednobrazdni i ovaj poljak).Sto se cvrstine rama tice uradjen je kako to samo Poljaci znaju da urade grubo i tvrdo.I tu je polozio test- jesenas sam zakacio za panj pored obale i Ursus zaslajfova,setih se sta je i podigoh hidrauliku i plug izvali panj ko truo zub.Izvaren je odlicno profesionalno.Traktor ga sa lakocom vuce bez obzira na tvrdocu zemljista i na vlaznost zemljista.Orao sam i u blatu i u susi i efekat je isti.Kada sam orao sa oba traktora(drugi je 539 u agregatu sa jednobraznim IMT plugom)brazde se uklapaju kao da je isti plug uoste nema razlike(jednobrazni IMT je strasan orac).

To je moje iskustvo sa ovim plugom a bilo bi dobro da jos neko ako ga je probao iznese svoje misljenje.
 
Branko hvala ti za prezentaciju! ako bude bilo para i ako te poslusa moj otac mozda i kupim!

bilo bi dobro da budu na sajmu u novom sadu sad na prolece! a ako i ti budes dolazio da se sastanemo pa da popijemo po pivce!

@sosara hvala takodje poziv vazi i za tebe!
 
Dragane, to za NS sajam i :ppozdrav:, to je super ideja, mada bi možda trebalo da organizujemo susuret forumaša.

Danas sam pitao u toj firmi. Poručuje se plug i delovi, ako nema na lageru, stignu za max. 15 dana.
Cena plužne glave sve sa stubom koji se šrafi gore za ram košta neverovatnih 4555 dinara a raonik košta 950 dinara. Smešno male cene.
Da, tu se verovatno dodaje i PDV.
Ona kabina na Ursusu sa prethodne strane košta 1300 evra. I to nije mnogo.
 
@Branko

opet imam jedno pitanje za tebe ... u vezi tog zaoravanja ! Ako npr. imam istarupiran kukuruz iseckan ravnomerno po povrsini dal onda plug moze da zaore biljne ostatke na dno brazde?
 
@Dragan18
U tom slučaju potpuno zaore sve biljne ostatke. Kažem ti, dovoljno je i uraditi površinsko tanjiranje. Ja zakačim drugarovu tanjiraču od 20 diskova za Ursusa, što je njemu lagani posao, potanjiram tek toliko da sve leži na zemlji i onda udri... :D
Ako se plug fino našteluje milina je videti uzoranu zemlju sa ovim plugom.

Belorusu je ovaj plug potaman.

@Šošara
Moj ujak je takođe kovač. I njegov komentar za raonike je bio sličan onom tvom čiči kovaču.
 
@ Branko dobro je da ima jos neko iskustvo sa ovim plugovima.
U Poljskoj je zemlja meksa nego kod nas i verovatno moze vuci 3 brazde.
10 cm je bas ozbiljna dubina :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:??
 
Nazad
Vrh