Plug - osnovna tema

pa iskreno da ti recem ne vidim ni jednu razliku bitniju od fabrickih,crtala(nisu onako zvezdasta),a daske kao da su izduzene malo

sigurno ima neko ko ce ti to obj.jer ne vidim razliku bitniju
 
daske su drugacijeg oblika, moze se stelat uvijenost daske s onim vijkom iza (ak znas na sta mislim) promjenjivo celo daske sto je VELIKI plus, te puno bolji V&N lemesi, plazovi oni visoki, a ne kao na IMT plugovima... Ma, razlike su ocigledne.

Imam i ja na svom 755.20 samoostrece lemese i to je spas, ali V&N je V&N...

Jos sam oda naleti neko s takvim plugom, bilo bi super ;)
 
jel ovako mislis kao spaner,a ne kao flah
a sad tek vidim ovaj pocetak daske da se menja,jedino sto nema ona pera iznad daske kao imt,leopard...
 
Da, takav spaner ima, samo je vislje pricvrscen na kraj daske, tamo kod produzetka (pera)...

Povisenja daske su kao i pretpluznjaci uvjek bili dodatna oprema, pa tako i ovdje...
 
pretpluznjaci,mislis na crtala ili one nozeve sto odsecaju ravno umesto crtala?
to mi je bzvz bolje da dignu odma novom plugu cenu za 80-ak(ili koliko to vec kosta) evra i daju sve,nego da se brukaju...
 
Danas sam pitao nekog kovača u Srbobranu za rešetkaste daske. Kaže da kompletna plužna glava sa sve raonicima za 757 tip košta 250 evra. E sad ga pretera... ::lose::
 
Pterpluznjak ti je ona mala daske koja baca gornji sloj zemlje na dno brazde. Slican je efekt povisenja daske - povijenog pera...

Ovisno o kakvom se tipu tla radi, biras ono sto ti je potrebno da bi se kvalitetnije oralo. ako imas pretpluznjake, ne trebaju ti povisenja dasaka i obrnuto...

nije to nikakvo brukanje, nego je to jednostavno ostavljeno ljudima na izbor...

Crtala se u pravilu stavljaju samo na zadnju brazdu radi toga da zid brazde ostane cist kako bi tockovi traktora isli po ravnom tlu i da imaju bolji grip. oni nozvi sto se montiraju pod spic lemesa na novijim plugovima imaju tu ulogu da rezu zemlju da se daska manje torsi, a posto su skroz pod zemljom, ne stopaju se kao standardna crtala.
 
Da, to sam i ja video na sajmu. Od IMT pluga je ostala baza a plužno telo (kompletno) je V&N. I to bi trebala biti jeftinija varijanta da se dođe do V&N pluga jer baza pluga ionako ne radi radnju (mislim na kontakt sa zemljom) a onom delu što radi radnju je ionako sve jedno koji je nosač. Samo što ja tu ne mislim na kupovinu novog takvog pluga već na nadogradnju V&N glave na plug koji već posedujete. Po tom pitanju sam već razgovarao sa ljudima iz firme gde sam kupio one manganske raonike i rekli su mi da su oni to već montirali nekim ljudima u Banatu, i da je oranje sa takvim plugom kao sa originalnim V&N. Inače oni rade i sa IMT-om pa postoje i IMT plugovi sa Frank plužnim glavama (610.042 , 610.043 , 610.044 , 610.070 , 610.071 , 610.072 , 610.073).
 
Hvala na odgovoru, ali ja za 2-3 godine jednostavno moram kupiti novi plug, posto je moj dvobrazni imt izletio van centra. cupali smo s njim panjeve i vise s njim ne mogu orati da spaneri budu opusteni, desni mora biti utegnut, jer je zadnji nosac savinut...

Znam da je oranje s takvim plugom jednako kao s original V&N, ali me zanima je li to lakse vuci od obicnog IMT pluga ili teze?

Frank pluzne glave nemam pojma kakve su, jer prvi puta cujem za tu firmu... V&N je ipak sire poznat proizvodjac plugova i ostalih prikljucaka, tako da bih njima vise vjerovao ;)
 
Koji se lakše vuče, IMT ili V&N, zaista ne znam jer nisam probao V&N. Razgovarao sam sa nekim ljudima koji su sa IMT pluga (757) prešli na V&N ali sam dobio kontradiktorne odgovore, po jednima je IMT lakši za vući a po drugima V&N.

Što se tiče firme Frank http://www.frank-wst.de/index.html , njihovi zastupnici kod nas su mi rekli da oni rade daske za V&N s tim da kod prve ugradnje ne stavljaju svoj žig na daske dok se na daskama predviđenim za rezervne delove pored V&N žiga nalazi i njihov žig. Tako su mi rekli a da li je istina - ne znam :sta: .
 
ma ljudi vogel je mnogo bolji plug od imt.
nakazem da je imt los orao sam snjim godinama i bio je vrh ali kada sam kupio vogela sreca sreca radost i za mene i masinu.
jednostavno lepse slaze brazde bole zaorava sitnija je zemlja bolje vuce ma milina samo mu je zamerka sto je malo nizi pa zna da zagusi ako masa nije lepo iztarupirana ali ima i visljih modela.

sto se tice imt sa vogel glavam po meni treba odmah kupiti jer je verovatno jeftiniji a imt ram je prejak i visok a efekat kao kod vogela
 
@ bobo

Ja sam ove godine kupio na NS sajmu 757.20 sa ovakvim daskama .Posto sam nov u svemu sto se poljoprivrede tice morao sam uzorati 14 jutara vise puta zbog vocnjaka .Orao sam sa rusom i novim plugom bilo je par starijih ljudi iz sela i oni su komentarisali oblik daske i slozili se da bolje slaze brazdu pogotovu kad sam rep (pero ) nastelovao u krajnji gornji polozaj . Govorili su i kako se daske bolje uvijaju prilikom opterecenja nadole i plus pero i da je to glavni razlog boljeg slaganja .Nadam se da sam dobro preneo njihova razmisljanja .
 
ja imam V&N preko 10 god kupio sam ga novog... ovako plug je sasvim uredu (uloženo-dobiveno)
mada IMT nije loš....jedina zamjerka za V&N otkako ga je kupio rus teško se dolazi do djelova ...ja sam raonike čekao preko 2 mjeseca i onda su došli BELLOTA http://www.bellota.com/home.jsp raonici i špicevi koji su čak nešto jeftiniji od V&N ali ljudi moji koji je to materijal i kvaliteta za klasu bolja nego V&N


 
Picture174.jpg

Picture175.jpg

Picture173.jpg

Picture176.jpg
 
zvona , ovaj nema špiceve na raonicima?
a ona noga što drži plug kad je parkiran vjerovatno je savinuta jer se odšarafila i spustila se u oranju :osmeh:
 
kreso je napisao(la):
zvona , ovaj nema špiceve na raonicima?
a ona noga što drži plug kad je parkiran vjerovatno je savinuta jer se odšarafila i spustila se u oranju :osmeh:

upravo tako ali nisam ja nego tetak kada je isprobavo svoga JD 5510 sa tim plugom
 
Nazad
Vrh