Plug - osnovna tema

da li neko ima plug sa disokvima ili da li je radio sa njim
 
~Kiki~ je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ja sam danas nešto budžio pa ako bude radilo kako treba biće slike! Inače baš diskosni pretplužnjak sam pravio!

To mityoo jel možda od vadilice za repu disk ili ? :cao:
Da! Baš disk od vadilice za repu! Kod leoparda je najveći problem u kukuruzištu to što je prva glava blizu poluge hidraulike i onda tu zaglavljuje masu....
 
imam ja diskove od vadilice probao sam na leoparda . radi to lepo samo jednu manu ima . nesmes brzo da teras jer prebaci masu . brzina max. 5-6 km.
 
Pa za Banat je to dušu dalo jer mi inače ne možemo da vozimo brzo , bar u oranju . :cao:
 
Fino radi i uslikano je samo nemam kako da prebacim slike(izgubio sam adapter na mini USB) Poenta je u tome da treba pogoditi ugao diska i radnu dubinu! Ali kad pogodiš neostaje ni slamka! Orao sam kukuruzište koje je vršeno sa Z142 i nije istarupirano, i gde je prošao disk kao predplužnjak nevidi se ni slamka, sve je pokriveno!
 
mityoo je napisao(la):
Fino radi i uslikano je samo nemam kako da prebacim slike(izgubio sam adapter na mini USB) Poenta je u tome da treba pogoditi ugao diska i radnu dubinu! Ali kad pogodiš neostaje ni slamka! Orao sam kukuruzište koje je vršeno sa Z142 i nije istarupirano, i gde je prošao disk kao predplužnjak nevidi se ni slamka, sve je pokriveno!
Daj leba ti te slike kako god znas i umes. :D ::svaka cast:: ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
Evo slike diska:

24cfqk8.jpg


2vj603p.jpg


A evo kako izgleda oranje kukuruzišta koje nije istarupirano iza Z142:

2m65u78.jpg


xm7vwz.jpg


xoe0pw.jpg
 
E to mityoo , moj rođak koristi to 20 i kusur godina . Ali mu je oranje za zavideti . :D
 
gledam,vas koji imate stare traktore....pa jel toliki problem nekad uzeti smrk i neku cetku i oprati stakla na ti traktorima?
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Gledam ja i tebe tj. tvoje postove i jednom ti neko mora reći.Mnooogo si negativan.Daj malo optimizma pa makar bio i lažan,nova godina je na pragu.
da sam nakrivo nasadjen jesam,ali da lazem ne volem.
@gagi
i moji rade,pa ih s'vremena na vreme operem.
 
Nisi razumeo šalu,očigledno.Lažni optimizam zbog Nove godine a kriva nasađenost je stvar genetike.Srećna Nova godina tebi i tvojoj porodici.Pozdrav :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Nisi razumeo šalu,očigledno.Lažni optimizam zbog Nove godine a kriva nasađenost je stvar genetike.Srećna Nova godina tebi i tvojoj porodici.Pozdrav :ppozdrav:
Ma,svi smo mi takvi-kakvi smo,ali ovog puta mislim da Robi ima pravo?!I ja retko perem traktore,trebalo bi cesce,pogotovo leti.Treba da kupim feroper.Od svadje nema nista,nego otvorite JELEN,kao ja i napred.Zagrevanje!! :D ::vino:: ::vino:: ::vino:: ::000:: :veseljak:: :veseljak::
 
KishRobert je napisao(la):
gledam,vas koji imate stare traktore....pa jel toliki problem nekad uzeti smrk i neku cetku i oprati stakla na ti traktorima?
Pa operu se s'vremena na vreme, nego je prethodni dan padala kiša pa se zato vidi... Vidi se da nisi vozio repu u Sentu! Da jesi znao bi da se stakla i retrovizori peru svako jutro, inače nevidiš ništa....
Post je spojen: [time]1262344692[/time]
_________________________________________________
hurli xa86 je napisao(la):
Disk je samo na prednjoj brazdi :sta:
Na prvoj je bilo najviše problema sa zagušivanjem pluga, a pošto nemam dovoljno diskova za sve brazde.... Uglavnom za probu je poslužilo da vidim kako funkcioniše pa sad može da se finalizira pronalazak!
 
Nazad
Vrh