Plug - osnovna tema

~Kiki~ je napisao(la):
Otpor kotrljanja je manji od otpora klizanja samo toliko

Samim tim im je i plužna glava slabije izrađivana, i kao što rekoh, zato se i koriste u peskovitim i rastresitim zemljištima, mnogo brže ide i nema potrebe za jačim klasičnim plugovima. To bi se, na zemlji kakve većina nas ovde obrađuje, pomotalo čas posla.
 
Da, shvatam... Zato takve plugove ovde niko i ne koristi.

Hvala vam obojici na pojašnjenju. :D :D
 
leopard nema nikakvu cenu bar ovde kod mene,davne ~97 moji su prodali leoparda 2braznog za 200DM i dodali 500Dm,znaci dali su 700DM za imt 756 koji je tad bio odlican,kao nov
 
Evo onih mojih plugova za ugarenje. Ima dosta slika pa nije za dial-up. :cao:

Ovaj se trenutno jedini koristi. Sa njim ugarim, zatvaram razore i da mi je jači traktor orao bi za žito.











Ovaj se više ne koristi iako odlično radi i zaorava slamu. Takođe može ladno da ore za žito. To je bio dvobrazdni oltov pa je dokupljena treća glava i nekako pridodata (ne izgleda lepo ali odlično funkcioniše).









Ovo je neki nemački četvorobrazdni plug, praistorijski, koji nam je bio prvi za ugarenje sve dok ga jednom nije pozajmio jedan sa rusom i zakačio za kamen na međi. Ćale je to ispravljao ali ta brazda se uvek videla sve dok se ponovo nije iskrivila i od tad ne radi više. Šteta jer je taj u suši najlepše radio jer ima male brazde...









E, ovo su konjski plugovi, :D , jeste da su staro gvožđe ali su ipak plugovi pa kad već stavljam slike svih plugova neka i oni vide svetla interneta :cool: .



 
Au Dukej oborio si rekord sa brojem plugova na forumu :bravo: Čije je proizvodnje onaj prvi?
 
Čugi je napisao(la):
Au Dukej oborio si rekord sa brojem plugova na forumu :bravo: Čije je proizvodnje onaj prvi?

Ne znam, nema nikakvih oznaka na njemu, to je isto sklapan plug od dva pluga ali radi jako lepo. Takođe izgleda da je praistorijski. Kad sam ga kupio bio je zarđan ali se izribao. Platio sam ga 100 evropljana. :cool:
 
imam diskosni plug i odlican je za garenje,sa mf65 ne oseti ga 2.brzinom,ide i trecom ali mogu da ispadnem iz traktora....
 
ja sam ga platio 300,skoro nov proizvodjac massey ferguson.
sa imt542 vuce bez problema prvom brzohodnom,a sa mf65 ide i trecom
 
zeljko je napisao(la):
ja sam ga platio 300,skoro nov proizvodjac massey ferguson.
sa imt542 vuce bez problema prvom brzohodnom,a sa mf65 ide i trecom


Zeljko dali znas gde bih mogao da nabavim takav jedan plug?
 
Ima tri diska,mislim da su veci od ovih na slici.Ne znam gde bih mogao da nabavis,pogledaj po vasarima...
 
Ajd odmah da i vas pitam, vjerujem da ce netko od vas to i znati...

naime, radi se o IMT plugu sa V&N pluznim tjelima. To je 2x12" visoki plug koji je bio ove godine izlozen na Novosadskom sajmu, samo sto ja ove godine nisam isao tamo... nagodinu svakako!

uglavnom, zanima me da li ko od vas zna kako se takav plug ponasa u oranju. Da li je lakse njega vuci ili obicni IMT visoki 2x12"? da li ovaj bolje slaze zemlju, ili obicni IMT, te kolika je cjena ovakvog pluga sa V&N tjelima?
 
To sam vidio... Ne radi se o resetkastim daskama, a ovo sto je covjek namontirao na plug nisu V&N pluzna tjela, vec neka sto je neki privatnik pravio...

Ovo o cemu je pricam nije modifikacija, vec tvornicki plug:

 
Nazad
Vrh