Plug - osnovna tema

MONTOYA je napisao(la):
Pa ja sam i rekao da i po mom iskustvu ide lakše 756.30 od vogela 3x30
Ja sam moj platio 700e kao nov je bio i vredi svaku paru,lepo oranje,smanjio potrošnju,brže uradim​
Jedino to sam već napisao,ne može da zaore šarovinu kao 757​
To sam i rakao! znam jednog coveka sto je radio 757 ram sa vogelovim resetkastim glavama nema sta nemoze da zaore 3*30.
 
MONTOYA je napisao(la):
Da,fali mu malo dužine i malo visine.
Pošto je bio?​
Nece niko da kaze cenu iskreno znas kako to ide a i nevolim da pitam
Post je spojen: [time]1266528627[/time]
_________________________________________________
todor je napisao(la):
grunt je napisao(la):
Fali da al ga slozi samo tako,a kad je produzen ostaju rupe po ugazenom jbg nemoz i jare i pare
kako to misliš ovaj bi radio posao samo tako
Preformulisi pitanje
 
jednostavno neznam cenu jer me nije zanimao jer mi je velik za 567,a taj što je razvučen oni su rekli da isto radi kao i ovaj običan samo što može sve da proguta tj zaore
 
grunt je napisao(la):
Branko je napisao(la):
Duže vreme razmišljam da na dvobrazni 756 dodam još jednu brazdu i 757 izbacim iz upotrebe upravo zbog tih neravnina. Jedino me je do sada plašila misao kako će se zaoravati kukuruzište.
Puno ste me sada ohrabrili i znači da sledeću sezonu oranja ne treba da čekam sa 757.2 nego sa 756.3.
Mislim da se neces pokajati!

Još me samo interesuje dali treba staviti deblje priključke za poluge?
 
Kako mislite ram od 757.30 a glave od 756? Na tom ramu je 3 x 35cm a raonici na 756 su za 30cm. Ne znam ni kako se ponaša daska pravljena za 30cm kad "jede" 35cm širine. Da li možda mislite treba da se suzi ram od 757 na 3 x 30cm a da se samo iskoristi njegova dužina?
 
@MONTOYA
:ppozdrav:
@grunt
znam i ja na sta mislis posto mi se desi da pomazem drugarima radeci sa njihovim traktorima (desi mi se i da orem sa Rusom :D) zato te pitam kojom brzinom ores...jesenas sam orao sa drugarovim 820 EUROLUX (13.6x20 16.9x3:cool: i Vogelom L 950 3x30 sa predpluznjacima na oko 27 cm dubine 3. brzinom sa usporivacem...mogao je negde da ide i 4. sa usporivacem ali mu bas i nije bilo po volji...

Ima smisla to sto pricate da se stave glave od 756 na 757 samo sto onda nebi podsecao ali bas zbog tih kracih raonika i malih glava bi imao dosta manji otpor vuce pa bi se lakse vukao.

To sto pricate da postoji produzen 756-moguce je da su mu samo povecali razmak izmedju pluznih tela a da je zahvat ostao isti sto znaci da je ceo plug duzi. (kao npr. razlika u Vogelima L i M)

Sto se 757 tice, ja sam zadovoljan radom pluga iako ima malo veci otpor. U kombinaciji sa predpluznjacima radi super i pravi dosta manje grudve tako da cu tu kombinaciju da koristim u narednom periodu............ :D
 
dukej je napisao(la):
Kako mislite ram od 757.30 a glave od 756? Na tom ramu je 3 x 35cm a raonici na 756 su za 30cm. Ne znam ni kako se ponaša daska pravljena za 30cm kad "jede" 35cm širine. Da li možda mislite treba da se suzi ram od 757 na 3 x 30cm a da se samo iskoristi njegova dužina?
Da koristi se njegova duzina i naravno visina,a smanjuje se otpor sa manjim glavama.
Post je spojen: [time]четвртак, 18. фебруар 2010. 23:15:15 MST[/time]
_________________________________________________
Bubu je napisao(la):
@MONTOYA
:ppozdrav:
@grunt
znam i ja na sta mislis posto mi se desi da pomazem drugarima radeci sa njihovim traktorima (desi mi se i da orem sa Rusom :D) zato te pitam kojom brzinom ores...jesenas sam orao sa drugarovim 820 EUROLUX (13.6x20 16.9x3:cool: i Vogelom L 950 3x30 sa predpluznjacima na oko 27 cm dubine 3. brzinom sa usporivacem...mogao je negde da ide i 4. sa usporivacem ali mu bas i nije bilo po volji...

