Plug - osnovna tema

ostrozin je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Spajki je napisao(la):
Koliko godina,sezona oranja?
NE pratis, na pocetku sa slikom sam napisao ako se nevaram da je pozajmljen plug od komsije,svega 1 jutro je uzorala rakovica sa njim,inace rakovica ceo svoj vek vuce IMT-755 koji je po meni los plug !!!
imt 755 je jako dobar plug za oranje do 20 cm ! ali samo stariji modeli ! novi su strahovito loseg materijala
imam oba stariji je odlican i on je niski klirens,ovaj novi sa kim radi rakovica jako los plug on je visoki klirens, on uvek vuce u zemlju uvek su raonici preostro okrenuti ka zemlji i nikada ga nemozes nastelovati da pliva uvek je traktor pod opterecenjem ali ok inace on ore do kraja koliko pusta rakovica u dubini!!! mnogo je zemlje preorao u ovom kraju tako da sam ipak zadovoljan!!
 
i ja imam novi oko 3g, i vucem ga sa store 502, i nisam zadovoljan, prodacu i kupiti stariji 756
 
kombajner je napisao(la):
ostrozin je napisao(la):
kombajner je napisao(la):
Spajki je napisao(la):
Koliko godina,sezona oranja?
NE pratis, na pocetku sa slikom sam napisao ako se nevaram da je pozajmljen plug od komsije,svega 1 jutro je uzorala rakovica sa njim,inace rakovica ceo svoj vek vuce IMT-755 koji je po meni los plug !!!
imt 755 je jako dobar plug za oranje do 20 cm ! ali samo stariji modeli ! novi su strahovito loseg materijala
imam oba stariji je odlican i on je niski klirens,ovaj novi sa kim radi rakovica jako los plug on je visoki klirens, on uvek vuce u zemlju uvek su raonici preostro okrenuti ka zemlji i nikada ga nemozes nastelovati da pliva uvek je traktor pod opterecenjem ali ok inace on ore do kraja koliko pusta rakovica u dubini!!! mnogo je zemlje preorao u ovom kraju tako da sam ipak zadovoljan!!

I ja sam imao isti problem zabadao se (vukao u zemlju) , nemirno radio pa sam ga prepravio . Plug se ne može prepoznati lakše se vuče , mirnije radi , ne vuče u stranu (nema kose vuče) .

http://poljoinfo.com/agrotehnika-u-ratarstvu/zimsko-oranje-2009/30/

http://poljoinfo.com/agrotehnika-u-ratarstvu/zimsko-oranje-2009/15/
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@b_a_t_a
Ako izgleda kao leopard na slici koju je poslao Todor u temi ''Ponuda'' onda zasigurno imaš leoparda, pogledaj pa javi.
Koliko ja znam ima 2 vrste Leopard plugova,sa krivim vratom i sa pravim vratom.U svakom slucaju cu slikati moj pa postaviti ovde.
@ kombajner ja sam jednom probao da li ce Rakovica vuci plug od tri brazde,kako sam spustio plug ona je stala i slajfovala u mestu.Mrdnula je svega metar dva.
 
Već je postalo degutantno pisati na ovu temu ali ipak moram još jednom ponoviti zarad nekih budućih diskusija.Ovaj plug sam kupio 1987god.kod ovlašćenog prodavca polj.mašina u Trsteniku.Na računu je pisalo da je plug B.DUBICA 2×25.Ja sam ga kasnije malo modifikovao pa je sada 2×30.Ako ga neko negde zove LEOPARD,to je njegova stvar ali ovo je činjenica.

a1sv83.jpg
 
Leopard plugovi su proizvođeni u Bosanskoj dubici, i ako na računu nepiše da je leopard to neznači da nije leopard! Jednostavno nije naznačeno! A kod mene na leopardu 3x35 nepiše ni na znački da je "Leopard"
 
malo sam cackao po int pa sam procitao da je dubica sklapala leoparda i prodavala pod svojim imenom! u biti to je jedan te isti plug ! ni ja za moj nisam bio siguran koi je jer nema plocice! moj je vjerovatno 16 " jer od vrha zadnjeg do kraja prvog lemesa ima 80 cm !
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Konačno ste mi otvorili oči.Ne piše na računu,ne piše na plugu,ne piše na pločici ali je to ipak"leopard".Hvala! :ppozdrav:
ma nije bitno na kraju uopste ! bitno je da oni dobro oru i nista vise !
 
