Plug - osnovna tema

Ja imam takav, sličan i odlično radi. Koštao na sajmu 600 evra.
 
a ovaj resetkasti je 2300eu.
mwejh4.jpg


Post je spojen: [time]1261678307[/time]
_________________________________________________
slika 2
f3e05f.jpg

Post je spojen: [time]1261678453[/time]
_________________________________________________
slika 3
kbt9fn.jpg
 
Taj plug tako fino radi, obrće i sitni zemlju da mu rešetkaste daske uopšte nisu potrebne... Barem kod mene.
 
Drustvo da vas cujem ko sta zna o Pöttinger plugovima, kvalitet, itd...
Imam nesto u ponudi, trampa...
HVALA
 
NEdavno sam kupio 4-brazni plug ... Italijanske marke Massimo Favero... Interesuje me da li znate nesto o njemu posto ne mogu da nadjem nista po netu ...
 
abro je napisao(la):
Drustvo da vas cujem ko sta zna o Pöttinger plugovima, kvalitet, itd...
Imam nesto u ponudi, trampa...
HVALA

Pottingera ima član Bare, pa se nadam da će vam on malo nacifrat o svom plugu. On je vrlo zadovoljan sa svojm plugom. Inače to su vrhunski plugovi, vrlo kvalitetan materijal i fino oru.
 
ja konkretno imam vogel noota i zadovoljan sam njime kupio sam ga prije dvije god novog kosto je 3000 eura i vijerujte mi isplatio se vec koliko je odradio, zamijenio sam vec dva para raonika(lemesa) a potrosio se neznatno, i svakom bih savjetovo takav plug... jedina mu je mana po meni sto je na trecoj brazdi ima nosac za crtalo i za tocak dubine i kad se recimo ore kukoruzovina stopa i mora se skinuti crtalo a sve je manje vise za pet, takvo je moje iskustvo sa nootom i uglavnom je samo pozitivno i da sam jos dodam relativno je lagan za vuci........ i da samo da dodam da ima resetkaste daske sto je takodzer zasluga lakse ga je vuci i podesiv je od 12 do 16 coli, ja orem na 12 sa traktorom od 102 ps tak da mu je i lakse a i brze ga mogu terati.....
 
tomybrzic je napisao(la):
ja konkretno imam vogel noota i zadovoljan sam njime kupio sam ga prije dvije god novog kosto je 3000 eura i vijerujte mi isplatio se vec koliko je odradio, zamijenio sam vec dva para raonika(lemesa) a potrosio se neznatno, i svakom bih savjetovo takav plug... jedina mu je mana po meni sto je na trecoj brazdi ima nosac za crtalo i za tocak dubine i kad se recimo ore kukoruzovina stopa i mora se skinuti crtalo a sve je manje vise za pet, takvo je moje iskustvo sa nootom i uglavnom je samo pozitivno i da sam jos dodam relativno je lagan za vuci........ i da samo da dodam da ima resetkaste daske sto je takodzer zasluga lakse ga je vuci i podesiv je od 12 do 16 coli, ja orem na 12 sa traktorom od 102 ps tak da mu je i lakse a i brze ga mogu terati.....
Koliko si ti to godisnje orao kad si potrosio dva para neznatno. Voleo bih da mi objasnis zasto si menjao neznatno potrosene raonike :sta:
 
Ma, kaze da je poorao toliko puno da je potrosio do kraja dva para raonika, a da se plug kao takav jako malo potrosio...

Koliko mi je poznato da jedna osrednja daska u normalnim uvjetima rada u svom radnom vjeku treba biti u stanju prebaciti oko 500ha zemlje, i da u tom periodu treba potrositi 3 originalna lemesa.

Ako se radi o trobraznjaku, dakle 1500 hektara da poore, dok se daske ne potrose da ih treba mjenjati.

Kako mi se cini da imas nekvalitetne raonike
 
V&N L950 je kod mene svojevremeno poorao 500 KJ zemlje. Raonici su bili jos fabricki, ali su toliko bili potroseni da plug vise nije ulazio u zemlju. Na daskama se nije primecivalo nikakvo habanje.

Ovaj sadasnji ALPREL plug koji koristim ( 4 godine star ) uzorao je 950 KJ. Raonici su jos uvek fabricki i potroseno je od njih nekih 3 cm. Prosle jeseni sam menjao jedan raonik koji se polomio. Novi raonik je napravio Hudjik iz Temerina i taj raonik je orao ( ove i prosle sezone ) oko 550 KJ i otprilike izgleda sada kao fabricki. Znaci trosi se vise nego fabricki ali ipak svaka cast Hudjiku za kvalitet.

Raonici se najvise habaju kada se ore sa njima peskovita zemlja jer pesak " jede " metal
 
Potpuno si u pravu. Kod nas zadruga ore sa 5-o braznim overumom oko 350 Ha godisnje i menjaju raonike svake 6 godine od prilike. Tesko je dati procenu koliko moze da traje raonik jer zavisi od mnogo faktora,ali da menjas svake godine raonike trebalo bi masala da poores.
 
Pa i najobičniji raonik za leoparda kojeg naš seoski kovač produži navarivanjem komada lisnate opruge zna da uzore i do 200 jutara dok se ne potroši a kamoli raonik od kvalitetnog i za te namene predviđenog materijala...
 
godinama uzimamo od hudjika samoostrece i pooru 120kj i tad se istrosi spic al bas skroz dalje ostane oko 2cm vara ali spic skroz ode i skoro da se rupa napravi.
 
Evo da se i ja ukljucim u diskusiju o plugovima .Imam dva pluga HEGER 3*30 i 4*35 oba pluga imaju predpluznjake u obliku diskova .Inace ih vucem sa rusom 82 .Ovaj 4*35 mi je ostao od IMT 5100 ali ga koristim i za rusa samo skinem za duboko oranje cetvrtu brazdu.
 
Nazad
Vrh