Plug - osnovna tema

Ma leopard je mani se zezanja...nesto si pobrkao sad da nisam video takav plug i da sam jedini koji to tvrdi ali koliko vidim dosta njih kazu da je leopard a i b_a_t_a ga poseduje! :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263047026[/time]
_________________________________________________
a sta kazete onda ciji je ovo proizvod?? nismo izmerili ali koliko smo procenili plug je 3x30 vucem ga sa rakovicom prvom brzom na nekih 25cm neide dublje zbog tocka ...
2q87olu.jpg
uglavnom dali neko zna koji je ovo plug?
 
Dragan18 je napisao(la):
ista situacija i kod nas lalo rakovica i 2x30 jedva nekako 1 brza
neznam kod nas rakovica 2x30 vuce sa 1 brzom na 1600 obrta u mom slucaju,sa trecom sporom nepamtim kada sam orao. mora da budu extra teski uslovi da nebi isla 1brza.dali je moguce da kod vas jedva ide 2x30 1brza RAKOVICA...pa koja je to zemlja :sta: nas clan JOHNY kada je pokazivao njegovo oranje videlo se da je to nemoguce laka zemlja,ili nije i kod vas dragane i lalo slicna takva?
 
kombajner je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
ista situacija i kod nas lalo rakovica i 2x30 jedva nekako 1 brza
neznam kod nas rakovica 2x30 vuce sa 1 brzom na 1600 obrta u mom slucaju,sa trecom sporom nepamtim kada sam orao. mora da budu extra teski uslovi da nebi isla 1brza.dali je moguce da kod vas jedva ide 2x30 1brza RAKOVICA...pa koja je to zemlja :sta: nas clan JOHNY kada je pokazivao njegovo oranje videlo se da je to nemoguce laka zemlja,ili nije i kod vas dragane i lalo slicna takva?
Da probam odgovoriti...
U samom nasem selu su drasticno razlicite njive a ne malo dalje, mada vecinom su kao sto je JOHNY pokazao. :ppozdrav:
U susednom selu prema Dunavu nezamislivo je zakaciti dvobrazni plug za manji traktor od MTZ 820.
 
ostrozin je napisao(la):
pozdrav svima , pratim vas vec dugo a evo od danas sam i clan ! evo slike moga pluga i dali mi neko moze reci jel ovo dubica ili nesto drugo, posto nema nikakve oznake. hvala

Jeste to je Kozarska Dubica - Leopard
 
grunt je napisao(la):
A uuuuu pa sta ti ores pesak,jos nisam cuo da se ore sa rakovicom 3* 30 aj da si rekao ugar pa i nekako al 25dubine,tesko tesko ili je taj plug 3 *20.
ne ovaj plug je 3x10cm... i orao sam na 5cm dubine... kakav pesak ovde nepa peska za lek, normalna zemlja bas cu uslikati kako izgleda ... a ti ako neverujes tvoja stvar...
Post je spojen: [time]1263058425[/time]
_________________________________________________
eto odprilike kakva je to zemlja,i bas u toj parceli je slikana rakovica sa trobraznim plugom... u istom danu!
5lnomf.jpg
 
grunt je napisao(la):
Pa rekao si do 25cm,e ovo na 5cm to je ok!
pa na 25cm :haha: :haha: nego to sam lupio kada vidim da neverujes ZNACI zahvat 3x30 na dubini recimo od 20 do 25 cm ipak nemogu da tvrdim jer nisam merio ali do kraja koliko ulazi u zemlju :D 1brza rakovica 65ks sa blokadom u dobrim uslovima...
@grunt dali ti imas rakovicu?
 
@ kombajner
Pa ta tvoja rajka je neko cudo tehnike kad to vuce ili si je nasviro na 70-80 ks :haha:?Moja je NOSILA regenta 3x 35sm pa se clovila sa njim al orala nije. I kod mene je rajki bilo dosta 2x35cm :ppozdrav:
 
hvala na odgovorima ! plug sam dobio na poklon pa nisam bio siguran koji je ,bio je bez lemesa pa mi kovac napravio nove i sluze dosta dobro
 
Spajki je napisao(la):
@ kombajner
Pa ta tvoja rajka je neko cudo tehnike kad to vuce ili si je nasviro na 70-80 ks :haha:?Moja je NOSILA regenta 3x 35sm pa se clovila sa njim al orala nije. I kod mene je rajki bilo dosta 2x35cm :ppozdrav:
isto ste se bunili kada sam rekao da sa dajcem vucem 3x42cm na dubini od 30 do 35 brzinom od 6 do 8 9 km.h al stacu vam ja...i nije rakovica cudo ali je zemlja valjda takva,neznam kako je kod tebe ali zemlja kod mene je sigurno MNOGO teza nego JOHNYJEVA a on vuce 3x35 ako se nevaram sa 95ks... znaci nije ni laka zemlja bas a ni rakovica nije nista modifikovana kako je nova kupljena takva je!!!!
 
Spajki je napisao(la):
Koliko godina,sezona oranja?
NE pratis, na pocetku sa slikom sam napisao ako se nevaram da je pozajmljen plug od komsije,svega 1 jutro je uzorala rakovica sa njim,inace rakovica ceo svoj vek vuce IMT-755 koji je po meni los plug !!!
 
Otac ga njegov ja to nisam nigde procitao,inace moze raja to vuci al joj sigurno nije nazdravlje. :ppozdrav:
 
Spajki je napisao(la):
Otac ga njegov ja to nisam nigde procitao,inace moze raja to vuci al joj sigurno nije nazdravlje. :ppozdrav:
IZVINJAVAM se imao sam namere napisati al sad sam proverio ne stoji da je uzet samo za probu!!! nisam reko da je lako rakovici ali ide odprilike sa 1800 1900 obrtaja!!! :ppozdrav:
 
kombajner je napisao(la):
Spajki je napisao(la):
Koliko godina,sezona oranja?
NE pratis, na pocetku sa slikom sam napisao ako se nevaram da je pozajmljen plug od komsije,svega 1 jutro je uzorala rakovica sa njim,inace rakovica ceo svoj vek vuce IMT-755 koji je po meni los plug !!!
imt 755 je jako dobar plug za oranje do 20 cm ! ali samo stariji modeli ! novi su strahovito loseg materijala
 
Nazad
Vrh