Plug - osnovna tema

pa oni na stelovanje vogelovi,l,lm,m farmer samo su plavi a tocak i peraja bele boje jako neobicno bice slika.
 
kad idu u drugu boju, vjerovatno ce biti i jeftiniji. Vjerovatno modeli vogel plugova koji ce se prodavati malo manje imucnim gazdinstvima da se dobije okus pravog stroja.
 
evo slika plugova koje sam gledao za mog belorusa 1025 da kupim:
Ovi su 850 evra covek ceni Regent marka:

dgvmr.jpg

24yqrz5.jpg

28u67ic.jpg


Ovi su Kverneland kaze mi ovaj to najbolja marka cena 1000evra:

16gx0g7.jpg

binrl5.jpg

23u9ysg.jpg


ovo je neki VN 4brazde stariji tip trazi 800 evra:

1z2mu7l.jpg


Sada zanima me el imao neko iskustvo sa nekim plugom od ovih i dali nije skupo to za te pare napominjem ne reklamiram nicije plugove samo trazim savet koje da kupim daje mi sve na probu i da platim kada imam para jer mi je drug i nije problem garantuje za sve da su dobre!!!
 
S kvernelandom pogrijesiti ne mozes.

Ako ti je covjek drug, pitaj ga da isprobas svaki od ponudjenih plugova, i koji ti se najvise svidi kupi.

Kverneland slovi za najkvalitetniji svijetski plug i stvarno se lako vuku i vrlo dobro oru. Treba jako puno orati da se kverneland daska potrosi i stanji do te mjere da se treba mjenjati.

Moja preporuka takodjer ide Kvernelandu.

Kolega s HR foruma ima stari tip V&N pluga trobrazni i sam je krojio daske za njega i odnio nacrte majstoru da daske izradi. S original daskama nije bio zadovoljan, jer su lose zaoravale kukuruzovinu i nisu zemlju okretale dovoljno. S ovim daskama koje sad na njemu ima (vislje, dulje, zavinutije) je prezadovoljan, jer nije puno ulozio a plug svoj posao odradjuje.
 
Od ova tri pluga mislim da je Kverneland u najlošijem stanju. Treća brazda mu je na gredi zakrivkjena i štrči kompletna glava, sveže je ofarban, a čini se da skoro nije bio u brazdi.
Što se tiče ostala dva, VN je najkompletnijji, a po Regentu se vidi da je skoro bio u ozbiljnom poslu.
Ako imaš priliku, ti probaj sva tri, ali po meni je VN odlična ponuda!
 
regent ima predpluznici nego ga ovaj skinuo i jer orao nelu strnjiku sa slamom i kod njega je 2 godine i prezadovoljan je a Kverneland je skoro doterao i vn je takodje skoro doterao i Kverneland nije iskrevljen tako je na slici a ja sam orao sa imt 3 brazde i nikako mi nesto nije islo hocu da prodam ih za 600evra kao novi su jer mi se ne svidjaju i tako imam ja moj vn stari tip isto nesto nece da ore kako treba njega sam dobio dzabe kada sam kupio jedan kombajn u austriji
 
Hoce li mi neko objasniti u cemu je razlika izmedju plugova VN L950 i M950.
 
resio sam ovako da doteram oba kod mene mislim na kverneland i regent i da probam jedan pa drugi pa cu vidim koji je bolji za mene :ppozdrav:
 
bewisa je napisao(la):
Hoce li mi neko objasniti u cemu je razlika izmedju plugova VN L950 i M950.
Prva i najuocljivija razlika je u piramidi, koja je kod M950 mnoooogo bolja, za mnogo vise mogucnosti podesavanja. Razlikuju se i u dimenzijama grede, u klirensu (M je vislji), dimenzijama tocka...
 
Znaci M je bolji za zaoravanje kukuruzista. :D
Koje zapravo VN plugove proizvodi FOP i
jesu li sad jeftiniji? :sta:
 
Ljudi intersuje me dali je neko imao iskustvo sa IMT-ovim plugom obrtacem,,dvobraznim od 14 coli.... :ppozdrav:
 
Iskreno da kazem,neznam,ali sam video na sajmu da su bili izlozeni.....a zanima me kako se pokazao u brazdi... :sta:
 
Izgleda da je samo sajamski eksponat!
Nase ,,velike" fabrike polj. masina su se specijalizovale
za pravljenje sajamskih eksponata ::lose::
 
Nazad
Vrh