Plug - osnovna tema

mucobieno je napisao(la):
ima da se preselim kod vas, ovde kod mene sa MTZ-om 1025 vucem 3x12'' i nekad mu je lakse, a nekad hoce da iskoci iz svoje koze, sve zavisi dali je radjeno po suvom ili mokrom...
kod nas nema nista bez zlatnog starog pravila 35 do 40 ks po jednoj brazdi...
Znaci 35-40 ks za brazdu od 50 cmm :sta:
 
paorpaor je napisao(la):
mucobieno je napisao(la):
ima da se preselim kod vas, ovde kod mene sa MTZ-om 1025 vucem 3x12'' i nekad mu je lakse, a nekad hoce da iskoci iz svoje koze, sve zavisi dali je radjeno po suvom ili mokrom...
kod nas nema nista bez zlatnog starog pravila 35 do 40 ks po jednoj brazdi...
Znaci 35-40 ks za brazdu od 50 cmm :sta:
ne ne ne... :nono: nego za 30 cm dubine radnog zahvata 12 ili 14 coli...
 
momci sve je to vise manje relativno ! sve zavisi od zemlje i nista vise ! negdje 2*14 vucem 2, cak 3 dir a u nekoj zemlji nece ni 5 spora ! traktor je 7245
 
to je posebno izrazeno kod nas u banatu.postoje parcele gde ti od lenije do lenije do lenije trebe 2 razlicita traktora i 3 razlicita pluga.o potrosnji necu ni da zapocinjem.
 
2moe8pf.jpg

sredjivanje pluga !
 
sve je fabricki ! bio sam ga rastavio do najmanje sitnice ,sve obrusio ,stavio temeljnu i onda ovu zavrsno !
k1rlzt.jpg
 
u pravu si , ali to je bilo suvo za 20 min ! sad je prekriven . videcemo kako ce biti ! ja se nadam da ce sve biti ok !
ako ne ,dobice popravni !
 
da , poteznicu sam malo ofarbao , ali dobice i ona ovih dana novu boju ! dok sam farbao bilo je oko 7 u plusu ! zasad je sve ok ! sad dolazi na red jednobrazni za rigolanje !
14muauq.jpg

Post je spojen: [time]1263550803[/time]
_________________________________________________
~Kiki~ je napisao(la):
Temeljnu , sastavio i onda udario lak ?
ma ne kiki , mislio sam farbati komad po komad, ali sam odustao ,slozio ga komplet očišćenog,stavio temeljnu i onda zavrsno
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Vidim da vas muči "Leopard". Leopard je samo jedan od modela plugova koji su se sklapali u Bosni. Pored Leoparda proizvođeni su modeli plugova pod nazivom Lav, Ris, Panter različitih zahvata, različitih dimenzija i namjena. :cao:

Da nadodam. Postoje još plugovi Gepard, Galeb.
Na našem leopardu je pisalo ''Bratstvo Pucarevo'' Travnik.
 
Nazad
Vrh