Plug - osnovna tema

Pogledacu sutra daske. Vec mi je par ljudi reklo da je to neki stari vogel, ali niko nije siguran sto posto.
Hvala na savetu. :cao:
 
bubu orem i ja sa 755 malo dublje od 25cm i isto iden ja sa 755 i drug sa 757 ali je caka u tome da nemože da ide sitno kao ja sa 755 pa neznam šta da mu radi
 
Sve je to u redu Todore ali nisi shvatio poentu moje price-sa 755 ne mozes da okrenes zemlju kao sa 757 zato je 755 vise pomeri u stranu nego sto je okrene iz razloga sto je mali zahvat glave spram dubine oranja!
 
kako god bilo imao sam i 757 sa kojim samo muke naproleće još ako ne izmrzne da bubrege odvališ dok sa 755 ide bez problema na jednoj njivi nisam ni orao duboko jer sam malo dublje uzorao ugar
 
:ppozdrav: ja obicno nemam tih problema na prolece-ipak je 577 tezi minimum 500 kg od 567! U redu je to za sitniju zemlju samo znam sta sam napisao u ranijim postovima...
 
Samo da se osvrnem na jedno pitanje ovdje, a to je: "Kako se ponasa lemes od 12" na 14" zahvata?"

Svi proizvodjaci plugova najveci lemes imaju 16", a zahvat pluznog tjela se moze mjenjati do 20" pa razmislite. Takvi plugovi ne mogu pri 20" orati duboko jako, ali pri plicem oranju imas veci ucinak i na taj nacin stedis gorivo, vrijeme, i sve ostalo.

Kverneladnov najveci lemes je 16", pa imaju zahvat pluznog tjela cak do 22" i to radi bez greske na svim tipovima tla.

Najbolje oranje u teskim tlima se bas i obavlja na taj nacin, da lemes ne podsjeca cjelu plasticu, tako da se odrazana zemlja nepodrezanim djelom okrece kao na sarki i tako se bolje okrene, dok se kod 100% podsjecanja plastica pomakne u stranu (prema pooranom zemljistu) i nasloni se na njega i zbog toga se ne okrene koliko bi trebalo.

Ovo sam takodjer saznao na Kverneland stranici i na Britanskom poljoprivrednom forumu tako da ima smisla na 757 ramu stavljati 755/6 pluzna tjela.
 
Možda ima smisla, al' nije jeftino. Pa tu praktično treba da imaš dva trobrazdna pluga pa da tako nešto radiš.
 
Da li je tacno da se leopard vuce lakse od vogela??
Drug ima belorusa 892 i vukao je vogela novijeg dal' L ili M .... podesenog 3*14 i taj se telio dok ga je vukao,sad je uzeo leoparda krivi gredelj 3*14 i kaze da ga osetno lakse vuce.
 
3 .14 slikacu moj plug mislim da ga neko od forumasa i prodaje ima u oglas probaj pa ces videti neces nikad vise kaciti dve brazde
 
Nazad
Vrh