Ima smisla to sto pricate da se stave glave od 756 na 757 samo sto onda nebi podsecao ali bas zbog tih kracih raonika i malih glava bi imao dosta manji otpor vuce pa bi se lakse vukao.

To sto pricate da postoji produzen 756-moguce je da su mu samo povecali razmak izmedju pluznih tela a da je zahvat ostao isti sto znaci da je ceo plug duzi. (kao npr. razlika u Vogelima L i M)

Sto se 757 tice, ja sam zadovoljan radom pluga iako ima malo veci otpor. U kombinaciji sa predpluznjacima radi super i pravi dosta manje grudve tako da cu tu kombinaciju da koristim u narednom periodu............ :D
Govorim za rusa 820 bar ja licno,drugar ore sa 757 2brazde i potrosi skoro isto goriva kao ja sto orem sa 756 3 ,i naravno imam veci ucinak manje vremena u traktoru,potrosnja je od 10l po jutru pa do 15 zavisi od uslova.I kad sam probao da orem sa te dve brazde to je rusu jako malo prosto trazi jos malo otpora.Inace nemam nista protiv 757 pluga,ko se uklapa u njega ok.
 
nikola indjija je napisao(la):
zato sam ja stavio predpluznjake na moj 757 i oranje izgleda kao ugar malo je problem kad nije popaljena kukuruzovina :ppozdrav:
ali nikad neće biti sitno ako oreš kao sa 756 a pogotovo 755
 
Da Todore ali postoji jedna caka! Mi svi oremo na priblizno istu dubinu (koliko vidim prosek nam je 27 cm) i tu 757 najbolje radi od svih zato sto mu je odnos radnog zahvata i odnos dubine oranja najveci u odnosu na ostale pominjane plugove (naravno tu je i 758 ali njega nismo ukljucili u raspravu) Ti sa 755 mozes da dobije lep izgled oranja i sitnu zemlju ali ne mozes zemlju kvalitetno da okrenes kao sa plugom veceg radnog zahvata a poenta oranja je i da okrenes zemlju i da je slozis lepo...no necu da zalazim dalje u raspravu jer se svi vode drugacijim razmisljanjem. Naravno ne pricam napamet jer sam sve plugove video u radu..
 
ja sam 756 proširio i sada ima radni zahvat kao i 757 i ore super traktor ga lako vuče a on super zaorava žetvene ostatke
 
Bubu je napisao(la):
Da Todore ali postoji jedna caka! Mi svi oremo na priblizno istu dubinu (koliko vidim prosek nam je 27 cm) i tu 757 najbolje radi od svih zato sto mu je odnos radnog zahvata i odnos dubine oranja najveci u odnosu na ostale pominjane plugove (naravno tu je i 758 ali njega nismo ukljucili u raspravu) Ti sa 755 mozes da dobije lep izgled oranja i sitnu zemlju ali ne mozes zemlju kvalitetno da okrenes kao sa plugom veceg radnog zahvata a poenta oranja je i da okrenes zemlju i da je slozis lepo...no necu da zalazim dalje u raspravu jer se svi vode drugacijim razmisljanjem. Naravno ne pricam napamet jer sam sve plugove video u radu..
:D :D :D
istog smo misljenja :ppozdrav: :ppozdrav:
 
756 hvata više od 30cm po glavi , nekih 33cm . Tako da kad ga malo otvoriš , i pomeriš ne ostavi ništa između prve glave i brazde i uhvati skoro 70cm . :cao:
 
Moze li mi neko reci koje je marke ovaj plug? Kod mene je 11 godina a ne znam mu marku ::sramota::
2qlcsar.jpg

sg1r9z.jpg
 
NIDŽA je napisao(la):
Moze li mi neko reci koje je marke ovaj plug? Kod mene je 11 godina a ne znam mu marku ::sramota::

pogledaj na daskama,sa zadnje srane uglavnom ima "pečat" koji je tip daske i proizvodjač....
ovako šacometriski mi liči na nekog matorog vogela
 
Nazad
Vrh