Plug - osnovna tema

Koliko sam ja video nije nista vareno. deluje mi ok. Mora creva da se zamene jer su ispucala, verovatno od sunca jer plug vec godinama ne radi a stoji vani. Dao sam mu 200 eura kaparu i kad nadjem prevoz i dodjem po njega dacu mu jos 500.
 
E to nisam siguran ali je manjih dimenzija. Creva da mu zamenim, ofarbam i to u palanci na vasaru ima da ode sao tako. Ja trenutno nemam cime da ga vucem, najveci traktor mi je rakovica 65.
 
Pokusaj ubacivanja slike!
r2lq81.jpg
2a0b80m.jpg
Losije slikano ali bice bolje
 
Plug OLT Fenix 120 3+1. Inače dosta dobar plug, jako dobro zaorava, ore do dubine od 35-38 cm. Malo teži je za vući i nije za brže oranje na težim tlima. U agregatu sa ovim Fendtom 615 LSA (175-180 ks) radi odlično, no kad ga se upregne za 200-220 ks pa kad ga se u brazdi malo brže potera onda znaju pucati sigurnosni šarafi.

 
skemba
taj plug nije skup ali cini mi se prenizak za neka ozbiljnija zaoravanja kuruznjaka jel kod pluga je bitno sto visi i duzi da se ne zaglavljiva kukuruzovina a uvek se pitam da li rajka uopste moze raditi sa obrtacem zbog svoje hidraulike pozdrav :cao:
 
Tomica@ ja nisam ni mislio da orem sa rakovicom. Ranije sam imao 558 pa sam prodao a sad mi je ostala samo rakovica i 539. A sa njom ja neumen nikako da orem, dali je to hidraulika u pitanju ili ja neznam :haha: Inace ovaj plug sam kupio da ga sredim i prodam..
 
ma u redu mislo sam na neki dvobrazni obrtac ako nekad naletis za rajku mislim da ne moze kod nje raditi i poluge gore dole i kiper spoljni krug valjda sam bio razumljiv a za plugove to ti je dobronameran savet za visinu i duzinu i da jos uvek gledaj da je cilindar dvostrani sa dva creva posto je daleko lakse raditi nego sa jednim crevom probao na svojoj kozi obe varijante :cao:
 
tomica je napisao(la):
ma u redu mislo sam na neki dvobrazni obrtac ako nekad naletis za rajku mislim da ne moze kod nje raditi i poluge gore dole i kiper spoljni krug valjda sam bio razumljiv a za plugove to ti je dobronameran savet za visinu i duzinu i da jos uvek gledaj da je cilindar dvostrani sa dva creva posto je daleko lakse raditi nego sa jednim crevom probao na svojoj kozi obe varijante :cao:
Hvala, Ja priznajem da nisam basstrucnjak u tim stvarima i da sam ovde da cujem i saznam sto vise. Ja sam mislio da mnogo toga znam ali je sve poslove obavljao moj stari a ja sam mu pomagao, sad kako je pre par godina umro pao je sav teret na meni i ja tek sad vidim koliko toga neznam.
 
tomica je napisao(la):
skemba
taj plug nije skup ali cini mi se prenizak za neka ozbiljnija zaoravanja kuruznjaka jel kod pluga je bitno sto visi i duzi da se ne zaglavljiva kukuruzovina a uvek se pitam da li rajka uopste moze raditi sa obrtacem zbog svoje hidraulike pozdrav :cao:
Drugar u pravu si za zaoravanje da duzi i vislji,ali ima jedan problem,kad se u jesen okisa pa se ugazi kukuruzoviniste beracem ili kombajnom,onda se javlja problem kaisanja zemlje posle se tesko ucini zbog velike brazde ostaju velike rupe,naravno manji plug bolje slozi zbog manje brazde ali nemoze da zaore vecu kukuruzovinu.
Post je spojen: [time]петак, 12. фебруар 2010. 09:42:03 MST[/time]
ovo je moj plug imt 756 3*30
30mrh3d.jpg
 
ja imam uputstvo od 610 što je slično 755 jer isti je i zahvat i sve
Post je spojen: [time]1266316747[/time]
_________________________________________________
grunt aj slikaj piramidu na 756.3 nešto me zanima
 
@grunt

Jel taj plug takav kupljen, ili si ga ti nadograđivao?
Ja imam takav dvobrazni i sve nešto razmišljam da dodam i treću brazdu.
Trebalo bi verovatno onda da promenim deblje i one, kako se već zovu... ma mesta gde se kače poluge.
I kako taj plug zaorava kukuruzište?
 
Branko je napisao(la):
@grunt

Jel taj plug takav kupljen, ili si ga ti nadograđivao?
Ja imam takav dvobrazni i sve nešto razmišljam da dodam i treću brazdu.
Trebalo bi verovatno onda da promenim deblje i one, kako se već zovu... ma mesta gde se kače poluge.
I kako taj plug zaorava kukuruzište?

Piramidu ili trougao samo ojačaj , umesto okrugle ubaci kvadratnu 70x70x4 i kosnike i nema problema. Meni je fabrička okrugla cev pucala od kad sam zamenuo nema problema .
 
zdravo svima, jel ima neko tehnicke karakteristike za leskovacki dvobrazni plug 14 coli, ili neki savet. posto bih menjao raonike ili navarivao pa ne mogu bas ugao da nadjem najbolji. ako neko ima neki savet kako to da uradim bio bih zahvalan :cao:
 
Branko je napisao(la):
@grunt

Jel taj plug takav kupljen, ili si ga ti nadograđivao?
Ja imam takav dvobrazni i sve nešto razmišljam da dodam i treću brazdu.
Trebalo bi verovatno onda da promenim deblje i one, kako se već zovu... ma mesta gde se kače poluge.
I kako taj plug zaorava kukuruzište?
Na plug je dogradjena treca brazda,dok je bilo dve brazde jako je bio u losem stanju daske itd,u medju vremenu sam kupio rusa 820 i trebao mi je plug.Razmusljao sam o vogelu ali bio mi je jako skup tako da sam resio da sredim ovog,sve novo je na njemu ali do podloske.U kombinaciji sa rusom odlicno zaorava samo skinem crtalo i gas
 
Nazad
Vrh