Plug - osnovna tema

de ja zivim,k'o da zivim u tunguziji ovde kod mene nema sta da trazi rus 82 sa plugom vecim od IMT-a 757 ili eventualno neki 3*10 za plitko oranje do 25cm a kod vas vuku te velike.
 
sto se tice lemesa ili raonika krivo sam se izrazio odnosno napisao, ne dva para nego drugi par raonika sam stavio a on se neznatno potrosio(sory krivo sam napisao jedno mislim a drugo pisem) sto se tice raonika potrosili su se spicevi i nije htio u zemlju i zato sam i zamijenio novima a stare ostavio za nedaj boze da koji od novi pukne sto mi se dogadzalo kad sam kupio plug, dva raonika pukla nakon par jutara oranja, onda su mi rekli da neotkvacivam plug na betonu jer je kao ljut materijal pa zato pucaju, to su mi rekli u LATERANU u vinkovaca.... nadam se da vam je sad malo jasnije o cemu sam pricao i ISPRICAVAM se zbog krivog pisanja..........
 
Gde si nabavio te diskosne predplužnjake , ja već duže vreme tragam za takvim . :cao: Može koja slika .
 
Evo sad pokusavam da ubacim slike.
53eol.jpg

Post je spojen: [time]1262019152[/time]
_________________________________________________
Evo i ovog 3*30
2nn7sk.jpg
 
Lala iz Banata je napisao(la):
To nisu pretpluznjaci, to su diskosni deflektori.

Baš tako , daleko da to ne pomaže zaoravanju bilj. ostataka . Ali to nije predplužnjak ni blizu .
 
Kad budem orao snimicu pa da vidite sta mogu.Inace zar bi imao na oba pluga da nisam zadovoljan kako odradjuju.Takve iste sam imao i na vogelu tip PLANET samo sto je bio nizak negde oko 60 cm pa sam ga zamenio .
 
Ne ne sumnjam u to da ne radi , čak mislim da lepo zaorava . Ali to nije predplužnjak , nego deflektor . :ppozdrav:
 
Ja sam danas nešto budžio pa ako bude radilo kako treba biće slike! Inače baš diskosni pretplužnjak sam pravio!
 
mityoo je napisao(la):
Ja sam danas nešto budžio pa ako bude radilo kako treba biće slike! Inače baš diskosni pretplužnjak sam pravio!

To mityoo jel možda od vadilice za repu disk ili ? :cao:
 
Vec sam mislio da na nosac crtala umjesto racnog tanjura ubacim tanjur od tanjurace i zaglavim srtalo tako da odbacuje masu u jarak... Nikako da to isprobam, jer mi se ne da s tim igrati. Vjerujem da bi lijepo radilo ako se dobro napravi.
 
Ovi diskovi odlicno zaoravaju iza kombajna tako da cim nesto malo pocne da skuplja ova zemlja sto je disk odseca pada na masu i zaorava je da se nezna sta je bilo .A ja sam imao kvederlanda sa predpluznjacima onim klasicnim razmak mu je bio 115 cm a zahvat mu je bio 3*30 i imao je spiralne daske ,zaoravao je solidno samo sto je bio tezak vuci.Za mene je bolja opcija ovi diskovi od klasicni predpluznjaka jer mi se desavalo da nakupe ,a i smatram da diskovi prave manji otpor .Ipak to je moje iskustvo a probao sam razne plugove tako da nisam od onih sto su jednu stvar probali i oni znaju sve .Da dodam da je zemljiste presudan faktor i smatram da nemoze jedan plug biti dobar za sve tipove zemljista.
 
Nazad
Vrh