Plug - osnovna tema

Ja prvi put ovde vidim takve deflektore na IMT plugu-kod mene u selu a i sire imaju ili one plasticne fabricke ili metalne sto izradjuju privatne kovacke radionice...

Edit by Branko: nastavak prebačen u temu IMR - Rakovica.
 
Ja sam imao na 757.20 fabrički iste takve samo su lepše stajali u odnosu na dasku,a na 756.30 su bili plastični,moram uzeti metalne.Što se tiče zaoravanja,mogu ali 757 mnogo lakše i lepše to rade,orao sam nekoliko njiva gde su vršeni kukuruzi gušio je na drugoj brazdi dok nisam skinuo disk,posle je ponegde i na trećoj baš gde je kombajn zastajao pa bude veća kamara kukuruzovine ali nisam skidao disk
 
Ja bih mozda moje plasticne deflektore zamenuo takvim metalnim jer mi se ne svidjaju oni kratki metalni deflektori sa 2 ili 3 peruske...
Meni se isto desilo ove godine da sam morao da skinem crtalo kada je bilo jako mokro a kukuruz krunjen sa 6 redi adapterom pa je bilo puno ostataka tamo gde je ispadalo iz slamotresa...
 
ja sam stavio hudjikove sa tri pera ove godine malo su se pokrivili u repistu
Post je spojen: [time]1266523415[/time]
_________________________________________________
na ovom gore trobraznom plugu cini mi se da su visoko deflektori i da nerade bas nesto(nisu skroz uribani) :cao:
 
nikola indjija je napisao(la):
ja sam stavio hudjikove sa tri pera ove godine malo su se pokrivili u repistu
Post je spojen: [time]1266465815[/time]
_________________________________________________
na ovom gore trobraznom plugu cini mi se da su visoko deflektori i da nerade bas nesto(nisu skroz uribani) :cao:
Ja sam prezadovoljan rus ga lako vuce ima brzinu,i zaoravao sam kukurzovinu ali sam skidao srtalo,ima manje brazde i na prolece se lakse ucini zemlja,lepse je slozi dok 757 hoce da odvaljuje velike kaiseve i postoji problem u prolece kad se drlja,pogotovo sa manjim traktorom.Govorim o ugazenoj zemlji koja je radjena po vlaznom vremenu!!!
 
@grunt
Kojom brzinom vuces sa Rusom taj plug? Kod mene u selu ima samo jedan plug kao tvoj, ostalo su sve trobrazdni Vogeli (svi oru na 30 cm po glavi) i po koji veliki IMT (757) i Leopard. Cini mi se da se 756.30 lakse vuce od Vogela ekvivalentnog radnog zahvata...
Sto se tice 757 tj. 610.14 znam odlicno kako izgleda oranje kada je extra ugazeno-kod mene ne budu kaisevi po njivi ali zato budu zdravo velike grudve mada ako se na vreme uzore i dobro izmrzne onda nije problem! Prvi put sam ove sezone radio sa predpluznjacima na IMT plugu i jako sam zadovoljan iz jednog razloga (to sto dobro zaore, to svakako racunam)-recimo primetio sam da su dosta manje grudve zato sto predpluznjak vec ostruze jedan sloj zemlje i usitni tako da manja kolicina zemlje tj. tanji sloj ostane za pluzno telo tako da i grudve ispadaju manje i zemlja se lakse raspada. Ogled sam pravio na istoj njivi-pola sa predpluznjacima a pola bez na zemlji koja se malo teze ore i bila je bila ugazena (sojiste) jer sam balirao slamu i jos pride isao po svakom otkosu jer koristim elevator za bale...
 
zbog toga što grunt kaže da se lakše zemlja učini posle oranja sa 756 ja sam i prodao 757 i kupio 755.3 koji 567 lako vuče
 
