Plug - osnovna tema

Zar ne očistiš plug od zemlje na njivi , donosiš kući zemlju za uzorak ! :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Bar nemora posle izlazit posbno po uzorak za analizu! :haha: :haha: :haha:
A ima gde to nije ni obicaj! Kazu da banatsko blato netreba prati, samo ce otpasti za tri nedelje! :haha: :haha: :haha:
 
Da , da ti isto vidim imaš iskustva sa našim blato . To važi ako uspeš da izađeš iz njega , ako ti ne ostane traktor do proleća u njemu . :haha: :haha:
Jedan kolega lovac iz Ade je bio u lovu u Banatu i po povratku kući su se zaglavio sa Nivom isčupaše se nekako uz malu asistenciju (čitaj šlepanje do asfalta) traktora. Pita me kakvo je to blato kad čizme nije mogao da opere , morao ih je baciti ! :ppozdrav:
 
A samo je trebalo cizme ubaciti u gepek i za tri nedelje su ko nove! Samo ih malo protreses i imas nove cizme!
 
Ma još i to da čistim neka čisti onaj čiji je :haha: Ja kada krenem u oranje i napunim rezervar do vrha,mora malo i preko .U polju namjestim plug ako nije namješten i neizlazi van dok nemoram otvarati kapiju da uđem u dvorište.A kamoli da još i čistim,pa i sutra idem orati.Kada je oranje gotovo onda očistim.Ovo je dobro još kakav je bio još bio od blata a i traktor.Na prednjem trapu bilo blata koliki su i prednji točkovi.Ujaku se ni dalo čistit u polju blato pa da neide blatan u traktor.Dovezo takog u dvorište,ujutro steglo ko beton.Nisam mogo motati volanom.Ništa ajde Zvona alat u ruke i čisti. Uf.
Jedino sada na poslu kada predajem smjenu u oranju ili bilo kojem poslu očistim traktor i priključni stroj jer takvog i preuzimam od smjene ispred
 
Da to kad smrzne je dobra rabota , još kad stegne na zadnjim točkovima pa traktor ide samo u krug (oko jednog točka ) ,ja tako prošo prošle godine ! :haha: :haha:
 
kod mog rodjaka jednom se na fergi naduvo blatobran od blata nije mogo pergo da pokrene svoju sopstvenu tezinu :haha: :haha: :haha:
 
Zato lepo rukavice na ruke i neku špahtlu pa lepo svaki put na njivi prvo očistiti plug, pa blatobrane i na kraju cipele...
 
Ili laksi nacin vozi po leniji sto brze mozes da otpadne dok nestignes na kameni put jer ako te vidi murija ode ona kinta sto si ostavio za pivo!
 
Brate to što treba da daš braći žandarima dosta je za gajbu piva , a ne za pivo usput! :haha: :haha:
 
Da , da onom ko je upit nije dosta ni gajba ! :ppozdrav: Ima takvih kojima je KAFANA ili PRODAVNICA uvek usput , bez obzira na koju njivu išli ! :haha: :haha:
 
Kod nas ima tip koji kafanu "Belo jagnje" kod zeleznicke stanice, Kiki ti znas gde je zove OBDANISTE i ujtru svrati na rakiju, a traktor 120ks sa plugom ceo dan zvrji ispred kafane, onda uvece ode kuci i kaze "Al sam se naradio"
 
plug_2skib_duzyagroanmechu017.jpg

Agro-an mech

Plug je Poljske proizvodnje za Ursusa c-360 konstruisan.Radnog zahvata 2X35 cm.
Placen nov 400E u firmi Krokus Golobok pre 4 godine.Moj je za razliku od ovog sa slike crvene boje.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Imam taj trobrazni plug i moram reći da je odličan za ugarenje i zismko oranje strnjišta, sojišta i tarupiranog kukuruzišta, ali tamo gde nije tarupirano - jako se guši kod točka za dubinu oranja. Kupio sam ga od iste firme po ceni od 580 evra, na sajmu u NS.
Hajde postavi još neku sliku tog krila od drljače na njemu.
Baš sam razmišljao kako da to namestim...
 
Nazad
Vrh