A šta bi to moglo biti? Proizvedeno gde i leopard, izgleda kao leopard, radi kao leopard? Biće da je leopard... Zar ne?
 
Ljudi,oranje sa Rakovicom treba postaviti kao temu!!! :haha:I ja orem sa njom.Malo da stanem na stranu kombajnera.Taj njegov plug je ipak manji.Vidi se da su daske uzane.A da vam kazem i kod nas u prvoklasnoj zemlji Rakovice nose plugove strnjikase 3x25.A za dublje oranje naravno,2x30 ili 2x35cm.Neznam ko je tu pominjao plug 755 da nevalja.Zavisi za cega ti treba,kakva je zemlja itd.Ja ga imam i mali traktori ga nose dobro,nema kose vuce i to.A kad sam probao za Rakovicu,pa jos bez tocka....sranje! :udri: :udri:Desni spaner uvek zategnut,kosa vuca,prva brazda hvata vise....a kad zakacim za nju imt 757,druga prica..Nemoze duboko ali plug stoji pravilno.E sad"rakovicari"kazite mi u cemu je caka?? :sta: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Farmer Bob je napisao(la):
Ljudi,oranje sa Rakovicom treba postaviti kao temu!!! :haha:I ja orem sa njom.Malo da stanem na stranu kombajnera.Taj njegov plug je ipak manji.Vidi se da su daske uzane.A da vam kazem i kod nas u prvoklasnoj zemlji Rakovice nose plugove strnjikase 3x25.A za dublje oranje naravno,2x30 ili 2x35cm.Neznam ko je tu pominjao plug 755 da nevalja.Zavisi za cega ti treba,kakva je zemlja itd.Ja ga imam i mali traktori ga nose dobro,nema kose vuce i to.A kad sam probao za Rakovicu,pa jos bez tocka....sranje! :udri: :udri:Desni spaner uvek zategnut,kosa vuca,prva brazda hvata vise....a kad zakacim za nju imt 757,druga prica..Nemoze duboko ali plug stoji pravilno.E sad"rakovicari"kazite mi u cemu je caka?? :sta: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
ja sam spomenuo da nevalja stvarno brate vuce na stranu vuce celo vreme u zemlji neznam stvarno a nema teorije da ga nastelujes da to neradi... ja vam lepo kazem da vuce rakovica 3x30 nisam mnogo radio ali eto!!!
@zorane to je leopard pa ga ti okreni kako hoces ipak je mojih 100%,100% haha :ppozdrav:
 
Interesuje me jos nesto.Da li neko ima plug IMT 757 a da je stavio rersetkaste daske(mislim da su od 12")sto prave privatni kovaci.Video sam na vasaru.Navodno,raonici su malo duzi,a daske su manje nego sto ima original 757??Mozda bi Rakovica tada lakse orala?? :ppozdrav:
 
Vidim da vas muči "Leopard". Leopard je samo jedan od modela plugova koji su se sklapali u Bosni. Pored Leoparda proizvođeni su modeli plugova pod nazivom Lav, Ris, Panter različitih zahvata, različitih dimenzija i namjena. :cao:

Da nadodam. Postoje još plugovi Gepard, Galeb.
 
ima da se preselim kod vas, ovde kod mene sa MTZ-om 1025 vucem 3x12'' i nekad mu je lakse, a nekad hoce da iskoci iz svoje koze, sve zavisi dali je radjeno po suvom ili mokrom...
kod nas nema nista bez zlatnog starog pravila 35 do 40 ks po jednoj brazdi...
 
Nazad
Vrh