Duže vreme razmišljam da na dvobrazni 756 dodam još jednu brazdu i 757 izbacim iz upotrebe upravo zbog tih neravnina. Jedino me je do sada plašila misao kako će se zaoravati kukuruzište.
Puno ste me sada ohrabrili i znači da sledeću sezonu oranja ne treba da čekam sa 757.2 nego sa 756.3.
 
branko imaš tih 756.3 u oglasima ja sam hteo da kupim ali mi je velik za 567 i mislim da je cena bila 700e
 
Iz istog razloga sam i ja zamenuo 757.20 za 756.30 pošto orem i za žito dosta lakše se spremi,dva prohoda teškom drljačom i sejem.Plug stvarno ide lako kao što Bubu kaže a ja nisam smeo (neko će se smejati) 756.30 ide lakše od vogela l 950 na 3x30
 
Znate sta je po meni idealno za rusa ram od 757 tri brazde i glave od 756.A rusa teram od seste u ugari pa nanize zavisi od dubine i vrste zemlje.
Post je spojen: [time]1266527376[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
Iz istog razloga sam i ja zamenuo 757.20 za 756.30 pošto orem i za žito dosta lakše se spremi,dva prohoda teškom drljačom i sejem.Plug stvarno ide lako kao što Bubu kaže a ja nisam smeo (neko će se smejati) 756.30 ide lakše od vogela l 950 na 3x30
Tako je drugar bar kod mene a o ceni necu da divanim,a necu ni da otvaram pricu o kvalitetu vogel je vogel,pa ko voli i moze nek izvoli,ovo je za mene najbolja moguca varijanta pluga
 
Bubu je napisao(la):
@grunt
Kojom brzinom vuces sa Rusom taj plug? Kod mene u selu ima samo jedan plug kao tvoj, ostalo su sve trobrazdni Vogeli (svi oru na 30 cm po glavi) i po koji veliki IMT (757) i Leopard. Cini mi se da se 756.30 lakse vuce od Vogela ekvivalentnog radnog zahvata...
Sto se tice 757 tj. 610.14 znam odlicno kako izgleda oranje kada je extra ugazeno-kod mene ne budu kaisevi po njivi ali zato budu zdravo velike grudve mada ako se na vreme uzore i dobro izmrzne onda nije problem! Prvi put sam ove sezone radio sa pretpluznjacima na IMT plugu i jako sam zadovoljan iz jednog razloga (to sto dobro zaore, to svakako racunam)-recimo primetio sam da su dosta manje grudve zato sto pretpluznjak vec ostruze jedan sloj zemlje i usitni tako da manja kolicina zemlje tj. tanji sloj ostane za pluzno telo tako da i grudve ispadaju manje i zemlja se lakse raspada. Ogled sam pravio na istoj njivi-pola sa pretpluznjacima a pola bez na zemlji koja se malo teze ore i bila je bila ugazena (sojiste) jer sam balirao slamu i jos pride isao po svakom otkosu jer koristim elevator za bale...
Ruja ga vuce od seste u ugari pa nanize zavisi od zemlje i dubine oranja,nadam se da smo se razumeli,da sad nenabrajam vlasnici rusa znaju o cemu pricam!
 
Pa ja sam i rekao da i po mom iskustvu ide lakše 756.30 od vogela 3x30
Ja sam moj platio 700e kao nov je bio i vredi svaku paru,lepo oranje,smanjio potrošnju,brže uradim​
Jedino to sam već napisao,ne može da zaore šarovinu kao 757​
 
Branko je napisao(la):
Duže vreme razmišljam da na dvobrazni 756 dodam još jednu brazdu i 757 izbacim iz upotrebe upravo zbog tih neravnina. Jedino me je do sada plašila misao kako će se zaoravati kukuruzište.
Puno ste me sada ohrabrili i znači da sledeću sezonu oranja ne treba da čekam sa 757.2 nego sa 756.3.
Mislim da se neces pokajati!
 
montoya u fopu sam video razvučeni 756.3 onaj za zaoravanje svega čak mi je taj iz fopa rekao da su otkose zaoravali sa njim bez problema
 
Nazad
Vrh